Strana 11 od 45 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 442

Tema: Tignes

  1. #101
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    [quote=Herminator;55103]Evo kako je bilo od 8.01.-15.01.2011.

    Kako mi se cini ni tebe nije potrefio neki prsic?

    Sta kazes na Aiguille Percee, cini mi se da si imao bar malo snega na njoj?
    Kad sam ja isao nedelju kasnije sva je bila za zaledjenim hupserima.
    I tek sam 7. dan pred polazak otkrio lepotu off-piste rute ispod sedesnjice Tommeuses-a. Bar nije bilo cistog leda vec samo tvrdog snega, bez ijednog kamencica. Skoro ceo dan sam samo nju strikao, posle Sashe i Oeillet-a.
    Eh, da je bar metar prsica palo bilo bi extra, ovako sad nemam mira.


  2. #102
    Junior Member
    Datum registracije
    19.12.2009
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Mozda ti se cini na slikama da je bilo tako,dva dana je pado sneg, u jednom danu je napadalo 30cm novog .Cak je bilo i dobrih lavina na Oeillet-u (dvoicu su izvukli),a iza val d'isere -a je bilo poginulih......

    Aiguille Percee je odlican ......

    Sve u svemu skupljamo lovu za mart

  3. #103
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Thumbs up

    "Tignes saso mange"...
    Prošle godine, u prvom dijelu marta, meni bilo odlično.
    Pored najbitnijeg zadesiše se tu i prve " Winter X" igre, što se Evrope tiče, a bi i "outdoor" koncert "D. Guette" .
    Priložene slike Priložene slike

  4. #104
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Evo vratih se iz Tinja, pa da podelim utiske. Skijaliste je ogromno, naravno ukljucujuci i Val D Isere. Imam utisak da su staze u Tinju nesto ozbiljnije nego u V.d Iseru koji se moze pohvaliti olimpijskim stazama koje su dosta strme. Iako je na stazama bilo dosta ljudi, to se nije osecalo na zicarama, tako da nikada nisam cekao duze od 2 minuta, a uglavnom ni minut. Prema zvanicnim podacima, ima ukupno 10.000 hektara skijaskih terena, oko 300 km staza, 88 liftova...a o mogucnostima za off piste da ni ne govorim.
    Skijaliste je odlicno povezano, tako da sam od apartmana u Tinju do najdaljih staza u Val d iseru imao bukvalno 15m pešačenja. Staza ima svakakvih, od zelenih pa do vratolomnih crnih. Prosle nedelje je bio i X games tako da je utisak bio jos kompletniji.
    Jedina zamerka jeste da Francuzi mogu da uče od Austrijanaca kako se tabaju staze.

  5. #105
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rossignol 8s Pogledati poruku
    Evo vratih se iz Tinja, pa da podelim utiske. Skijaliste je ogromno, naravno ukljucujuci i Val D Isere. Imam utisak da su staze u Tinju nesto ozbiljnije nego u V.d Iseru koji se moze pohvaliti olimpijskim stazama koje su dosta strme. Iako je na stazama bilo dosta ljudi, to se nije osecalo na zicarama, tako da nikada nisam cekao duze od 2 minuta, a uglavnom ni minut. Prema zvanicnim podacima, ima ukupno 10.000 hektara skijaskih terena, oko 300 km staza, 88 liftova...a o mogucnostima za off piste da ni ne govorim.
    Skijaliste je odlicno povezano, tako da sam od apartmana u Tinju do najdaljih staza u Val d iseru imao bukvalno 15m pešačenja. Staza ima svakakvih, od zelenih pa do vratolomnih crnih. Prosle nedelje je bio i X games tako da je utisak bio jos kompletniji.
    Jedina zamerka jeste da Francuzi mogu da uče od Austrijanaca kako se tabaju staze.
    Pa ti si se bas napesacio!
    ja nisam uopste pesacio(osim u objektima gondola- gde si mozda i ti napravio tih 15m).
    Sve je extra povezano i u jednom danu sam jos bolestan od bronhitisa obisao oba glecera i skoro sve staze(sashe i ostale crne obelezene i ne obelezene sam ostavio za drugu polovinu skijanja kad prizdravim)
    Tako da bih svakako opet u EK samo da me jos i zdravlje posluzi.
    I neka mecava bi dobro dosla zbog prsica.


  6. #106
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    [QUOTE=oggy;32418]Nekoliko auto-moto pitanja vezanih za Tignes:
    [LIST][*]cini se da je najkraci prohodan put iz bl Milano-Aosta-Chamonix-Megeve-Albertville-Tignes. Juce sam prosao dijelom ovog puta, ali ne i dionicom Chamonix-Megeve-Albertville. Na mapi ne djeluje da bi trebalo da bude problema sa prohodnoscu, ali ima li ko iskustava? Da li ipak ici na Frejus?


    Na kraju koji put se preporucuje za putovanje autom u decembru ili januaru?
    Pokušavao sam da nađem odgovor ali nisam uspeo?
    Molio bih vas za pomoć.

  7. #107
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Mi smo dva puta išli u martu mesecu. Oba puta kroz Frejus pa preko Albertvilla.

  8. #108
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne znam koji razlog imaš da izbegavaš tunel Frežis. Cena putarine?

    Ako to nije razlog, onda je Frežis preporučljiv u svakom mesecu. Možda je nešto dalje, ali je sigurno i komforniji put.

  9. #109
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Nema tu mnogo izbora. Ili Frejus ili Mon Blan. Tunelarina je ista za oba

  10. #110
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    jel ima neko tacnu racunicu koliko treba para kolima do tinja? koliko je tunel, vinjete, parking... koliko se vremenski putuje?

    p.s. znam za viamichelin, ali bi da cujem iz prve ruke...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •