Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 77

Tema: Durmitor - Sezona 2008/2009

  1. #61
    Member Neško_CG avatar
    Datum registracije
    23.09.2008
    Lokacija
    Durmitor
    Skije / Bord
    Volkl Race Tiger
    Godina
    38
    Poruke
    32

    Podrazumevano

    7e, a sva oprema na renti je u extra stanju! Pozzz...

  2. #62
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Stigao sam danas, prvo lagani Crnogorski ručak/večera:

    photo(4).jpg

    A onda šetnja prema jezeru da se barem deo potroši :

    photo(5).jpg

    Snega ima dovoljno:

    photo(2).jpg

    closer look:

    photo(3).jpg

  3. #63
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up tura

    Danas je bilo odlično vreme, sunca do mile volje . Kada se stoji u dnu Savinog Kuka sve izgleda "lavli džavli", ali malo gore kada se popneš duva vetar da te odnese!

    Došao sam i žica nije radila, čekalo se da se skupe skijaši, popio sam piće i otišao do kola da se nazujem i stavim skinove. Pa sam onda pešice krenuo, ima dosta slika, nisam ništa birao pošto me mrzi:

    http://vladika.com/wlad/ski/durmitor27mar2009/

    Sneg na stazi je dobar, i sređena je staza, off-piste je "najtmer", gori sneg nisam video u životu, polu mokar/polu tvrd sa pokoricom - idealan za lavine . Kada nagneš skiju povuče je sneg uzbrdo kao da je radijus 5m a ne > 20m .

    Popeo sam se skoro do vrha SK1 žice i onda spustio, okolo ima ispucanih lavina kol'ko oćeš, ispod svake grupe stena po jedna, neke male, neke srednje, sva sreća pa nema tragova skija/borda oko lavina - znači da je niko nije trigerovao / pokupio. Iskreno, nisam do sada video ovoliko lavina na jednom mestu, čine mi se da je vićina sveže. Pogledajte slike pa procenite sami.

    Prva ideja mi je bila da se ispenjem na vrh SK, da idem u ovaj desni deo (kada se gleda od dole) - čistina/milina - ali od silnih lavina (koje se sa dna ne vide previše, samo jedan deo) sam odustao (nisam hteo da sečem kroz lavinozne predele ) i odabrao rutu ispod žičare, dobar deo sam išao po utabanom a jedan deo kroz celac gledajući da nema nikakvih opasnosti....

    Eto, sve u svemu fina rutica, GPS mi kaže da sam se efektivno penjao 1h (ne računajući odmore) i prešao 4.5km, nisam video kolika je visinska razlika ali bi trebalo da je kao i od staze SK1 .

  4. #64
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Sjajan izvještaj sa ture, Wlad. Šteta je što je ovako malo ljudi na Žabljaku.
    Poz.

  5. #65
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hvala, da zaista šteta, ima dosta snega i vreme je odlično. Jedino što sam čuo da najava za nedelju nije baš sjajna (kiša).

  6. #66
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Došao sam i žica nije radila, čekalo se da se skupe skijaši, popio sam piće i otišao do kola da se nazujem i stavim skinove. Pa sam onda pešice krenuo,
    Cestitam Wlade na pravu i prvu turu sa skinovima (ili se mozda lazem).
    Zasto podrzavam turno je to da jedan od razloga se vidi u quote a drugi je isto tamo negde gde objasnavas da za jedan sat (sa odmorima) si presao 4,5km (sto je solidna brzina dvizenja), ali nisi opisao osecaje ili cuvstva ili emocije koje si doziveo kada si se najzad popeo (osim sto si bio umoran-ali u tome i je lepota,)
    Jedna sugestija, nije lose otvoriti u clubbing novi theard o turno skijanju gde se moze prezentirati sto sta u vezi toga, oprema, iskustva, svakako i ono oko tvoih rezanaja koze (nije koza nego skin) i sl. pa ce to mozda privuci paznju jos nekog koi ima slicna iskustva ili privuci nekoga koi bi to voleo da dozivi

  7. #67
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    4.5km je ukupna dužina - što je verovatno 3km penjanja a 1.5km spuštanja . Što se tiče osećaja, pa šta znam - isti "đavo" kao i kada se penješ pešice što se tiče osećaja , osim što je naravno lakše . A penjao sam se pešice i ranije, a i skijama (bez skinova - nego udri-štampaj, pešice nije moglo zbog dubine snega) još dok smo bili klinci. Kako je i otac bio zaljubljenik skijanja imali smo vikendicu i išli ceo zimski raspust (po 3 nedelje) zimi i skijali po ceo dan. Jedan od "rituala" je bilo da barem jednom odemo u turu, na obližnji vrh od skoro 2000m i da se spustimo dole...

    Javio se ovde neko, a i sreo sam na Kopu jednog momka koji mi je rekao da oni iz BGa idu u ture (alpinisti), tako da to nije nešto novo kod nas - retko jeste . Ako sam ga dobro razumeo planiraju uskoro turu na Sinjajevinu (CG) tako da to može da bude interesantno za nekoga ko želi ovo da iskusi.

    Danas smo išli u šetnju, ali bez skinova pošto smo to odlučili u sred skijanja (na Bjelasičkoj temi ima više o tome) a i drugar nema skinove.

    Ja naravno imam štapove sa velikim krpljama na njima, što je apsolutno neophodno za bilo kakve šetnje van staze, koga interesuje ima ih u Intersportu za 90din par! Danas npr. drugar je išao sa onim običnim krpljama na štapovima i stalno je zaostajao i umarao se - dok nismo shvatili zbog čega - pa smo podelili štapove - 1 moj, 1 njegov i onda me je uspešno pratio .

  8. #68
    Member
    Datum registracije
    23.02.2009
    Godina
    40
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    kako je stanje na durmitoru , i kakva je najava za vikend

  9. #69
    Member danilosubotic avatar
    Datum registracije
    10.03.2009
    Lokacija
    NOVI SAD
    Skije / Bord
    ATOMIC KUNG POW
    Godina
    39
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Upravo sam se vratio tj. sinoc - danas sa Zabljaka-Durmitora....sneg se otopio u podnozju...duvao je jak vetar i bilo toplo vreme..cak sam u kratkih rukava izlazio napolje...ne znam tacno u kakvom je stanju staza!
    Kad sam stigao u petak bilo je nanosa i do 2m! prava zimska IDILA! )))))
    aLi se za 2 dana otopilo 1.5m snega :(((
    Wlad jesi li se ti penjao u PETAK?????? mislim da sam te video!
    ja nisam mogao da se penjem..a bio sam veoma razocaran zbog zicare jer nije radila zbog struje!!!!!!!!! Čim dune vetar, nema struje u celom Zabljaku!
    Skijali smo se u subotu skoro ceo dan...al je posle oko 3 sata poceo da duva takav vetar da nismo mogli da stojimo, sunce zaslo tako da je bilo bas bas smrz!
    Bilo je lavina al ne velikih...moj drugar je kotrljao jedno desetak metara! :P hihihi..:P
    nedelja je bila vrlo olujna...vetar je duvao ko zna koliko m/s...i toplo vreme bilo!
    obilazak Crnog jezera je nekako smanjilo zal za jos jedim danom skijanja
    bice slika uskoro
    VELIKI POTENCIJAL....DIVNA PRIRODA....SAVRSENO...JEDINO STO LJUDI NE ZELE DA SE BAVE TOM VRSTOM TURIZMA! JACA JE LETNJA SEZONA NEGO ZIMSKA-tako kazu mestani... :/
    veliki poz svima!

  10. #70
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da, bio sam u petak i penjao se - imaš slike gore...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •