Strana 12 od 45 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 442

Tema: Tignes

  1. #111
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bratori Pogledati poruku
    jel ima neko tacnu racunicu koliko treba para kolima do tinja? koliko je tunel, vinjete, parking... koliko se vremenski putuje?

    p.s. znam za viamichelin, ali bi da cujem iz prve ruke...
    Putarina kroz HR 15+1=16evrox2=36
    vinjeta kroz SLO 15evra, pazi 7dana je od 00.00sati prvog dana do 24.00 sedmog dana
    Putarine kroz Italiju, to su dve putarine i jedna se placa kod Milana a druga kod Aoste, sve zajedno 48eura x2 =96
    Tunel Mont Blanc povratna za 7dana (isto kao SLO) 36eura
    do tamo 183eura, dalje ne znam, tacnije to je do Chamonix
    od BG do Chamonixa oko 16 sati
    nadam se da sam pomogao

  2. #112
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Naravno postoi naci kako izbeci placanje vinjete kroz SLO i putarine kroz I ali to se ne isplati kada se ide na skijanje zimi

  3. #113
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Tokom zime, do Tinja je najbolje koristiti varijantu puta od Milana ka Torinu, a zatim kroz tunel Frezus do Francuske, a zatim Albervil, ... ka na donjoj skici...
    Priložene slike Priložene slike

  4. #114
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Evo i "prikaza" (preporučene) rute na Google Maps-u. Cena zavisi naravno prilično od toga koliko ti troši auto i koliko ćeš da "žuriš", ostali troškovi su ti navedeni u temama, može da se kreće 200-300e po smeru. Jeste udobnije kolima, ali je put preskup (kao i sama FR) .

  5. #115
    Junior Member
    Datum registracije
    19.09.2011
    Godina
    44
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    Sta mislite o otvaranju sezone u Tinju od 03.12.2011. ima ponuda preko skifun-a. Da li je to OK vreme za odlazak tamo tj. da li cu da berem ljubicice ili cu da se skijam. Strasno mi se ide negde bas u tom terminu zbog nekih drugih obaveza pa imam veliku dilemu sta da radim.

    Pozdrav
    Vladan.

  6. #116
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa nisu to Divčibare , šalu na stranu, ako radi skijalište onda nećeš da bereš ljubičice, to je normalan ski centar gde imaju osnežavanje i dovoljnu visinu i za prirodan sneg (3456m). Bio sam prošle godine u Tinju nedelju dana kasnije od tvog termina (11dec) i sve je normalno radilo, snega koliko hoćeš, temperature po -20c i sunce.

  7. #117
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Bez brige Vladane. Ja sam bio za 1. maj. Naselje se nalazi na visini 2100 i bilo je oko 10 a gore oko -3 stepeni a dan je trajao do 18.30 ( sto znaci da je sunce duze sijalo a samim tim i grejalo). Dosta veliki broj zicara prevozi od 2600-2700 pa navise, topovi na sve strane. Bolje se brini, kao sto je rekao WLAD, da ne bude neka hladna i tmurna nedelja inace po meni Kili Espace je najbolje skijaliste u FR, bolji mi je i od 3D. Samo pici i uzivaces do mile volje

  8. #118
    Junior Member
    Datum registracije
    19.09.2011
    Godina
    44
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Ok, hvala na iformacijama mislim da cu onda definitivno da uplacujem. Javljam iskustva.

    Pozdrav.

  9. #119
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    tignes le lac ili val claret?sta je impresivnije (kao mesto,neke prednosti za skijanje) samo da ne bude stvar ukusa,nego objektivno.

  10. #120
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    axxe
    Le lac je na nesto nizoj poziciji od val claret, mozda oko 2km puta i tu se nalazi Spa centar koji je fenomenalan. Le lac je nesto veci od Val claret i ima nesto bolju poziciju za prelaz na Val d iser. Dok Val claret ima bolji pristup gleceru Grande Motte i blizi je nekako brdima pa bas i nema neki pogled na okolinu. Uh bas tesko odrediti, mozda bih opet u Val carent ali je uprincipu tesko pogresiti. Ma uzmi smestaj u Val D iseru pa se zafrkavaj sa ostalima

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •