Strana 28 od 37 PrvaPrva ... 182627282930 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 271 do 280 od 368

Tema: Stara Planina - Stanje na stazama

  1. #271
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Godina
    43
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    ako si im rekao,prvo neka se raspitaju pa onda da komentarisu.

  2. #272
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Izlazak tabača na stazu se maksimalno izbegava u svim centrima (ne samo kod nas), naravno iz bezbednosnih razloga. Ako kažete da ima dosta početnika, kako zamišljate tabanje staza (što podrazumeva da barem 1h tabač šparta po svim delovima staze)? Postoji realna opasnost da neki početnik nekontrolisano podleti pod gusenice...
    Nisam imao vremena da pišem post ali to je to potpisujem

  3. #273
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Upravo tako
    Staze se NE TABAJU dok su skijasi na stazi.

    Mnogo smo se nešto razmazili. Ljudi naučite da skijate. Ne počinje i ne završava sve idealno uređenim stazama.

    Pozdrav
    Edi

  4. #274
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Da, staze se ne tabaju dok su skiasi na stazi, to jest tabaju se onda kada skijasi nisu na stazi. Cinjenica je da covek kaze da staze nisu bile utabane.

    Imaju jednu i po stazu i ako ni to ne mogu da popeglaju onda jebes posao.

  5. #275
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Da, staze se ne tabaju dok su skiasi na stazi, to jest tabaju se onda kada skijasi nisu na stazi. Cinjenica je da covek kaze da staze nisu bile utabane.

    Imaju jednu i po stazu i ako ni to ne mogu da popeglaju onda jebes posao.
    Staze su bile utabane i dobro su drzale do podne. Da bi imao strmu stazu na kojoj se u poslepodnevnim casovima ne prave hupseri potrebno je tri dana tabanja bez novih padavina. Druga je stvar za blage staze. Zato svima preporucujem prepodnevno skijanje, a sneg neka pada, pre podne staza je odlicna. Sto se tice povecanja broja zastitnih ograda, taj covek koji se povredio je upravo inspektor staza, tako da ce valjda razmisljati o tome.
    Izmenio/la Sasha; 01.02.2010 u 10:08.

  6. #276
    Boarder u pokushaju zlox avatar
    Datum registracije
    05.01.2009
    Lokacija
    Nish
    Skije / Bord
    Crazy Creek
    Godina
    41
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Izlazak ratraka se naravno izbegava ako na stazi ima skijasa i to stoji. Ali isto tako ratrak izlazi na stazu ako je staza dovoljno "unistena" ili je dovoljno snega palo, tj ako kvalitet staze donosi opasnost od povreda.
    Lepo je rekao covek "izlazak se izbegava", ali ako postoji potreba onda se salje ratrak. Tako da ta prica da NIKAD ne izlazi dok ima skijasa, ne drzi vodu.

    Ne mogu da pricam o ostalim centrima, ali znam da na Kopu izvedu ratrak na stazu, za vreme rada staze, ako je potrebno. To sam doziveo dovoljno puta i preko nego sto sam poceo da vozim.

    Dokaz kvaliteta staze su teske povrede prekjuce i juce (i to nisu bili pocetnici), i dosta manjih povreda.

    Preko toga stoji cinjenica da oni izvode ratrak BAS retko. I dok su im topovi radili danima, ratrak nije izlazio na stazu. Staze su jednostavno lose pripremljene skoro cele sezone. Plus deo gde vozace vuce sidro ima solidan pad u levo recimo.

    @Edi: druze ta recenica nije na mestu "naucite da skijate". Svako od nas bi voleo da vozi kao pro, ali do tog stadijuma treba vremena i vezbe. Ispada da bi mi pocetnici trebali da se sklonimo vec negde, dok ne naucimo da vozimo?

    Nisam pisao ovolike postove da bih se raspravljao sa ljudima, da se razumemo. Ovo je cisto moje vidjenje stanja na stazama, i hteo sam da prenesem svoje utiske.

    Svi mi volimo sneg, da ne volimo ne bi ni bili ovde. Trebali bi da se drzimo toga, pre nego sto krenu rasprave i prepucavanja

    veliki pozdrav


    p.s. ostao sam duzan fotke, kacim ih cim dodjem sa posla
    Za pocetnike je svaka varijanta xtremni sport

  7. #277
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Staze su bile utabane i dobro su drzale do podne. Da bi imao strmu stazu na kojoj se u poslepodnevnim casovima ne prave hupseri potrebno je tri dana tabanja bez novih padavina. Druga je stvar za blage staze. Zato svima preporucujem prepodnevno skijanje, a sneg neka pada, pre podne staza je odlicna. Sto se tice povecanja broja zastitnih ograda, taj covek koji se povredio je upravo inspektor staza, tako da ce valjda razmisljati o tome.
    E pa dobro. Ako su je utabali onda su je utabali. Tu se nista vise ne moze.

  8. #278
    Member shulc avatar
    Datum registracije
    05.01.2009
    Lokacija
    zajecar
    Skije / Bord
    atomic gs11
    Godina
    46
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    u potpunosti se slazem sa Zloxom,gde ljudi da nauce da skijaju ako nema pripremljenih staza,a i za one koji znaju nepripremljena staza je rizik za povredu. ja sam inace iz zajecara,ovde imamo stazu koja je prosle godina bila sva u kupserima i izazvala je brojene povrede,neki ljudi vise i nece moci da skijaju zbog tih povreda. danas je situacija dosta bolja,stigao je tabac pa je staza dosta dobra,i za pocetnike i za ove druge. pozdrav iz zajecara

  9. #279
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zlox Pogledati poruku
    @Edi: druze ta recenica nije na mestu "naucite da skijate". Svako od nas bi voleo da vozi kao pro, ali do tog stadijuma treba vremena i vezbe......
    Kad sam rekao naučite da skijate mislio sam na to da naučite da svoju vožnju prilagodite uslovima na stazi. Fino se skija i po uredjenoj i po manje uredjenoj stazi. Slažem se da kad platim ionako preskupi ski pas očekujem da staza bude sređena ali ako ona u toku dana popusti zbog veliokog broja skijaša ili zbog atmosferskih uticaja to nije razlog da se kuka i da se napadaju ljudi koji sređuju staze.

    Što se tiče ratraka na stazama sve što imam da vam kažem je sledeće: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=20177

    Život tog deteta vredi više od bilo čijeg užitka u skijanju.

    U vezi Kopaonika i toga da tamo ratrak izlazi na staze dok su na njima skijaši to ne želim da komentarišem, to je njihova bruka i sramota i pitam se ko će da odgovara ako se tamo, nedaj bože, desi nešto slično. Pa tamo se oduvek voze i motorne sanke po stazama a samo što i avioni ne sleću na staze.

  10. #280
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Na 26. strani ove teme ima nekoliko slika od pre tri dana gde se vidi kako su utabane staze. Molim Vas da ih pogledate. Posto sam bio tamo smatram je to dobro. Slazem se sa stavovima koje iznose Buda i Ekozelj.

    Pravi problem na B. zubu je nedostatak blage staze. Slabi skijasi bi bili tamo i znacajno bi se smanjio rizik od povreda, kao i hupseri u poslepodnevnim satima. Jer, i ovde je bio slucaj da se iskusan skijas povredio izbegavajuci drugog. Takodje, da ponovim, hupseri se mnogo manje stvaraju na blagoj stazi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •