Strana 40 od 45 PrvaPrva ... 303839404142 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 391 do 400 od 442

Tema: Tignes

  1. #391

    Podrazumevano

    Da li je neko isao u Tignes u aprilu ?

    Razmisljamo da uplatimo poslednju nedelju aprila , 26.04-03.05 .

    Brine me da li ce biti snega tada :(

  2. #392
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Snega ima dosta ali i kacamaka . Pre podne nize, poslepodne vislje

  3. #393
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Da li ide neko od 21.marta možda u Tinj?

  4. #394
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2012
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ja idem i jedva cekam

  5. #395
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano Tinj, mart 2014

    Vratih se sinoć iz Tinja (Val Klaret) i prepun sam utisaka. Ovo je moje prvo skijanje u Francuskoj i ubedljivo najbolje do sada ako poredim 30-tak austrijskih i 2 italijanska skijališta gde sam uglavnom skijao prethodnih sezona.

    Da krenemo redom dok je sveže; ponoviću već iznešene utiske a to su:
    - staze su za nijansu teže od boja kojima su obeležene jer zelene jesu najblaže i najšire, pojedine plave imaju zahtevne nagibe a to se vidi i po hupserima već oko podneva koji početnici prave plašljivim otklizavanjima.
    - staze su lošije pripremljene nego u austriji, rade se samo noću a postoje staze koje se ne rade po par dana, recimo na glečeru Pisailas koji je bliži Val Dizeru, mada sve to daje neku draž i poseban izazov, ko voli (ja volim )
    - Staze koje gravitiraju oko Val Dizera i prema glečeru su dosta manje opterećene ali je i dosta veštačkog snega, u dolinama se i topio svakog dana.
    - Staze oko Val Klareta mnogo raznovrsnije, mnogo brži žice, mnogo više zabave u vidu snežnih parkova za bordere, za skijaše, veliki jastuci za skokove (kao Arials, samo se dočekaš mekano), mnogo bolji sneg!!!
    - Raj za vožnju vaz staza!!!
    - Cena kafe i čaja 2-2,5 evra, hrana skuplja i ne baš kvalitetna (već rečeno više puta)
    - Smeštaj čist, uredan, topao ali nekih 18m2 na 4 osobe baš mizerno.

    1. dan neću ni da opusujem pošto je bilo nevreme i gusta magla pa smo se mučili po dubokom snegu do 15h kada je krenulo da se vedri ali smo i umorni bili pa nismo dugo ostali.

    2. dan smo obilazili staze oko Val Klareta. Imena žica i staza ću pisati u originalu jer čuo sam kako sve izgovaramo i akcentujemo francuske reči Bili smo smešteni 70m od žice TUFS (baš kod tunela koji vodi ski-put do podnožja i žica FRESSE, LES LANCHES i voza GRANDE MOTTE) i njome smo kretali. Tu je i TRANSCORDE kanap koji ide u krug i služi da se dovučete do žice TICHOT ili sa parkinga ako ste kolima došli. Inače, žica FRESSE/BOLLIN ima isti ulaz i istu žicu samo BOLLIN ide samo nekih 200m i besplatna je!!! Zvao sam je žica sa dispečerom pošto se korpe automatski odvajaju za levo ili nastavljaju pravo ka vrhu. TUFS izvlači na Toviere vrh pa odatle kombinacijom Creux-Edelweiss na žicu MARMOTTES koja izvlači na jedan od glavnih vrhova Rocher De Bellevarde. Odatle ide dosta odličnih staza, preporuka za Orange, Coupe De Monde "OK", Diebold, ove staze idu paralelno pa je moguće i kombinovati ih. I naravno crna adrenalinska (FIS) staza Face De Bellevarde. Za zagrevanje, meni omiljena Fontaine Froide. Zanimljiva je staza Santons, kategorisana kao plava ali jako uska i u vidu "halfpipe" za bordere. Može se i skijama probati zaokreti i super je. Ovu stazu koriste početnici za vezu ka Val Dizeru pa je često gužva i dosta odrana već oko 10h. Probali smo i SKI TRANQUILLE, zelenu oblast koja je raj za početnike, ima finih staza gde može dobra brzina da se postigne. Kako je glečer bio zatvoren odskijali smo stazu Prariond preko BORSAT žice mada može i pomenutom FRESSE. i prebacili se na drugu stranu žicama TICHOT i GRATALLU. U podnožju GRATALLU je tanjir COL DU PALET koji vuče u zabavni park gde je ski kros staza sa rampama za 4 takmičara, vredi probati! Staze Gratallu i Carline koje mogu da se voze izcela su odlične i široke. Na toj strani mi se svaka staza svidela i Lac, Centauree, Perce-Neige, Ancolie, Cyclamen, sve se voze u jednom dahu. I naravno Bleuets i čuvena Sache koja je do pola odlična a donja polovina je kako kad ali je dovoljno duga za uživanje.

    3. dan smo vrteli malo Henri, malo Trolles i ponovo Orange, OK i staze na toj strani. Zatim otišli do Grande Motte glečera FINICULAIRE vozom. E tu smo otkrili Descente fenomenalnu crnu stazu, pošto je crvena Glacier uvek oštećena zbog atrakcije glečera i svi dođu da se spuste pa smo rešili da zbog gužve se spustimo "bezbednijim" putem. Dobre su i Leisse i naročito Dahu/Face koja je na donjem delu široka sigurno 100m i više. Double M je takođe super ali je uvek bila gužva, na stotine skijaša koji nenormalno grebu onaj lep sneg i bore se da se spuste do dna. Stvarno mi nikada neće biti jasno zašto ne unarpede veštinu i pruže sebi veće uživanje. Ali to je što je.

    4. dan smo se prebacivali na drugi glečer Pissaillas i našli stazu Arcelle koja je meni ostavila najbolji utisak za svih 6 dana. Široka, dosta promena tempa, dosta prelomnica i skokova, tvrda sa pravim snegom. Vozio sam je dva puta za redom bez stajanje i vredi svake pažnje. Odlične su na tom delu skijališta i Piste M, Glacier. Ka glečeru Vallon ali staza vodi ka prastaroj gondoli VALLON koju izbeći po mogućstvu jer je jako spora. Na glečeru je padao sneg (dok je svuda bilo sunca) i bilo je hladno. Staze su bile neuređene, malo sam i ja uživao u svilenom snegu, prvoklasan doživljaj. Staze Moraine i Cascade kao i Roches vredi odskijati, pogotovu ako imate debele daske ili bord.

    5. i 6. dan smo kombinovali

    Za početnike i srednje skijaše je sasvim dovoljno biti u Tinju i ne morate doplaćivati za Espace Killy ski-pas jer su staze zahtevnije a može se sasvim lepo uživati u ostatku skijališta.

    Bazen u Le Laku je radio do 21h i uz ski-pas je moguć jedan ulaz dnevno (besplatno). Autobusi idu na 10-15 min a pešice treba 15-tak minuta (nizbrdo)

    Ostalo:
    Dosta sporih skijaša, nenormalno zaustavljanje na sred staza i to u horizontalnoj liniji gde se boriš da u brišućem letu ne udariš nekoga (videće se i na snimku koji ću da napravim ovih dana) da li kočenjem ili prolaženjem između, prezadovoljan ponašanjima bordera (mada je većina van staza) ali se vidi da su na mnogo višem nivou od skijaša.

    Što se tiče ovog termina (23-28 mart) dosta je bilo stranaca (engleza i skandinavaca) i kao da je neko pustio francusku gerijatriju (ne želim da zvuči uvredljivo, samo da opišem situaciju) na nedelju dana! Prvog dana je padao jak sneg i bila je jako loša vidljivost ali da nije pao sledeće 3 dana ne bi bilo kvalitetnog skijanja. Poslednjeg dana je bilo 14 stepeni i sneg se lagano topio, planine nisu više bile bele već braon i kamenje se ukazivalo. Bilo je u 4 povreda i to sve borderi koji su poslednja dva dana po toplom vozili van staza.

    I hvala svima (u autobusu) koji su se deklarisali kao odlični i iskusni skijaši, sada znam da sam i ja odličan a svrstavao se u solidne

    Generalni utisak 95%, kada bi promenili par žica koje su stare i sporije i vode ka vrhovima (recomo Grand Huit, Aiguille Percee i sl.) utisak bi bio kompletan ili 99%

  6. #396
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Poz, da li je neko isao u Tignes pocetkom decembra?
    Najverovatnije idem 6-og dec...za mesec dana.... Vidim na FB da je glecer otvoren jos pre mesec dana, a da se celo skijaliste otvara krajem novembra.....

    Pozdrav.

  7. #397
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da li se moze doci obicnim ski pass-om do onog mesta gde se skace na onaj vazdusni jastuk?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  8. #398
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexapi32 Pogledati poruku
    Da li se moze doci obicnim ski pass-om do onog mesta gde se skace na onaj vazdusni jastuk?
    Prvo definsi gde ti je taj jastuk za skakanje. Ako je između Val D i Tignesa mislim da ti je bolje pitanje da li možes da se vratiš sa Tignes ski passom u Tignes :-).

    S "one" strane Toviere-a jedino je TOMMEUSES u Tignes ski passu. Ako se spustiš ispod te žice onda imaš problem. Mada je grehota otići tamo i ne uzeti pass za celu regiju.
    do pisanja ....

  9. #399
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    ako se dobro secam jastuk je bio blizu val claret-a , tj. dovoljan je ski pass samo za Tinj. ( ako to pitas )

    poz

  10. #400
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    U pitanju je ovo: https://www.youtube.com/watch?v=JrHqZovzO-s , premotati na 6:12.

    Dvoumim se izmedju ovog skijalista i L2A za mart... Skijanje vecinom na stazi
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •