Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 78

Tema: Skijaliste Serre Chevalier

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano Les2Alpes i S Chevalier

    Pozdrav svima,

    evo ja se sinoc vratih iz L2Alpes. Inace kao sto sam gore napisao, trebali smo da idemo u SC. Prebaceni u L2A zato sto ovamo nije bilo snega. Ove livade dole sto vidite je SC dolina pre nedelju dana, 15 stepeni...

    Tacno je da je palo snega pre 3 dana, ali to je veoma malo za SC, ozbiljan sneg je pao u L2A, tako da ko ide u L2A uzivace, jer je palo oko 50 cm snega. Inace, nama su prva 4 dana bila fenomenalna, sunce non stop. Glecer je fantastican kao i te prve staze ispod. Sto se nize spustate, ima snega, ali ima i neverovatno mnogo kamenja, nikada toliko stenja nisam video po stazama. Sada je situacija bolja, jer je palo dosta snega.

    Ako nekome treba jos neki info, javite.

    Pozdrav,
    Vlada.





  2. #52
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Pozdrav,

    Jel zna neko jel 6-dnevni skipass za Serre vazi i za La Grave? To je takozvani Grande Galaxie, i u njega je ukljuceno 1-dnevno skijanje u Les2Alpes, Alpe d`huez, Montegnevre, Sestriere-e... Nigde se ne pominje La grave?
    Posto idem kolima, napravio bih 1-2 izleta, sta mi preporucujete?
    Pozdrav!

  3. #53
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ja mislim da ne vazi.
    Vazi za sve nabrojane cent (za milky way vazi po dan za ITA i FRA stranu), ali koliko sam se raspitivao ne vazi za La Grave. Mislim da tamo vazi samo ski pas kupljen u L2A (nije nam bio fokus na ovom skijlaistu pa se nisam dobro ni raspitao)
    Predlazem da kontaktiras kompaniju koja drzi liftove u La Grave i proveris.

    Srecno.

  4. #54
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Dosta je vec receno o skijalistu pa cu iz malo drugacije da opisem moje utiske. Off voznja je zaista prelepa i sto je najbitnije sve staze ( i off i on staze ) zavrsavaju na dnu i tesko da mozete da se zagubite i tu vas ceka ski bus da vas odveze gde treba ( ski bus odlicno funkcionise). Smestaj je vrh. Rezidencija Argile Bleuje za svaku pohvalu. Mismo bili smesteni u 10. apartmanu od pa mozda i 120 kv. Tri kupatila, 4 posebne sobe i velika dnevna, 3 velike terase. Mali ali veoma lep Spa centar svaki dan je lecio teske noge posle skijanja. Imali smo izlet u Montgenevre (koji je zaista lep jer ima dosta zelenila, vise od Briansona) i na nase veliko iznenadjene dobili smo ski pass za ceo Mlecni put. Tu sam za 5€ isprobao i bob i super je osecaj. Do Sestijerea smo stigli za sat ipo vremena iako su se mnogi neckali da li da krenu tako da nema brige. Italijani bolje uredjuju staze. Prilikom povratka da nismo stajali u outletu u Italiji stigli bi za 18 sati. Skijaliste i celokupan osecaj je bio iznad ocekivanja.
    Pohvalio bi i vodica Skoreta (ispred Skibusa) koji je pokazao kako se ne nametljivo radi posao do kraja i zavrsavaju dodatne pogodnosti sa nasu grupu.

  5. #55
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Ja sam bio u terminu od 04-11.01. u Serre i mogu reći da je bilo fantastično. Put je potrajao malo više nego što je planirano, ali razlozi su bili objektivni. Mećava od Torina, pa je tih poslednjih 100km trajalo 6 sati, zbog nekakvih zastoja.
    Ta muka što se tiče puta je u stvari vrlo pozitivno uticala na ostatak zimovanja, jer nas je čekalo 30 cm taze snega, na solidnu podlogu.
    Mogu reći da je Serre stvarno freeride paradise. Stvarno pregršt mogućnosti i to prilično bezbednih. Šanse da se čovek izgubi na planini su zaista minimalne, gde god da se krene izađe se na neku stazu, ili neko od sela. Može se voziti po šumi, koja je idealne gustine, a može i na većim visinama, na čistim i strmim padinama. Izdvojio bi nekoliko ruta sa najvišeg Pic d'Yreta, kao i sa susednog Cobout-a, a ima lepih po celoj planini. Sve u svemu razbili smo se od off-a.
    Planina nije puno osunčana, što je nedostatak sa aspekta gušterisanja, ali prednost sa aspekta zadržavanja snega.
    Staze su stvarno raznovrsne i povezivanjem se može savladavati impresivna visinska razlika. Definitivno Francuzi ne prednjače po sređivanju staza, mada se nemože reći da je to katastrofa. Staze su pristojno sređene, s'tim što ima crnih koje se ne tabaju i pri dnu je na većini staza bilo leda, što je i očekivano zvog + tokom dana i - uveče i noću.
    Moram da naglasim da je krajolik fenomenalan. Prelepa planina, sa dosta šume, sa prelepim panoramskim pogledima, potocima itd.
    Govoreći o manama, istakao bih jedino malo stariju i sporiju infra-strukturu. Ima stvarno neki krš žica, koje lupaju po listovima kao lude, a kilave do vrha.
    Smešaj je za francuske pojmove (Nemea L'ailge bleu) bio odličan. 4 osobe u solidno prostranom apartmanu sa 2 spavaće sobe, odvojenim kupatilom i toaletom i dnevna soba sa trpezarijom i full opremljenom kujnom je za mene daleko preko očekivanja. Takođe je mini Spa je super cool i prija posle skijanja. Za te pare stvarno vrh! Mada je bilo i malo manjih apartmana sa krevetima na sprat u po jednoj spavaćoj, ali opet bolje od svega što sam do sada dobijao i France. Pozicija na 20m od gondole čini smeštaj ski in-ski out, što ne treba podvlačiti koliko znači.
    Stari Briancon je više nego vredan posete. Na brdu, opasan zidinama utvrđenja sa prelepom katedralom, zgradama obojenim kao na Mon Martr-u. Vrlo simpatično, vredi videti.
    Imali smo jednodnevni izet u Sestrier-e, koji se meni ne dopada uopšte. Samo mesto je jako ružno, staze pretvrde za moj ukus i skije koje vozim. Ljudima koji vole, strme, široke, tvrdo upeglane staze je super. Ostatak ViaLatea kompleksa koji smo uspeli da obiđemo Sauza D'oulx i Sansicario su mi se puno više svidele. Nažalost Montgenevre nismo stigli da obiđemo, a mislim da je, a i čuo sam od drugara koji su bili, najbolji od Via Latea-e. Moram da istaknem da su objektivno žice puno bolje u Sestriere i okolini u odnosu na Serre Chevalier, sve ostalo po mom subjektivnom stavu ide na stranu Serre. Podvlačim ličnom subjektivnom.
    Sve i svemu vrh zimovanje!

  6. #56
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ima li koga da podeli iskustva ako je bio u januaru?

  7. #57
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano


    danas....moje drustvo je tamo i sneg je natovario pre 2 dana tako da im je extra

  8. #58
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ako ne budu lenji neka okace slike i nek napisu utiske kad se vrate bilo bi lepo, bas retko ko da pise o ovom skijalistu.

  9. #59
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    ovo je max od njih :P

    Skijaliste je inache super nije visoko ali je cesto bogato padavinama,poslednje 2 godine u januaru je zakazalo sa svezim snegom. Pisao sam ja o skijalistu i generalni utisak je spore zice ali odlicna organizacija okoo sredjivanja i nanosenja vestaka...

  10. #60
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Video sam ja da si pisao nema mnogo napisano tako da sam sve vec preleteo po dva tri puta, nego sam samo hteo da vidim kakvo je stanje trenutno. Kad bi me zadesilo u martu slicno vreme kao ove Magarce u martu 2013. ne znam da li bi moglo bolje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •