Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Rezultati 71 do 78 od 78

Tema: Skijaliste Serre Chevalier

  1. #71
    Junior Member
    Datum registracije
    19.09.2013
    Lokacija
    kraljevo
    Skije / Bord
    rossignol 8 sl wc
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    hvala Grimani,ti kao iskusan vuk ,mislis da vredi posetiti serre ili ici na sigurniju varijantu i skupiti stoju vise i uzivati u 3 doline ,jbg ipak jednom godisnje uspem da odem na tih sedam dana skiajnja... bio sam dva puta u thorensu pa znam sta me tamo ceka P.s bili smo u ekipi zajedno mislim 2011 u torensu,cirkali smo one pivkane male sto si izvadio negde iz steka

  2. #72
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexlex Pogledati poruku
    hvala Grimani,ti kao iskusan vuk ,mislis da vredi posetiti serre ili ici na sigurniju varijantu i skupiti stoju vise i uzivati u 3 doline ,jbg ipak jednom godisnje uspem da odem na tih sedam dana skiajnja... bio sam dva puta u thorensu pa znam sta me tamo ceka P.s bili smo u ekipi zajedno mislim 2011 u torensu,cirkali smo one pivkane male sto si izvadio negde iz steka :

    Mislim da sam pisao o Serre(lose i dobre stvari) ali ukratko evo opet. Skijaliste extra korektno sa vecim padavinama josh bolje, topovima pokrivaju mislim sve mana jedina sporije zicare...Briancon onako gradic ima taj stari grad na brdu sa tvrdjavom, rade dvokratno restorani se otvaraju tek posle 7, 8 uvece...
    Sad se lomim da li da uplatimo Menuir ili nesto u 3 doline jer realno najvise sam tamo isao i nekako svidja mi se zbog raznih ruta koje smo naucili...vidiim i da su cene aranzmana skocile kao i svake godine tako da nznm sta bi ti rekao. MOzda nam se putevi opet ukrste
    08.-15.januar 2011. u ValTho bilo super i to pivce bilo dzabana tipa 20 komada 5, 6 jura

  3. #73
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku

    Mislim da sam pisao o Serre(lose i dobre stvari) ali ukratko evo opet. Skijaliste extra korektno sa vecim padavinama josh bolje, topovima pokrivaju mislim sve mana jedina sporije zicare...Briancon onako gradic ima taj stari grad na brdu sa tvrdjavom, rade dvokratno restorani se otvaraju tek posle 7, 8 uvece...
    Sad se lomim da li da uplatimo Menuir ili nesto u 3 doline jer realno najvise sam tamo isao i nekako svidja mi se zbog raznih ruta koje smo naucili...vidiim i da su cene aranzmana skocile kao i svake godine tako da nznm sta bi ti rekao. MOzda nam se putevi opet ukrste
    08.-15.januar 2011. u ValTho bilo super i to pivce bilo dzabana tipa 20 komada 5, 6 jura
    Hajde u Tinj prve nedelje Februara
    Off do besvesti i nazad

  4. #74
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Hajde u Tinj prve nedelje Februara
    Off do besvesti i nazad
    termin mi odgovara daj ponudu aranzmana u inbox

  5. #75
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Preko ski busa
    Imas na njihovom sajtu, termin je vrh

  6. #76
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2018
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Pozdrav pisao sam i u ADH temi al ajd i ovde, gledamo martovski termin 7-14, idemo kolima, dvoumimo se izmedju Alp D Huez i SC, ima li neko da napravi poredjenje? Mi smo 4 bordera koji vole da izadju malo sa staze, u stvari ako sneg dozvoli, ne bi se ni vracali na stazu, stim sto su dvoje tek prosli pocetnicki period tako da neki ozbiljniji freeride jos uvek nije u opciji, nego cisto trazimo izmedju staza na samom skijalistu precice

    Predpostavljam da u martu sneg nece biti problem, ja iskreno ne volim nesto preterano sumu ali vidim svi je hvalite ovde. Upravo smo se vratili iz 3 doline, a u martu smo bili u L2A tako da su neki standardi postavljeni... Predpostavljam da visina <3000m nije problem za SC?

  7. #77
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ide li neko ove sezone u SC? Mi ćemo krajem januara, pa ako vas bude još u tom terminu, javite se

  8. #78
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Red je da podelim iskustva sa ovogodisnjeg skijanja u SC.

    Skijali smo od 23. do 28. januara ,a vreme je bilo za pozeleti. Osim poslednjeg dana kad je duvao relativno jak vetar na vrhovima, dani su bili suncani bez oblaka i skoro skroz bez vetra. Smestaj je bio Signal Du Prorel, smesten odmah pored gondole u Briancon-u. Posto mi je ovo prvi put u Francuskoj na skijanju, nisam imao sa cime da uporedim, ali je drug koji je bio sa nama rekao da je to manje-vise klasican smestaj koje nase agencije nude. Veliki plus u odnosu na njegova prethodna iskustva je to sto smo imali WiFi u apartmanu koji je bio uracunat u cenu.

    Staza stvarno ima za sve nivoe, pocevsi od izuzetno blagih zelenih, lepih plavih i crvenih pa sve do onih neodrzavanih crnih, ali na te poslednje doduse nismo ni isli posto nam sa trenutnim nivoom skijanja to nije uzivanje nego borba Staze su odlicno pripremljene i nigde nije bilo hupsera kakve smo sretali na Kopaoniku, Jahorini pa i Nassfeldu, ali posto tamo nije padao sneg dosta dugo, na par mesta su bile "progledale" staze, a bilo je i kamencica na pojedinim. Navodno ima 250km staza, ali nisu radile sve, no nama je bilo ok za 5 dana skijanja. Pored redovnih staza, ima i par funny ride i boarder cross staza (mislim da ih tako zovu ) gde se mozete trkati sa drustvom.

    Posto je ski pass koji smo imali pokrivao i skijanje na Montgenevre skijalistu jedan dan, iskoristili smo to, i nismo se nimalo pokajali. Iako smo mogli da skijamo samo francusku stranu ovog skijalista, to nam je bilo taman za jedan dan laganog skijanja. Za svaku je preporuku po nama, definitivno. Teoretski, ako smo dobro razumeli tekst na racunu za ski pass, mogli smo ici i na L2A i ADH, ali posto smo dosli busom a ne svojim autom, ipak to nismo odradili.

    Jako dobra stvar koju su napravili na SC je to sto su na dva mesta (iznad Briancon-a i iznad Villenueve-a, recimo) postavili platoe sa klupama, stolicama i elektricnim (ili plinskim) rostiljem koji svako moze da koristi. Otvoreni su za upotebu od 11:30 do 15:00, i kao sto je za pretpostaviti, oko 12:30 je najveca guzva, ali i tad se uz par minuta cekanja dodje do stola. Nama se poprilicno svideo taj koncept, pa kako smo imali prelepo vreme, svaki dan smo pekli nesto tamo.

    Sve u svemu, veoma pozitivno iskustvo sa prvog skijanja u Francuskoj!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •