Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 78

Tema: Skijaliste Serre Chevalier

  1. #11

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Serre je izvrsno skijaliste. Hvatao sam tamo puder u proljece 2010. Ostavlja poprilicno nostalgican utisak zbog onih par prepotopskih dvosjeda, trosjeda, par sidra i tanjira i restorancica koje su dizajnirali u 60tim, 70tim. Posto su skoro sve znacajne veze premostene modernim i brzim liftovima, ti anticki primjerci ne pretstavljaju neku veliku iritaciju za vrijeme prebacivanja, cak sta vise odlicno se uklapaju u atmosferu centra i daju sansu za mali time out pri jurnjavi sa staze na stazu.
    Ponuda uredjenih staza je raznvorsna; od sirokih i brzih u gornjem djelu skijalsta do vijugavih i uskih u sumskom djelu centra. Koliko se ja sjecam u tih 3 dana skijanja, da su bile odlicno odrzavane. Sto se skijanja na stazi tice nudi stvarno za svakoga po nesto. U sustini se citav centar bez veceg srkleta moze odskijati za jedan dan (ne racunajuci spustanja u slijepa crijeva, u dolinu), ali je skijaliste lijepo razudjeno, pa covjek nema osjecaj da stalno skija istu vrstu terena, vjervatno taj osjecaj nadopunjuje prisustvo sume koja se po mojoj procjeni prostire i do 2000mnv i to skijalistu daje ekstra smek.
    skijanje van staze je odlicno i takodje pristupacno za sve vrste offpist skijasa od pocetnika do velikih majstora; u teren se ulazi jednostavno, uglanvom neposredno u blizini liftova, puno mugocnosti kroz sume i sumarke, ali jos vise na otvorenom. Vrhovi Cucumelle i Cibout su naj bolje pocetne tacke za freeride na otvorenim ne previse komplikovanim padinama pristupacnim direktno sa lifta.
    Jeftini smjetaj je u Brianconu. Apartmanski kompleksi oni standardni francuski su odmah uz gondolu koja skijase vozi na rub skijalista, vracanje u grad, tj do iznad apartmana, na skijama/bordovima bez problema do marta/aprila, mada popodne klasicni kacamak, jer je padina na juznoj strani. Apartmani jesu francuski, ali je velika razlika provesti sedmicu dana u nekoj ski stanici na goleti na 2000mnv. i u jednom gradicu, sa srednjovjekovnom citadelom, samostanom i starim istorijskim jezgrom. za ostala mjesta u dolini iz koja imaju vezu sa centrom ne znam kako stoji po pitanju cjena i smjestaja, znam da je les Monetire les Bains kako mu i ime kaze selo sa termalnim izvorima i banjskim turzimom.
    Definitvno preporucujem ovaj centar. nema preko 250, 300,400km.. staza, ali ima sasvim dovoljno, s tim da je kvalitet terena za skijanje odlican, bolji nego u npr. Les Sybelles.

    *korekcija; ne bijah tamo 2010. nego u martu 2011. zakrecio sam pomalo.
    Izmenio/la Tadija_91; 23.12.2012 u 16:45.

  3. #13
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    backcountry zone blizu zicara
    1/ Les Eduits
    2/ La cucumelle
    3/ La cucumelle (part 2)
    4/ Jackson
    5/ La montagnole
    Dobio sam detaljno opisane rute pa vishe informacija za 15 dana...kada sve obidjem. Uglavnom Monétier oblast najbolja za freeride.
    Priložene slike Priložene slike

  4. #14
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Vrlo zanimljivo i kvalitetno rješenje prikaza skijališta .

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    03.11.2012
    Godina
    39
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Mi smo bili u Briansonu u martu 2013 i bilo je ok. Skijali smo prva tri sela gledajuci sa leva na desno na mapi. Ima super staza i svidja mi se sto je sve u sumi. Posto vozim bord ima par mesta gde bas mora da se gura ali ok. Izlet u Sestriere nikako ne propustiti...

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Izbor za ovu zimu je pao na Serre Chevalier. Pretpostavljam da je neko bio prošle godine, a ja bih bio zahvalan na nekom tazijem opisu i utisku. Možda Grimani?
    Ono što se da primetiti je da je ponuđeni smeštaj na dosta višem nivou u odnosu na npr Alpe d'Huez, ili 3D. Po mapi i recenzijama mi izgleda da pripada Top Francuskim skijalištima, a jeftinije je..

  7. #17
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    Lokacija Briancona je savrshena ukoliko se ide kolima jer skipass koji se dobija pokriva celu regiju(to je isti ski pass spominjali smo to u Les 2 Alpes i Alp D'huez topicima.

    Smestaj je ok nesto slicno kao u Orelu komforno nista specijalno hotel ima wi-fi(koji je zeznut za konekciju jer ima neki server koji ogranicava broj nakacenih). Bazen radi ako se dobro secam do 19h i nismo ga ni jednom zakacili jer dok se dodje sa skijanja sredi jede to mu bude gotovo. Gradic slicno tako funkcionise. Iznenadili smo se obzirom da mesto ima 30ak hiljada stanovnika(srednjovekovnu tvrdjavu, najveci grad na toj visini u evropi kako kazu) osim mega-marketa koji rade posle zicara ne mozete pronaci nista drugo od radnji. Isli smo na vecheru u neki restoran i cekali smo da se otvori u 20h uvece...neverovatno.

    Lokacija hotela tik uz gondolu. Iz skijasnice 20metara pa pokretne stepenice pa opet nekih 10-15metara.
    Mana je spora gondola koja se penje nekih 15ak minuta pa se sa nje mora ici preko sledeceg vrha isto nekom sporom sedesnicom ili cak sporim tanjiricem i tek tada krece skijanje.
    Postoje pored Briancona josh tri mesta do kojih se moze ici busem.
    Cisto radi razbijanja monotonije moze se busem otici do obliznjeg Chantamerle. Briancon strana je obicno suncana i nije uopste zanimljiva za voznju...
    Ne znam kako zvuchi ovo sto sam napisao ali meni je generalno bilo sjajno! SNeg nije pao 25 dana pre nas nije ni dok smo bili tamo i to nam je bio bedak. Inache staze sredjuju sjajno topovi rade nocu kao i ratraci...ljudi se stvarno trude.
    Skijaliste je lepo veoma jer je pola u shumi a pola je iznad shume. Skija se generalno izmedju 1200-2200m/nv izuzimajuci jedan vrh gde vodi jedna zica sa kojeg ide jedna staza ako se dobro secam nesto vise od 2650m/nv.

    Neke fotke ukoliko to moze tako da se vidi Facebook Album



  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Hvala Grimani. U principu, sve dobro zvuči. Shvatam da je mesto prilično tiho, ali ide velika ekipa, pa neće smetati.
    Pretpostavljam da ste bili smeštenu u Nemea rezidenciji?

    Jediino je neobično, što gledajući mapu, većina vrhova je na oko 2500, a ima neki i 2800, a ti kažeš da je sve uglavnom ide do 2200, valjda ne lažu.

    Ono što me je dobrim delom navelo je što sam na više mesta pročitao da je baš dobro za off, ali kapiram da vi nažalsot niste imali svežeg pudera, pa nije bilo ništa od toga.

    Kakve su cene po kafanama, radnjama? Da li je to kao i na ostalim Fra skijalištima?

  9. #19
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Mi smo bili u SC marta 2013. Bili smo smešteni u Chantemerle koji je najbolje pozicioniran za obilazak celog skijališta.

    Imali smo sreće da nam je prva dva dana palo metar snega (bez preterivanja) pa smo se ubijali od offpista. Toliko je bilo snega da na crnoj stazi skije od 125 u struku neće da krenu dok ne uhvate tragove.

    Samo skijalište je interesantno i raznovrsno. Ima i sporih i brzih žica, relativno je dobro uvezano sa par loših rešenja na poveznicama.

    Nama je bilo posebno zanimljivo svaki dan kada završavamo skijanje, jer smo imali sa vrha do apartmana crnu stazu sa preko 1000m visinske razlike (Luc Alphand), pa je bilo i onih koji su išli okolo zelenom ili čak onih koji su se gondolom vraćali nazad.

    Nama je ski pas važio za još nekoliko skijališta pa smo obišli Sestriere jedan dan, a za L2A i ADH smo ostavili za neki drugi put. Da je kod nas bilo lošije verovatno bi išli na još neki izlet.

    Evo i teksta koji je pisao član foruma Nemanjus. E sad ne znam da li je dozvoljeno da kačim linkove drugih foruma, ali je dobra recenzija.

    http://www.skijanje.hr/skijalista/fr...ianon?id=12566

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    citajuci ove postove i review, moram da priznam da me je jako zainteresovalo ovo skijaliste. Takodje mi se, gledajuci mapu, jako svidja raspored samog skijalista.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •