Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: ANDERMATT 2009 - samo za ski dusmane!

  1. #11
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=Chikoo;31317]
    ...i to sam ja naravno sve "osmatrao"i posmatrao i rekoh to je to.Prvi mini snow.alert. Odo ja PRVI u Subotu da "uzorem brazdu".Ali.......kad ono tamo.......
    Hehe, pratis 'alerte', gotovo je, navuko si se nema tebi vise spasa. Postade ti notorni freerider.

    Gemsstock nije radio sto je naravno veliki hendikep u celoj prici,ali je radila crna staza koja vodi u samo podnozje....Prva 2 spusta milina.Oko 20 cm svezeg praska sasvim dovoljno za prvi spust ove sezone.Posle toga borba za goli zivot.Sneg tezak,razrovan,staza strma,dota prevojnica sve u svemu kad sidjes dole gola voda si.
    Ih, pa nema tu freeride bez Gemsstock-a. Gemstok je razlog da se ide gore, obavezno otidji cim padne prvi ozbiljniji puder; Ce se pomamis od dobrote; ne znas sa koje strane bi prije krenuo od vrha. Ostatak centra nije vrijedan pomena, ta crna staza sto vodi dole u selo je oke, kolko se sjecam ni nju ne rade negdje pri kraju nego ori kroz ono shiblje i preko brijezuljaka, pa se "izujes" isperd potoka' i pravac kafana. Samo crna staza nije dovoljan razlog za posjetu.
    btw. Kolko je tebi od kuce do tamo? konatam ne vise od sat i po.
    Ja cu sigurno doci u martu ili aprilu....naravno cim radar izbaci kakav dobar alert iznad centralne Shvice (mayke) fatam avijon, voz, auto, eto mene.

    Nego panirao sam sad za ovaj vikend familijarno skijanje u Lenzerheidu http://www.lenzerheide.ch/sites/home/index.html ali nesto muvaju sa pausalnim ponudama(izgleda da smo i mi nesto naucili od Swicaraca )tako da sam odustao od toga ali......samo od Lenzerheide....
    Super ti je taj Lenzerheide, lijepo se provedite, nako ko prava familija. I Lanzerheide ima solidne freeride mogucnosti, pa ako Ga bude dovoljno......

    Ja cu inace od 14do21 februara u Verbier sa nekim drustvom, a prije toga...pa valjd ce pasti neka Francuska sad oko Bozica/Nove Godine, ali nije sigurno.

    Nego Super su slike i stvarno jedva cekam opet do Andermatta - mayke
    Izmenio/la Sapa; 03.12.2008 u 22:48.

  2. #12
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Nastavak iz teme rockeri ili narodnjaci.

    Stan gdje zivim gleda na parking lokalnog supermarketa. Tako mi svako jutro (sem nedelje, hvala Svicerima starim socijalistima) shleper dolazi pod prozor i zuji i drnda dok istovaraju i utovaraju. Mrzio sam ih zbog toga, sad ih malo manje mrzim. Jerbo me juce tako probudise ujutru oko 15 do 6. Dok sam ustao da zatvorim prozor, pogledam vani, ono polako svice, a nigdje oblacka nema. Tu mi pade napamet metar snijega na Gemsstocku i Sapin post od vece prije. I reko ma ko ga jebe, red je red, a led je led, posao me danas vidjeti nece. Na brzinu potrpah stvari u ranac i nesto klope u usta, i sjedoh na trajvan, pa na voz, pravac Andermatt. Vjernoga Race SC-a ostavih privezanog uz ormar, reko, nek svako svoju bitku bije.

    Na odrediste stigoh oko 9. Andermat je malo mjesto u srcu svicarskih Alpa, u Gotard masivu. Bilo je planirano kao centar svicarske odbrane, a ako odete tamo, postace vam jasno zasto. Sa tri strane je okruzeno straobalnim planinama, a jedina "normalna" veza je kroz jedan straobalan kanjon. Inace kroz Gotard sad prave onu tunelcinu od 50 i kusur kilometara (sad ima jedan od "samo" 12, al toplo preporucujem prolazak ljeti preko Gotard prevoja, pogled je fenomenalan).

    Al jebo geografiju. Ljudi moji... znate li vi koliko snijega tamo ima. Prvi put sam tamo bio pocetkom aprila prosle godine, posljednje skijanje sezone, snijega je bilo negdje od sredine skijalista, na 2200, a svud okolo trava zeleni. Ovaj put... kad mi srce stalo nije. Kad dodjoh sebi od soka, prva stanica renta, reko, davaj nesto debelo za danaske, da vidim i ja kako je to kad ljulja mjesto da zulja. Brko otpasa Gotamu od 106mm u struku i predade mi u ruke, te se uputih ka gondoli. Unutra odmah svi gledaju, gdje je netaknuto, gdje su tragovi, jal su od juce, jal su od danas. Gondola vozi negdje to pola brda, odatle se hvata naredna gondola do vrha, a spustaju se i dvije kratke staze gdje je neki stari dvosjed. Sa malo nepovjerenja gledam one dascetine u svojim rukama, kontam vec je pola 10 proslo, zice rade od pola 9, gore je vec bratija svejedno krenula da ore, dede ti probaj to ovde jednu prije nego krenes po bespucima. Staza i izmedju staza prazno, na zici nigdje nikog. Nakon malo borbe i jedne-dvije zice, dok sam koliko-toliko pripitomio bestije, privuce me pogled na neizvozena prostranstva, te zapucah na gondolu. Tek tad skontah sto su prostranstva neizvozena. "Halt" veli sef gondole, reko sta je sad, kaze prva voznja u 11. Sto nemam pojma, al sta sad, okrenem jos koju po ovoj kratkoj i vratim se u 11.

    I imam sta da vidim... gomila ceka u redu. ABS ruksaci, avalunzi na sve strane, ona moja Gotama onako pravo smjerno izgleda. Tu tek skontam da su prije toga svi bili na nekakvom sidru koje vuce malo vise uzbrdo, i da je zato ta strana planina sva iskasapljena. Utom odozgo izbise i neki mladici te pocese skakati sa neke stijene, vidim ja, opasno ce biti. Jedan pade pri doskoku, izgubi skiju, i poce kopati... kopa, kopa, nigdje skije. Utom pustise prvu gondolu, pa drugu, a ja udjoh tek u trecu. Jos nije bio nasao skiju, proslo je sigurno 20 minuta.

    Krenu i ta gondola, gledam kud-sta, pokusavam prepoznati pejzaz od prosle godine, al ne lici bas. Presabiram se, ma zar nije ovde bila ona crna, ma jest garant, ali danas joj ratrak primirisao nije. Snijega je palo preko metar od nedelje, u ponedeljak zice bile zatvorene, zbog vjetra cega li, duvalo je solidno. Staza (ako se tako moze nazvati) onako djevicanska, netaknuta, kad se uto spusti jedan odozgo, pa drugi, pa treci, valjda iz one prve gondole izasli pa tek sad stizu. Izadjosmo gore, namjestaju se ABS-ovi i cudesa, i krece se. Dok sam se ja namontirao ostali vec krenuli, ja u potjeru. Ratrak probio puteljak 100-200m, i onda pocinje sou... snijeg beskonacno dubok, prsic, sunce sija, ja ne znam kako skijaski dan moze biti bolji. Gornji dio vec sav izvozen, meni u glavi ona padina od maloprije, jurim, prestizem ih pola. Dok sam dosao do tog do maloprije djevicanskog dijela, jedva sta da je ostalo. Padina od brat bratu 300-400m sirine, sve preorano. Kao najezda skakavaca. Tek skroz na kraju nadjoh jedno parce jos uvijek obradive zemlje i par stotina metara nirvane... opet na gondolu, opet cekanje. Jos jedan spust, bjezi jos vise u kraj, vidim vec zagustilo, jedva da se i 20 metara da naci. Stanem sa nekim Svicer-Talijancima usput, pitam ima li kud dalje, kazu mi cemo na Felsental, to ti je od vrha odmah racvanje na drugu stranu, ne mozes promasiti. I ja na drugu stranu, stvarno ne mozes promasiti, padine nesto blaze, ali zato beskonacno siroke. Trka na sve strane, to su horde ljudi, meni dusa u nosu, vjerujem i drugima, al ne stajem ja, ne staju oni, borba za saku pudera, samo naci jos koje netaknuto parce. Pri dnu snijeg vec pomalo mokar, a noge gore. Izbih do pocetne stanice, dole vec ceka gomila, svi isto tuda prosli. Opet gore, kratak rucak, pa jos par zica. Ofalio vec intenzitet, vec odmah mozes odmah prvu gondolu hvatati, ne ceka se. Izvozeno maltene sve sto se izvesti moglo, to su hektari i hektari. Ponegdje vidis da neki znalac probije iz kakvog kuloara, pa ovjeri i ono malo sto je ostalo, ali do 2 je vec sve pomalo utihnulo. Uz rucak mi neki Sapin zemljak spomenu nekakvu Zirafu, malo dalja padina, kaze tu vjerovatno jos ima snijega, al usput ne sretoh nikog ko bi znao put, a vec okasnilo. Skontao sam otprilike gdje se ide ali nisam bio siguran pa odustadoh, mislim se, tu lekciju sam vec naucio, a bice Zirafe i drugi put.

    Na kraju jos jedan epski spust do dna, ovaj put jos vise u stranu. Sve je daleko od bilo kakve oznacene staze, ali mozda sam jedno 200 metara cjelca uspio da ubodem, ostalo je sve izvozeno. Na dnu vec snijeg skroz mokar, a noge ne slusaju, teze mi pade tih 500m nego sve ono prije zajedno. Skije na ledja i jedno dobrih kilometar-dva do gondole. Velika ladna piva u kafani, skije nazad u rentu, i na voz. Mrtav ali prezadovoljan.

  3. #13
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Slika iz sela, ovo je u povratku, nakon sto je cijeli dan sunce peklo (mislim da je dole bilo i blizu 10 stepeni)... pa vi vidite

    I snimak sa prve zice, zamislite na sta je licilo u 2 popodne...
    Priložene slike Priložene slike

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAndermatt.
    STOKE! STOKE! Jao Ogyyyyy jao, al si me nalozijo ovom pricom!!! Strava!!!!!!!!!!!!!! Jes vidijo da je dobro sto si ''laka zenska'' pa te lako nagovorit. :-)))
    Naviru mi sjecanja...sad necu moc spavat, nisam ovo trebao ni da citam, drago mi zbog tebe pravo, al me tuga uhvatila sto i ja ne kupih avionsku kartu..........Sad znas koji je to osjecaj...s tim da si ti imo duplo vise snjega nego ja kad sam tamo bio.
    Super, citam ovaj tvoj tekst drugi put sa uzitkom, sad si navuceni rajeder, gotovo je.
    ps
    poslah ti na onom gore roker threadu opis neke rute Felsental pa u kombinaciji sa Winterhornom, al mani ne bitno, nije imalo potrebe, ocigeldno sve je pod tim vrhom bila perfketna ruta) STOKE!
    Daj jos slika i jos pisi

  5. #15
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    60
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Jesi ga Oggy sročio, pravo profesorski... meni koji volim rebarca, bale na usta krenule...

    Čitajući ovu jurnjavu ko će pre na netaknutu padinu, pade mi na um onaj "vic" da nema lepšeg osećaja nego kad ostaviš trag u dubokom pre prijatelja... mogu misliti kako li su na vas u trećoj gondoli gledali oni iz prve

  6. #16
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    uff ja bi ovde ko pocetnik uzivao i na onom "oranju"...ma moram ja ovo da probam, izgleda tako dobro!

  7. #17
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Joj nemam vise sta da pisem, to sam iskucao sinoc dok me jos drzalo ushicenje, sad su nespavanje i rad dosli na naplatu ali drago mi je ako sam bar djelimicno taj osjecaj uspio podijeliti vama.

  8. #18
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Sunce ti.....

  9. #19
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Sapo ski svodniče .

    Oga, brate, ... Samo još reci pod čijom zastavom si "jedrio" ?

  10. #20
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Kubanskom, naravno...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •