Strana 27 od 37 PrvaPrva ... 172526272829 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 261 do 270 od 368

Tema: Stara Planina - Stanje na stazama

  1. #261
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Kakvo je bilo vreme danas na BZ,vetar,magla,jel ima dovoljno snega na stazama itd????

  2. #262
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SRB_PI Pogledati poruku
    први утисци са данашњег излета до Бабиног Зуба: српска посла! у преподневним часовима стаза сређена, као створена за уживање и опуштање. око поднева инцидент који нико није ни наслућивао, наиме управник ски центра, је изгубивши контролу слетео у поток: прелом бутне кости. Лоше сређена стаза ил шта је већ био узрок трагедије, вероватно неће да се сазна. да ли овакве ствари морају да се десе да би се стаза средила?!!!!!!!! управнику скијашког центра Стара планина, брз и успешан опоравак, екипа из Пирота!
    Jel bre Piroćanac kako po tebi treba da izgleda sređena staza? Ne znam povodom čega u zadnje vreme pominješ loše staze,voleo bi da to argumentuješ nekom fotkom.
    Ništa mi nije jasno ,možda mi ne skijamo na istom skijalištu!

  3. #263
    Member
    Datum registracije
    29.12.2006
    Lokacija
    Negotin
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    ekipa krece za par sati...vidimo se

  4. #264
    Boarder u pokushaju zlox avatar
    Datum registracije
    05.01.2009
    Lokacija
    Nish
    Skije / Bord
    Crazy Creek
    Godina
    41
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Evo i ja da se javim, krecemo za nekih sat vremena

    Samo da nas vreme posluzi i bice odlicno i sto se voznje tice, a i fotografa vodimo pa ce nadam se biti i dobre reportaze
    Za pocetnike je svaka varijanta xtremni sport

  5. #265
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Juce je staza do podneva bila dosta dobra. Nakon toga pojavili se hupseri u gornjem delu Konjarnika i kombinacija leda i mekog snega sto je dovelo do brojnih padova. Magla se popodne nadvila nad sidrom. Na stazama ponegde ima sitnih kamencića.
    A dobro sredjena i bezbedna staza podrazumeva da na stazi imamo i adekvatno postavljene zastitne mreze, a na BZ ovih mreza ima u pokusaju. Upravnik je imao veliku srecu jer je udario pored poveceg kamena, pa je moglo doci i do teze povrede.

  6. #266
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2010
    Godina
    54
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zlox Pogledati poruku
    Evo i ja da se javim, krecemo za nekih sat vremena

    Samo da nas vreme posluzi i bice odlicno i sto se voznje tice, a i fotografa vodimo pa ce nadam se biti i dobre reportaze
    Nadam se dobrim slikama pošto planiramo ja i moji sinovi doći na staru planinu sledeći vikend

  7. #267
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    па добро кад смо већ код тога, можете слободно да кажете да сам лажов, није фрка.....ал мислим да је мој коментар заснован на чињеницама, а само неко ко некога брани може супротно да каже....да узмемо у обзир да су 70 процената корисника ски центра почетници без интруктора, који једва контролишу скије, стаза је НЕ сређена....можда грешим ал хупс, брдо, грба, брежуљак, ил шта веж који се од остатка стазе разликује 50 цм.....можда грешим.....ратраци постоје, ал се не користе довољно.....камење нећу да спомињем, зато што још нисам имао лоше искуство...а ако некоме сметам нека слободно кажем, престаћу....разумем да је центар веома млад и да екипа није још уиграна, ал оно што се горе може видети.....а слике....биће их следећи пут кад идем....пуно поздрава из Пирота!

  8. #268
    Boarder u pokushaju zlox avatar
    Datum registracije
    05.01.2009
    Lokacija
    Nish
    Skije / Bord
    Crazy Creek
    Godina
    41
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Evo ja stigao, pa da prepricam dan...

    Kad smo jutros stigli oko 10 na dno Konjarnika, temperatura je bila +3 i prskala je sitna kisa. Nismo znali sta nas je snaslo i vec se pripremili za uzasan dan. Sneg je poceo da se kvasi. Uzas.

    Na vrhu Konjarnika nas je sacekalo prijatno iznenadjenje: magla i sitan sneg, pa smo se nadali nekom preokretu. Na Suncanoj dolini je sve vreme padao sitan sneg, ali ga vecina ljudi izbegava zbog sidra.

    Staza je bila meka ali je moglo da se vozi do negde 12,1 kada se pojavilo dooosta hupsera pa je to pravilo problem pogotovo nama pocetnicima, tako da tu imaju veliki minus sto nisu poslali ratrak da sredi ponovo stazu.

    Ali u to isto vreme (oko 1) je zahladilo pa se staza stegla,na dnu Konjarnika se kisica pretvorila u sneg pa je i moglo da se vozi.

    Raduje sto je bilo dosta ljudi na stazama, svih mogucih uzrasta i "nivoa znanja" iako ova planina i nije bas za pocetnike

    Dan je pokvarilo i par povreda, nekog su sa staze odneli likovi iz SS, i jos par manjih povreda na stazi.

    Slike cu okaciti veceras ako se ne uspavam najkasnije sutra u toku dana.

    Sve u svemu: vreme jeste malo pokvarilo stvari ali je ipak moglo da se vozi i bilo je sasvim OK. Ekipa i ja ipak zadovoljni danom na snegu. Zeznuli su stvari jer nisu poslali ratrak da sredi stazu.


    E da i moram da pohvalim SS. Posto sam jos uvek pocetnik i cesto padam, pa onda odsedim neko vreme da odmorim ili oporavim od udarca, vrlo cesto su mi prilazili momci iz SS i pitali jel sve OK, tako da imaju plus za azurnost i trud.

    Pozdrav
    Za pocetnike je svaka varijanta xtremni sport

  9. #269
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2010
    Godina
    54
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Drago mi da si zadovoljan sa službom za spašavanje i prošle sezone su bili izvrsni, jedino me brine kiša i ne ažurnost da se staza održava i toku dana a ne samo predveče kada skijaši napuste staze.
    Nadam se sutra slikama, Hvala unapred

  10. #270
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Izlazak tabača na stazu se maksimalno izbegava u svim centrima (ne samo kod nas), naravno iz bezbednosnih razloga. Ako kažete da ima dosta početnika, kako zamišljate tabanje staza (što podrazumeva da barem 1h tabač šparta po svim delovima staze)? Postoji realna opasnost da neki početnik nekontrolisano podleti pod gusenice...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •