Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 119

Tema: Crni vrh iznad Bora

  1. #91
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Sada videh na drugim sajtovima da je otvaranje za vikend i besplatan ski pass. Radice samo stara staza. Na moju zalost radicu i ja Ako neko bude bio gore za vikend neka prenese utiske

  2. #92
    Junior Member
    Datum registracije
    27.01.2012
    Godina
    47
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Skijanje nedelja:temperetura u plusu,staza sa visokom travom, kamenja na stazi za dva servisa da rade non-stop.Najgora stvar, oko pola dva eksplodirala je trafo stanica pa smo visili nekih petnaestak minuta dok nisu osposobili agregat.Sve pohvale za radnike i novi kafić u podnožju.Sve u svemu kako neko reče,
    bolje je i najlošiji dan na skijanju nego najbolji na poslu.

  3. #93
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    TV IZVESTAJ SA CRNOG VRHA I OTVARANJA SEZONE
    http://www.tanjug.rs/videoDet.aspx?galID=111647

  4. #94
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2013
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Pozdrav svima, ja sam nov na forumu

    Bio sam u nedelju prvi put na Crnom vrhu i ispričaću vam moje utiske.

    Došao sam iz pravca Žagubice i malo smo se iznenadili snegom i ledom na putu. To nas je usporilo pa smo na skijalište stigli oko 11h. Jedan drug nije imao svoje skije pa je prvo razočaranje bilo što ne postoji neki servis za iznajmljivanje skija. Kažu biće ali trenutno nema. Drug dakle nije mogao da skija ali na žalost nije mogao ni da nađe neki kafić u kom bi mogao da sedi. Možda i postoji ali mi ga nismo videli. Što se tiče pripremljene staze, čini se da je sve bilo u redu. Snega nije bilo mnogo pa su na stazi bile vidljive travke a dešavalo se i da zagrebe po neki kamenčić. S obzirom da je to bio tek 1. decembar, da su se ljudi potrudili da osposobe skijalište što ranije za nas nestrpljive i da nisu naplaćivali usluge skijališta a da su se pritom posetiocima unapred izvinili za kvalitet staze putem interneta i zamolili za razumevanje, ove male nepogodnosti sa stazom su zanemarljive. Realno, ne možete očekivati perfektno pripremljenu stazu 1. decembra i sa 30 cm snega i temperaturom u plusu

    Sa sidrom se prvo desio neki kvar zbog kog je sve pauzirano na 15-20 minuta a relativno dobar utisak celog dana potpuno je pokvario nestanak električne energije negde oko 13h. Posle pola sata jedan redar je rekao da neće više biti skijanja tog dana pa smo lagano počeli da se razilazimo. Prava je šteta što se to desilo s obzirom da smo prešli 90 km do Crnog vrha a uspeli da se spustimo svega po 4-5 puta. Ovo sa strujom je stvarno ostavilo loš utisak na nas pa nisam siguran da ću se opet vraćati tamo. Mada bih voleo da čujem mišljenja ljudi koji često tamo skijaju da li se zastoji sa žičarama često dešavaju ili smo mi to samo "uboli" najgori mogući dan.

    Redari su bili ljubazni. Kada smo došli da sednemo na dvosed pitali su nas da li treba da zaustave žičaru dok se smestimo. Isto su pitali i prilikom prvog hvatanja sidra a jedan od redara je sve vreme dodavao sidro

    Na stazi nije bilo gužve. Skijaša je bilo 20 - 30 pa se ni kod sidra nije čekao red.

    Što se tiče staze, strmija je nego što sam očekivao, (što mi se sviđa). Drugu se nisu svidele neravnine u donjem delu staze ali meni su predstavljale zabavan izazov i pružale su mi dodatan užitak. Dakle, konfiguracija staze mi se sviđa. Druga staza, koja još nije spremna, na žalost meni nije izgledala kao da može biti spremna za ovu sezonu. Delovala mi je nekako neuređeno sa visokom travom, sa dosta kamenja i grubih neravnina a na jednom delu čak popreko prolazi nekakav šanac kroz koji teče voda.

    Konačan utisak je da dan nije bio baš uspešan ali da skijalište ima potencijal, (nedovoljno iskorišćen do dušpe ). Na žalost, geografski je dosta udaljeno od važnih puteva pa im za privlačenje skijaša treba više i lepše infrastrukture. Nadam se da će odgovorni imati sluha i mogućnosti da skijalište obogate svim poželjnim stvarima i nadam se da će skijači iz svih krajeva zemlje prepoznati potencijal Crnog vrha

  5. #95
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2013
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Zna li neko kakvo je stanje na Crnom vrhu? Hoće li ratiti staze sutra?

  6. #96
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    U ponedeljak 27.01.2014god. počeće sa radom skijalište na Crnom vrhu. Radno vreme žičare od 10 do 16 časova.
    Cena jednodnevnog ski-pasa je nepromenjena, i iznosi 300 dinara.
    Biće organizovan besplatan autobuski prevoz ispred Doma kulture sa polaskom u 9 časova i povratkom sa Crnog vrha u 16 časova i 30 minuta. Autobus će stajati na svim usputnim autobuskim stajalištima od Doma kulture prema četvrtom kilometru.
    Sva obaveštenja vezana za rad ski-staze i žičare možete dobiti na tel: 060/6944-007.

  7. #97
    Member
    Datum registracije
    10.09.2011
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Black Crow Orb / K2 AMP Rictor 82XTi
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Ima li neko informacije iz prve ruke kakvo je stanje na skijalištu? Ima li dovoljno snega? Kako su pripremljene staze? Možda neka fotografija.

  8. #98
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nekoliko (pregovori jos traju) nas bi zapucalo iz Arandjelovca u sredu da se upoznamo sa destinacijom i okvasimo skije prvi put ove godine. Zvao sam gore navedeni broj i covek mi rece da zice rade, da moze da se skija, i da jedino ne radi (nema dovoljno snega) neki strmi deo ove duze staze ali da ima neki put da se to zaobidje.
    Ako me niko ne odgovori od takvog puta (duži od 200km) eto nas prekosutra tamo pa ce biti informacija iz prve ruke...

  9. #99
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    ski centar bor radi. taj deo strme staze nije u funkciji koliko sam upucen... dans je bio manji problem sa strujom ali je i to reseno... pre neki dan je ski centar radio iako je temperatura bila minus 22.
    evo i facebook stranice gde imate kompletan info svaki dan....
    https://www.facebook.com/BorskiTuristickiCentar?fref=ts

  10. #100
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Pregovori su zakljuceni i grupa od nas 10 je krenula, prema planu i programu oko 7:15 put Crnog vrha.
    Suncano jutro sa malo snega, mrazom koji popušta i suvim putevima, Čestobrodica je pretvorila u potpunu negaciju svega nabrojanog. Od skretanja za Brestovacku banju put je bio prekriven snegom koji je kako smo se približavali skijalištu postajao sve belji i škriputaviji. Krivudav put kroz zaleđenu bukovu šumu, sa nasipom očišćenog snega sa strana stvara bajkovitu scenografiju koja budi želju da se iskustvo steceno po finskim i alpskim stazama raznih reli šampionata, u kojima sam učestvovao sa džojpedom u ruci, primeni i u praksi :-). Stižemo na stazu u 10:30 ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •