Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 78

Tema: Skijaliste Serre Chevalier

  1. #61
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2013
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Evo konačno nađoh malo vremena da prokomentarišem naš boravak u Brianconu i skijanje u skijalištu Serre Chevalier.
    Termin skijanja je od 03-10. januara 2015.god.

    Kao i u svim skijalištima u okolinu snega nije baš bilo u izobilju. Na višim stazama ga je bilo a s obzirom da smo mi bili smešteni u Briansonu staza koja je vodila do samog grada je radila do polovine gondole, tako da je povratak bio gondolom ili ski busem.
    Skijalište je sa obiljem plavih i crvenih staza. Otprilike 2/3 staza je radilo, s tim da su jedan dan zbog vetra zatvorili skoro polovinu žičara i staza zbog bezbednosti, nama je to bio poslednji dan skijanja. Inače sve vreme nam je bilo sunce i temperatura oko 0, do nekog +.
    Na nekima stazama je bilo leda i kamenja, ali to Francuzi lepo sve obeleže pa vožnju prilagodite uslovima. Sve u svemu skijalište prosečno, ali to je moj utisak jer nije radilo punim kapacitetom.

    Smeštaj: Smeštaj smo imali u apartmanima Aigle Bleu, tik pored same gondole Prorel, apartman odličan, sve što treba ima, frižider sa zamrzivačem, ringle, mikrotalasna, mašina za sudove, lcd, internet. Posteljinu smo imali, peškire ne. U blizini se nalazi supermarket Carefour gde smo se uglavnom snabdevali.
    Spa koji se nalazi u tom objektu, ima 2 đakuzija, parno kupatilo i saunu. Radilo je do 19h, pa posle 16h kada se završi skijanje bila je prilična gužva. Ali stvarno prija kada posle skijanje odete.
    Priložene slike Priložene slike

  2. #62
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Pošto sam i ja bio u isto vreme, na istom mestu, u istom hotelu kao i Curlygirl, onda ću i ja da iznesem svoje utiske.
    Skijao sam na dosta Fr skijališta, a među njima i u VT, Tignes i Val d Isereu... i mogu da kažem da je ovo najlepše skijalište na kojem sam bio, odnosno, skijalište na kojem sam najviše uživao. Šta tačno mislim:
    Prvo-put je relativno "kratak", odnosno za 19h smo već stigli, a u smeštaj smo ušli 10-15 min od kada smo izašli iz busa i to sa ski pasovima. Devojke na recepciji izuzetno brze, komunikativne i bez zakeranja ko prošle godine u Alpe d Huezu. Tamo smo isi posao završili za 120min (deset puta duže).
    Drugo: Smeštaj fantastičan, komforan, noviji, sa svim neophodnim stvarima za uživanje u narednih 7 dana. Ispred smeštaja staje autobus koji nas vozi i vraća sa skijanja, a i sama gondola je na 100tinak metara.
    Treće-staze su jako prijatne i odlično pripremljene u odnosu na vremenske uslove. Pošto su vremenski uslovi nešto na šta se ne može uticati (osim ameri kada nam šalju nevreme :-) ) i što varira od smene do smene, na to se neću više osvrtati. Dakle, konfiguracija staza je odlična i prosto, nisam naišao ni na jednu stazu koja mi nije prijala. Šta to znači: sebe smatram dobrim skijašem (radim i kao instruktor) i skijao sam bez problema SVE staze na svim skijalištima gde sam bio, pa čak i Tunel koju sam odvezao bez nekih problema, čak sa uživanjem. Ali, na svakom skijališt sam imao staze koje mi jednostavno nisu odgovarale i na kojima sam se osećao malo nelagodno ili sam se na neki način "mučio". Ali ovde su mi SVE staze legle i na svakoj sam uživao, bez obzira na njenu težinu. I to nije samo moje mišljenje, nego i svih mojih prijatelja sa kojima godinama obilazim skijališta (ima nas dvadesetak). Što se staza tiče, takođe je osveženje i šuma, koju na višim skijalištima (2500-3500m) nema, pa smo je se malo uželeli.
    E, sada, mana skijališta je to što su na pojedinim mestima baš stare žičare i to na mestima koje povezuju neke važne staze. Kada kažem stare, mislim na one drvene dvosede i trosede koji jako udaraju po nogama ako ih ne zadržite rukom.
    Da se opet vratim na neke dobre stvari: dobro je i to da ne moramo da gledamo na sat tokom skijanja i da ne moramo da se opterećujemo da li će se zatvoriti žice bez obzira u kojem smo delu, jer sve staze vode prema delovima gde imamo autobus ako ne stignemo da se spustimo do naše gondole. Mi smo zbog toplog vremena imali hendikep da samo naša staza nije radila do dna, ali to je opet vezano isključivo za vremenske uslove.
    Da rezimiram: put relativno kratak, ček in brz, smeštaj fantastičan (naročito ako dodamo i saunu, đakuzi, tursko kupatilo i wi-fi), skijalište prelepo i pitomo.
    Prvo mesto na koje bih se vratio sa uživanjem i preporučujem ga svima. Eh, da smo još imali i više snega i da smo mogli i malo van staza... Ali dobro, neka ostane to za sledeću posetu.
    Ako su nekome potrebne dodatne informacije, pitajte.

  3. #63
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2014
    Godina
    35
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Hvala vam puno na izdasnim informacijama. Ja bas idem u Nemea aigle bleu 07.marta preko skifuna, i drago mi je sa se razlikuje od tipicnih francuskih smestaja. Samo da me i vremenski uslovi posluze...
    Da li neko kojim slucajem zna kakve su cene ski opreme u radnjama u brianconu, konkretno skija? I da li neko ko je bio prethodnih godina u martu zna da li ima nekih dobrih popusta u tom periodu? I koje su cene iznajmljivanja opreme na licu mesta (bez ranije rezervacije), ukoliko ne nadjem nista odgovarajuce i povoljno da kupim?

  4. #64
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Sale, idem nedelju iza tebe u isti hotel, ako budes bio u prilici, posalji izvestaj o stanju na skijalistu (kolicina snega, rad zicara i staza) nekad sredinom tvog boravka, da znam sta da ocekujem. Takodje, ako budes prelazio do Sestrierea, pomeni i tamosnje stanje. Hvala unapred.

  5. #65
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Ako misliš na kupovinu skija, u Briansonu imaš veliki tržni centar i u njemu Salomon prodavnicu, a u blizini tog tržnog centra imaš ogromnu prodavnicu sportske opreme u kojoj je i u januaru bilo 30% popusta. Verovatno će u martu biti dodatnih popusta (bar je tako bilo u drugim skijalištima). Ako hoćeš da iznajmljuješ opremu, imaš dosta radnji (neposredno pored smeštaja). Sa jednim polaznikom škole skijanja sam išao da iznajmi opremu, ali, iskreno, nisam obraćao pažnju na cenu. Znam da je popust veliki ako unapred rezervišeš netom. Ako već ideš preko ski fana, imaš i popust, proveri na sajtu. Čini mi se da u Intersportu imaš taj veliki popust ako rezervišeš netom i da je nešto veći nego popust koji imaš na ski fan sajtu. Ipak, proveri tu informaciju, nisam 100% siguran.

  6. #66
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasakv Pogledati poruku
    ... a u blizini tog tržnog centra imaš ogromnu prodavnicu sportske opreme u kojoj je i u januaru bilo 30% popusta...
    Dodao bih da ako račun u toj prodavnici pređe 175 evra, možete tražiti povraćaj poreza (tax free). Na računu piše povraćaj 20 %, međutim na granici, kad se odbiju neki troškovi, to iznosi 10-12%. Tako su barmem meni rekli ljudi koju su kupovali.

  7. #67
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2014
    Godina
    35
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Niipheus, ocekuj kompletan izvestaj oko 10og marta!
    Video sam te popuste za iznajmljivanje unapred, i preko skifuna i direktno na sajtu intersporta, medjutim, ja bih prvo da pokusam nesto da kupim tamo, ali ako ne nadjem nista odgovarajuce, onda moram da iznajmim i placam cenu bez popusta koja nije bas mala, preko 100e za neke malo bolje skije.
    Ako neko zna neki francuski sajt za kupovinu ski opreme, nek baci link, cisto da vidim kako se krecu cene tamo, jer sam ja jedino uspeo da nadjem cene za iznajmljivanje koje i nisu bas male...

  8. #68
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Ne oslanjajte se uvek na tax free. Ja sam pre 3god imao povraćaj PDVa (oko 12%) koji je iznosio oko 200e, pa mi nikada nisu uplatili na račun, a sve sam papire poslao. Ako podižete pare direktno na granici, imajte u vidu da može da bude gužva i da ostali skijaši ne žele da čekaju tebe da dođeš na red i samim tim opet ostaješ bez sredstava. Naravno, to su retki slučajevi, ali bolje je da znaš i da kalkulišeš i sa tom opcijom.
    A što se rezervacije ski opreme tiče, ako već ne moraš da plaćaš unapred iznajmljivanje, ti rezerviši, a niko te ne tera da moraš da ideš da preuzmeš. Proveri i tu opciju da li je izvodljiva. Pošto imaju na 100tine skija, ne verujem da će im te praviti problem ako ne iznajmiš.

  9. #69
    Junior Member
    Datum registracije
    19.09.2013
    Lokacija
    kraljevo
    Skije / Bord
    rossignol 8 sl wc
    Poruke
    13

    Thumbs up serre che

    pozdrav svima,ima li kakvog apres ski provoda u serre che ili brianconu,onako iz busa dok smo prolazili ka l2a delovalo je poprilicno sterilno ...

  10. #70
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexlex Pogledati poruku
    pozdrav svima,ima li kakvog apres ski provoda u serre che ili brianconu,onako iz busa dok smo prolazili ka l2a delovalo je poprilicno sterilno ...
    Mrka kapa od nekog provoda ka Brianconu ali uvek mozes busem da se vratis(shuttle bus koji povezuje sva mesta Briancon, Chantemerle, Villenevue, le Beez i Monetier les bains...urachunat u ski pass) a da iskoristis neki bar na stazi recimo iznad Chantemerle ima plato i u podnozju ima neki kafe a generalno toga ima u svakom podnozju osim ka Brianconu...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •