Strana 39 od 45 PrvaPrva ... 293738394041 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 381 do 390 od 442

Tema: Tignes

  1. #381
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Kamerman je pokazao kulturu malo kasnije u obližnjem kafiću...

    ....imamo i klip o tome.... kako "isparava"

  2. #382
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ih ako cemo sad o tome gdje je sve kamerman pokazivao kulturu, morali bismo otvoriti novi thread

  3. #383
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Nemojmo o kulturi po FR skijalistima molim vas, da vam Vuju ne bih pozvao odmah

  4. #384
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Obratih pažnju na web kamere i primećujem da Aeroski gondole više nema. Negde pročitah da su je razmontirali jer je odradila svoje i više nije toliko pouzdana ...

    Nisu sačekali ni sneg da se otopi a počeli su sa radovima ...
    do pisanja ....

  5. #385
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Bio u Tinju od 4.01.-11.01. preko Ski Fun-a, vreme odlicno, svaki dan sunce, tepmeratura oko nule i u blagom plusu, ali pomalo razoaran uredjivanjem staza (puno hupsera cak i u prepodnevim satima), velika guzva na stazama - mravijak od skijasa i bordera. Iako na papiru pise da ima preko 300km staza, u realnosti je po mojoj proceni daleko manja kilometraza staza, plave staze u Tinju i Val Dizeru su jako lepe i siroke, crvene isto ok ali ne previse strme, infrastruktura ok, ima nekoliko gondola, dva tri voza do vrhova, puno sestosedesnica i osmoedeznica, ali vecina zica je starijeg datuma proizvodnje ...... Prosle godine am bio u Rosioulu koji je daleko manji, ali bar sam se tako naskijao jer nije bila prevelika guzva na stazama, a ovde je bilo uzasno ..... pogotovo na stazi Henri u Tinju i stazi M u Val Dizeru ....uzas.....

  6. #386
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano 4-11 januar 2013 - Les Brevieres

    Sinoć smo se vratili iz Tinja i utisci su fantastični. Iako se čak i u ovoj regiji oseća da snega ima manje nego obično skijanje je fenomenalno. Sneg na stazama pri dnu popodne bude mokar, a poslednih par dana na nekim stazama su isplivali i kamenčići ali sve u svemu skijanje je odlično. Vreme je bilo sunčano svih 7 dana, da li se radi o regiji gde ima dosta sunčanih dana ili nas je potrefilo tako lepo vreme ne znam, u svakom slučaju fenomenalno se sve pogodilo. Eventualno je za off piste falilo da padne svežeg snega ali dobro, ne može baš sve.

    Smena u kojoj smo bili spada u jeftinije i stvarno kada uveče prošetate vidite po broju upaljenih svetala da je popunjeno možda 30% smeštajnih kapaciteta ali opet na stazama je dosta ljudi. Daleko od toga da ne može da se skija ali se pitam kako je u terminima kada su kapaciteti popunjeniji. Na sreću pa i ovde važi pravilo da je mnogo manje ranoranilaca pa je prvih sat dva ujutru pravi užitak voziti.

    Prvi put skijamo ovu regiju i moram da naglasim da je Val d'Isere pokupio simpatije cele ekipe. Kada to kažem mislim na konfiguraciju terena i staze, a ne na skupe restorane i prodavnice u samom mestu. Tu je i jedan apres ski kafić, na vrhu gondole Daille, zaboravio sam mu ime, ali je tu svakog dana poštena žurka koja počinje negde oko 14.30. Na ostalim delovima se mogu naći restorančići i cene su manje više iste. Čaj, sok, pivo 3-4€, pomfrit 6-7€. Na početku žičare Cascades express, na Glacier de Pisaillas, nalazi se restoran koji srdačno preporučujem za predah (obavezno probajte bruskete sa sušenim paradajzom, kozijim sirom, orasima i medom). Iako se nalazi u Val d'Isere domenu vrlo je korektan što se tiče cena (čaj je 2€), pruža predivan pogled a tu je naravno i terasa za one koji bi malo da se osunčaju.

    Smeštaj smo našli sami u Les Brevieres, i kako se mesto nalazi na samom desnom kraju ski domena u početku je postojala bojazan koliko će nam trebati da se ispnemo na staze međutim iz samog mesta kreće gondola nakon koje vam treba još jedna žica da bi se našli u Tignes 2100 (Tignes le Lac). Od Brevieres do glečera u Val d'Iseru treba nekih sat ipo dva jahanja, ali i to je ok. Onih dana kada smo skijali Val d'Isere išli smo kolima do Le Forneta, mesta koje se nalazi na potpuno suprotnom kraju u odnosu na Les Brevieres. Kolima do tamo treba 15tak minuta a odatle ste očas posla na vrhu.

    U svim mestima koja se nalaze u dnu Espace Killy, kao i u gornjim delovima (Tignes le Lac, Val Claret) domena postoje parkinzi koji se plaćaju nekih 6-8€ za ceo dan (od 9 do 5-6), dok u Le Fornetu uz samu gondolu postoji parking koji se ne plaća. Većina parkinga je ograničena na vozila do 2 metra visine. Mi konkretno smo imali problem jer nam je jedno vozilo bio kombi koji je sam 1.9 metara visok a pri tome je imao i kofer što nam je ograničilo pristup na većini parkinga.

    Radnji sa ski opremom imate na sve strane i izbor opreme je dobar. Nisam obilazio radnje ali ono što sam usput video možda nije bilo preskupo ali nije bilo ni povoljno.

    Da se vratim na Les Brevieres, koji je nama bio jedina opcija za smeštaj kakav smo želeli po razumnoj ceni, kao što sam prethodno rekao nije zabačen kao što smo se plašili već je sasvim ok kao polazna stanica za skijanje pri čemu nudi znatno komforniji smeštaj za iste pare u poređenju sa ostalim naseljima. Simpatično mestašce sa osnovnim sadržajem koji vam je potreban i ničime preko toga. Tu je jedna mala Sherpa koja ne nudi veliki izbor ali imate sve što vam treba. U većini smeštaja vam svako jutro donose hleb (bagete) i po prvi put smo u Francuskoj imali u cenu uključene peškire, posteljinu i finalno čišćenje. Pored Sherpe tu su Skiset i Intersport za iznajmljivanje i kupovinu opreme. Dva paba i 6-7 restorančića. Cene u restoranima se kreću od 11 do 15€ za pice, dok su glavna jela koja uključuju od nekih 22 do 35€. Supe i čorbe oko 6€. Pivo u pabu 4-5€.

    Što se puta tiče, računajte da vam treba nekih 15h sa stajanjima za gorivo i odlazak u toalet. Putarine su bile oko 260€ u oba smera. Gorivo je u Francuskoj 1.4 dizel, 1.6 benzin, Italiji 1.7 dizel, 1.9 benzin pa dopune rezervoara u Italiji treba po svaku cenu preskočiti ako je ikako moguće. Neposredno posle tunela Frejus, kada se ide u smeru ka Tinju, se nalazi mesto Modane u kome možete napuniti rezervoar po korektnim cenama, a tu je i jedan veliki Intermarche za nabavku namirnica.

    Savet 1: kupite skipas online jer tako ćete za 250€ da dobijete skipas (240€) i loyaliti card (10€) koji vam omogućava pristup bazenu i klizalištu, i koji važi dve godine što znači da ćete svaki sledeći put moći da kupite skipas po ceni od 240€. Inače ako ga kupujete na licu mesta skipas za 6 dana za Espace Killy regiju košta 252€.

    Savet 2: ako iznajmljujete opremu u Fr iznajmite je online jer ćete na taj način uštedeti i do 50%. Pogledajte sajtove Intersporta, Alpin resorts i Skiset. Cena rente opreme srednjeg nivoa (crveni) za pancerice i skije je oko 80€, a samo skija oko 60€.

    Jedan dan nas je posetila ekipa koja je preko Skibusa išla u Paradiski a koju pozdravljam ako ovo čitaju i koji su imali jednako dobre utiske o Paradiskiju u istom terminu. To je sve što mi sad ovako na brzinu pada na pamet, ali ako imate nekih pitanja tu sam.
    Izmenio/la chaghaboo; 12.01.2014 u 19:02.

  7. #387
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Damir Pogledati poruku
    Bio u Tinju od 4.01.-11.01. preko Ski Fun-a, vreme odlicno, svaki dan sunce, tepmeratura oko nule i u blagom plusu, ali pomalo razoaran uredjivanjem staza (puno hupsera cak i u prepodnevim satima), velika guzva na stazama - mravijak od skijasa i bordera. Iako na papiru pise da ima preko 300km staza, u realnosti je po mojoj proceni daleko manja kilometraza staza, plave staze u Tinju i Val Dizeru su jako lepe i siroke, crvene isto ok ali ne previse strme, infrastruktura ok, ima nekoliko gondola, dva tri voza do vrhova, puno sestosedesnica i osmoedeznica, ali vecina zica je starijeg datuma proizvodnje ...... Prosle godine am bio u Rosioulu koji je daleko manji, ali bar sam se tako naskijao jer nije bila prevelika guzva na stazama, a ovde je bilo uzasno ..... pogotovo na stazi Henri u Tinju i stazi M u Val Dizeru ....uzas.....
    Dodao bih i stazu Les Lanches (Tignes) u drugom delu dana prevelika gužva (oba puta išli smo u prvoj ili drugoj nedelji marta), na dnu suženje zbog red bull takmičenja. Mi smo 2010. i 2011. godine imali toplo vreme u Tignesu, niži delovi staza nisu ličili ni na šta.

  8. #388
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Changaboo, super recenzija i korisni saveti
    drago mi je da ste se lepo proveli
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #389
    Member 2d2f avatar
    Datum registracije
    23.08.2005
    Poruke
    69

    Podrazumevano Tignes

    Bravo Changaboo!
    Krecemo u 5ak za Tignes.
    "Nekom Drina tece desno, nekom Drina lijevo tece
    ma sve da tece u dubinu na dve pole svet da sece,
    znam tajni gaz, moje lane, most se pruzi gde ja stanem..."

  10. #390
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano EK: 04.-11.01.2014. Tignes-Le-Lac

    Sa zakašnjenjem, evo ga kratak izveštaj iz prve sedmice januara 2014. sa par fotki.
    Kao i prosle, i ove godine od 4. do 11.januara se iskijasmo "za sve pare" . U ovom terminu je gužva na stazi misaona imenica . Ne kažem, možda je i bude na ukrštanjima ili pri silasku u naselje (staza M u ValD'Isere, staza Henry u ValClaretu), ali naspram ostatka skijališta ta "gužva" je 1 promil! A koliko sam čuo od ortaka koji je bio i u februaru i u martu, a sada sa nama, on će od sada ići samo u ovom terminu .
    Jedan savet: ko ne voli iznenađenja, neka ne ide na Sasch . Zanimljiva i dugačka staza, ali izgleda zbog "neposećenosti" da je ne sređuju kompletno.
    Vreme..hm, kako se zalomi. Prošle godine je bilo do -5C, a ove toplije, oko 0C, čak na momente i u nižim delovima (LesBreviers i ValD'Isere) i neprijatno toplo (+10C).
    Sve u svemu, odlična regija i odlično skijalište!

    20140107_101259.jpg

    P1070053.jpg

    P1070069.jpg

    SAM_0090.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •