Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: LAAX - Flims, 3 dana mediterana

  1. #11
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Chiko, majstore!

    Slike su fenomenalne, posebno poslednja!

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Ih pa ja ovo tek sad citam

    Bravo! Ovaj forum je sa Chickoom dobijo jos jednog entuzijsticnog 'izvjestaca sa lica mjesta' from the face of the place sto bi rekle kolege sa bi bi si-ja.

    Mmm, tacno imam osjecaj da si proveo tri ne zaboravna dana na skijanju.
    ; Snjega ko u prici, a tata Chickooo ujutro u lov sa svojim Medjedom, popdne se vrati mrtav-zadovoljan i stavi svog malog pravog Teddija u krilo (hehehe, cool fotka, tata sa cigarom u ruci kontra od djeteta. btw. Izgledate totalno hipi tata i djete svidja mi se fazon; life is beautiful u ovakvim trenutcima.

    Nego Laax, Flims... bogatunski centri, perfektni za opusten ' welness-odmor', ma shminkeracija pusta (al ja uso u godine pa i meni to lezi).......ali ne smije da se zaboravi jedna stvar; na takvim skijalistima gdje se skupljaju ljudi s puno pari uvjek moze da se ubode cjelac!!!! oKE Ovo sto si ti sad bijo su bili perfektni uslovi, ali i inace.

    Ta fina skijaska publika pretezno voli fino suncanje i fino uredjenje terene, a s druge strane to nisu centri koji privlace mladju, avanturisticki nastrojenu klijentelu (mada Laax organizuje stalno neka extreem sport takmicenja): perfektna mjesta da se izmeraci u dubokom netaknutom snjegu, i u kasnijim popdnevnim satima, a i par dana poslje dobre padavine.

    Nista Chickoo, stay in touch pa da se organizujemo nesto sad na proljece, neki vikend. Ja sam ko sto rekoh u februaru na drugom kraju tvoje zemlje; dolazim i ja ko hipi tata sa cerkom. Ali sam otvoren za neku blitzkrieg avanturu, neki hit und run na dva dana, sta je 850km...p. dim.
    Izmenio/la Sapa; 26.12.2008 u 09:28.

  3. #13
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Snjega ko u prici, a tata Chickooo ujutro u lov sa svojim Medjedom, popdne se vrati mrtav-zadovoljan i stavi svog malog pravog Teddija u krilo (hehehe, cool fotka, tata sa cigarom u ruci kontra od djeteta. btw. Izgledate totalno hipi tata i djete svidja mi se fazon; life is beautiful u ovakvim trenutcima.
    Oko sokolovo,ma ne moze ti nista promaci....
    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Nego Laax, Flims... bogatunski centri, perfektni za opusten ' welness-odmor', ma shminkeracija pusta (al ja uso u godine pa i meni to lezi)
    I sa ovim bi se slozio i meni to sve vise lezi a sad koliko je bogatunski ski centar to ti stvarno ne bih znao reci,meni se i nije tako ucinio...
    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Ta fina skijaska publika pretezno voli fino suncanje i fino uredjenje terene, a s druge strane to nisu centri koji privlace mladju, avanturisticki nastrojenu klijentelu (mada Laax organizuje stalno neka extreem sport takmicenja):
    E ovde "gadno" gresis,Laax je prvenstveno snowboard paradise,u prilog tome idu i 4(slovima cetri)snowboard parka i sama cinjenica da je 80% ako ne i vise ljudi snowboarderi i svi su mladi i brdo je onih napucanih Engleza i Nemaca sa full opremom ortovoxy,ABS ruksaci,lopate sonde,motorole a svi voze po stazi

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Nista Chickoo, stay in touch pa da se organizujemo nesto sad na proljece, neki vikend. Ja sam ko sto rekoh u februaru na drugom kraju tvoje zemlje; dolazim i ja ko hipi tata sa cerkom. Ali sam otvoren za neku blitzkrieg avanturu, neki hit und run na dva dana, sta je 850km...p. dim.
    PS:
    Nego samo da te "cacnem malo" ne mogu da izdrzim,"overio sam Pischu ali i Madrisu pride.Dve muve ubi skoro jednim udarcem.
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Sasvim slucajno sam sad u subotu bio u Laax-u na jednodnevnom skijanju i moram da priznam da je ono zaista raj na zemlji! Dan je bio vise nego fantastican, sunce ceo dan, na 3000m je bilo par stepeni u minusu, dok je u samom naselju bilo par stepeni iznad nule. Vetra je bilo samo na samom vrhu, a sve zice su radile. Staze fenomenalne, posebno na 3000m, nije bilo guzve, cak se pice i klopa cekala ne duze od 5 minuta! Ski rent funcionise besprekorno, tu su momci koji vam izmere duzinu stopala, porazgovaraju sa vama o stepenu skijaskog znanja i maksimalno izlaze u susret vasim zeljama. Probao sam Fischer progressor 10+ i cipele takodje progressor 110 cini mi se i mogu samo da kazem da su odlicno drzale po zaledjenim delovima staza i da je cipela vise nego odlicna!

  5. #15
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Jos jedan utisak sa ovog skijalista. Bio u nedelju, vrijeme kakvo ne biste pozeljelji najgorem neprijatelju. Ne biste, jerbo je bilo fenomenalno, sunce brez oblacka, po slobodnoj procjeni oko -5 u selu, -10 ili tako nesto na vrhu, gotovo bez vjetra.

    Skijaliste je stvarno odlicno. Veliko je, ali ne i ogromno, sa otprilike 3 glavna dijela (2 iznad Flimsa, 1 povrh Laksa i Falere, i jos jedan mali djelic "iza brda" na strani Falere). Dosta je razudjeno, tako da prostora za off ima i Husi i Hasi, a i forsiraju freeride, to jedno brdo iznad Flimsa ima gondolu bez uredjene staze. Nazalost snijeg nije bio pogodan za takove poduhvate mada ga je bilo nenormalno mnogo. Naduvalo ga je bas dobro i zaledilo, kao da vozis po pisti, samo neravno. Tako da sam vec poslije prvog izleta batalio posao, i koncentrisao se na uredjene staze koje su uglavnom bile mehke ko dusa. Uglavnom su plavo-crvene, ne pretjerano strme, i debelo siroke, dobrim dijelom zahvaljujuci cinjenici da je veci dio skijalista iznad sume. Izdvojio bih crnu koja ide sa vrha glecera, i nudi oko 1200m visinske razlike, sa veoma veoma solidnom strmopizdinom na samom pocetku. Jedina mana je sto se na kraju mora veslati, pa sigurno jedno 150m, ako ne i vise. Uopste i to je mala zamjerka cijelom skijalistu, jer postoji nekoliko staza gdje covjek mora unaprijed znati da se valja bas dobro zaletiti. Uzgred, ako vam tih 1200m nije dovoljno, postoji i spust sa 2800 pa sve do sela na 1100, ali nisam stigao probati. Uzgred zice su gotovo sve nove, vozio sam se i prvi put u zivotu isklopivim trosjedom, izgleda doduse bas mator, ne znam otkad je tamo.

    Negativna je bila debela guzva na skijalistu ovaj vikend, na gondoli sam cekao sigurno 15-ak minuta, a na prvom sestosjedu iznad Flimsa se negdje do rucka cekalo po slobodnoj procjeni izmedju 5 i 10 minuta, guzva ko na Jahi, jos je samo Fela falio da nas ljubazno postroji "dvoje po dvoje, ko volovi".

    Jos negativnije je sto me neki mamlaz pokupio na crvenoj stazi, tamo oko 2-pola 3. Sto je najgore vozio skroz sporo, a njih 4-5, sa svojim vrhuncom tehnike od stajanja u plugu (ne skretanja nego stajanja) su otisli na crvenu stazu, i frajko me pokupi s ledja. Ustanem sve najnormalnije, malo mi rame onako kao mrvu ugruvano ali ne boli nit ista, nastavio skijati ostatak dana. Dosao kuci, pocelo boljeti, od jutros jedva ruku pomjeram. Sreca kaze cika doco da nista nije polomljeno. Odsad izgleda najbolje da pocnem jurcati kad je guzva, zarad sopstvene sigurnosti...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •