Strana 2 od 45 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 442

Tema: Tignes

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    O Oggy, a ne hvališ se umjetničkim djelom od filma pod nazivom "Leti prica, letiš ti, za pticu zna se, a zašto ti?" iz 3 Doline od prije 2 sezone.

  2. #12
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Svaka cast za film!
    I reziserski i kaskaderski poduhvati su odlicni
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #13
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Filen dank, filen dank... ce bidne ove godine prilike i za neki zajednicki film, nadam se

    @stekan: o tom drugom filmu nisam siguran sta da mislim. Glumci su vrhunski, akcione scene su za 5+, ali mi se zaplet ne dopada, a reziser je pravi amater...

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    super je filmic ali najveci utisak definitivno ostavlja slovenija!!!! ;-)

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano cena Tignes

    Gledam preko skibusa cena za 7 spavanja u Tignesu sa putem i skipasom 6 dana kosta 319 evra(treba racunati jos oko 60evra ,posteljinu,peskire i ciscenje)=oko 380evra. Ako odem na Tignesreservacion i probam sam da napravim kalkulaciju dobijem sledece. Smestaj najjeftiniji 450evra za 4osobe-130evra po osobi sa taksom+185evra skipas za 6 dana+75evra parking-20 evra po osobi+4oo evra benzin i putarine-100 po osobi=konacno 435evra.
    Poredim 380-skibus
    435-ako ja sam pravim aranzman
    To je za 55 evra vise od kalkulacije ako idem preko skibusa. Potpuno je drugacije kad sam isao za Italiju i Austriju, jer tamo kad ides sam, dobijes ustedu za 200evra za 4 osobe. Plus sto mozes sam da izaberes datum i apartman i da krace putujes nego preko agencije busom.
    Jel ima neko pametan komentar na ovo, ali da ne bude tipa"agencija ima proviziju pa nize plati 30-tak apartmana i skipassova nego pojedinac". Zasto nije takav slucaj sa zimovanjem nigde , nego samo u Francuskoj

  6. #16
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Aj kad smo vec kod puta koliko vremena treba kolima do Tignes-a? ViaMichelin kaze oko 14 sati (NS ili BG).

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    (treba racunati jos oko 60evra ,posteljinu,peskire i ciscenje)
    Uglavnom ljudi ovo ne racunaju jer svi ponesu svoju posteljinu, peskire i ociste apartman. Pod ciscenjem se podrazumeva da su oprani sudovi i da je sve u sobi ok, kasnije cistacica verovatno detaljno ocisti.

  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano razlika onda jos veca

    U tom slucaju je ako idete preko Skibusa 319evra
    a ako sami organizujete, ostaje onih 435evra, pa je ne logicnost jos veca

  9. #19
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Prosle godine su bila dva snizenja za Tignes u toku sezone, gdje je ski pas bio dzabana za Tignes (doplata za cijeli EK je bila nekih 60E). Jedno snizenje je bilo za Airwaves, a drugo za Happy Gay Week.

    Razlog zbog kojeg agencije dobijaju vece popuste za Fr nego na ostalim mjestima vjerovatno leze u tome da:
    1. Francuska ima ogromne smjestajne kapacitete, pa je za pretpostaviti da u manje posjecenim sedmica vise njih zvrji prazno
    2. postoje agencije koje imaju nekretnine u gomili ski centara, tako da neko ko moze da istima dovede vise tura skijasa tokom godine u vise centara vjerovatno moze da izboksuje dosta dobar popust bez da stalno vodi ljude na isto mjesto
    3. koliko sam skapirao, rezervacija apartmana i ski pasovi su u Francuskoj prilicno povezani, pa tako teta koja radi u agenciji koja izdaje apartmane moze da ti da i popust na ski pas. Mislim da to drugdje nije slucaj (mada morebit grijesim)

    BTW, koje od dva snizenja u Tignesu sam ja izabrao, ostavljam na mastu citaocima.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    14.01.2008
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup SC
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano Jos o kalkulaciji

    Vezano za 435 Eura za Tignes, druze sa necitljivim nick-om, ovako stoje stvari:

    Pored manjih troskova za zavrsno ciscenje i peskire, koji su vec pomenuti ovde, imas poveliku razliku i u periodu odlaska. To sto racunas kao 315 Evra (smjestaj i pass) smo mi tamo imali prosle godine za 220, ali u Decembru prije Bozica, sto je key word za snizenja u Vrancuskoj (izuzetak gej i slicni viikovi). Doduse, ti vjerovatno poredis isti datum kad i agencija pravi ponudu jer se to vama u Srbiji kao isplati zbog uvodjenja novog rezima poslije 1.1, ali razlike u troskovima su pooovelike. Mi cemo u Decembru u 3D platiti pisljivih 115 Eura za ski pass i jos pisljivijih 70-tak Eura za smjestaj 12.-19.12.

    100% se slazem sa ovim sto Oggy tvrdi za povezanost rezervacije smjestaja i popusta na pass, kao i za veeliki broj slobodnih apartmana. A sto se gej viika tice, valjda se bolje isplati nego otvaranje sezone, duzi je dan.... Samo treba provaliti koja je sifra za "zauzet sam-ne šaram"

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •