Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 119

Tema: Crni vrh iznad Bora

  1. #31
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2011
    Godina
    63
    Poruke
    6

    Podrazumevano Crni vrh 28.01.2012

    Put je od petrovca do Žagubice bio suv a od Žagubice do Crnog vrha pod snegom. 500 metara pred samim skilalištem sveden na jednu traku.
    Priložene slike Priložene slike

  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2011
    Godina
    63
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Stigli smo oko podneva a staze su i dalje dobro držale, malo izbrazdane ali bez kupsera. Nije bila velika gužva, ali se čekalo oko 10 min na sidro. Sidro je brzo, ponekad ga dodaju ljudi sa skijalšta. a nekad ne. Za manje vešte je problem da se sidro uhvati pa često odlazi prazno. Staza je laka, za početnike super za učenje. A i ostali da se nauživaju. Celim putem je bilo sunce a kad smo prišli skijalištu počeo je sneg i magla. Ski pas je 100 dinara. Bife je radio. Izgleda tužno znajući da je to nekad bio restoran koji je dva puta proglašavan za najbolji restoran u bivšoj Jugoslaviji. Sa specijalitetima u stilu: pitije od medveđih šapa, muflon u sosu od jagoda i masa čuvenih vina iz celoga sveta sa čuvenim godištima. I Tito je tu nekad svraćao. Ratrak vidte na slici. Skijalište radi i radnim danom ako ima više od 10 skijaša. Druga i treća staza su davno prosečene i nevide se sa ove staze. Radovi za dvosed su počeli ali zbog valsničkog spora nad zemljištem(u vlasništvu je srbijašuma) čeka rešenje spora i nastavak radova. Tada će to biti pravi mali ski centar. Snega ima oko 80 cm.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2011
    Godina
    63
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    još slika sa crnog vrha
    Priložene slike Priložene slike

  4. #34
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    ajde jedno glupo pitanje. bio sam na crnom vrhu pre otprilike 20-tak godina, tada i vise nikada. tada je cini me se postojalo sidro ili tanjiraca i cini mi se po slikama da je to ta trasa. da li je to ista staza koja je i ranije postojala? koliko sam shvatio to je i jedina staza?

  5. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2011
    Godina
    63
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    To je to sidro i ta staza. A radi nse na dve nove. Na slici je stara staza zadnje desno.

  6. #36
    Junior Member
    Datum registracije
    02.02.2012
    Godina
    56
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    U postu #33 na poslednjoj slici eto mene! Vidim se pola, crvene pancerice, plava jakna, narandzasta kapa, jedan stap se vidi. Ako imate jos mojih slicica okacite ili posaljite na gudragan@sezampro.rs

    Inace nikad bolje se nisam skijao. Za 100 din imate prevoz od Bora, ski-pass, smestaj u toplom ski-domu na pocetku staze gde se na miru mozete presvuci (jako bitno za pancerice da je toplo!).

    Trude se i uspevaju da put bude prohodan, ja se nikad nisam zaglavio Yugom. Radnim danom malo posetilaca. Ove godine uveli tabac snega. Mali problem sa sidrom ali sljaka.

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Super izveštaj, hvala puno Jovane!!!!

  8. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2012
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    koliko sam cuo zica je bila ugasena zbog ustede elektricne energije, ima li neko informacije da li imaju u planu da opet pokrenu skijaliste?

  9. #39
    Junior Member
    Datum registracije
    03.02.2012
    Godina
    37
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Ski lift od sutra pusta se u rad...
    Organizacija je malo losa, to jest osoba koja je dobila da vodi skijaliste na crnom vrhom je potpuni promasaj...Obavestenja reklame informacije i sve sto ide za jedan ski centar ne mozete naci nigde, zato sto organizator ne moze da izdvoji vreme da to sve obezbedi...
    Pogotovu je zalasno kad upalite kola i predjete skoro 150km u jednom pravcu, zeljni skijanja i napokon stignete do staze i onda vas obaveste da zicara ne radi zbog ustede struje sramota, ima srecu sto taj organizator nije bio na crnom vrhom kad smo mi stigli. Po meni bi se vise struje ustedelo kad bi na skijalistu bilo ljudi nego da sede kuci, jer kuci svako upali televizor, kompijuter, radio i jos sto cuda...100 coveka na stazi ima bar 3-4 puta da ustede struje, taj lift ne trosi bog zna koliko...
    Nego malo vise sam razocaran zato sto zbog pojedinca moze da se stvori mnogo losa slika o jednom ski centru koji ima veliki potencijal, zalosno...Nadam se da ce to da srede...

  10. #40
    Junior Member meklaud avatar
    Datum registracije
    21.02.2012
    Godina
    37
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Danas je bio pusten ski lift, staza nije u extra stanju ali je u dobrom stanju. Bilo je u busu 22 skijasa i pet automobila sa jos oko 12 skijasa. Sto se tice organizacije ima dosta propusta ali resavaju se hodu, valjda hehehehehe.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •