Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Livigno (+Bormio) vs Passo Tonale (+Madona)

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    11.01.2006
    Poruke
    40

    Podrazumevano Livigno (+Bormio) vs Passo Tonale (+Madona)

    Ako je neko skijao na ova dva skijalista bilo bi mi od pomoci da kaze svoje utiske kako bih odlucio gde na skijanje ove godine (pocetak januara).

  2. #2

  3. #3
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Bilo je naroda sa foruma u Madoni, ukljucujuci i moju malenkost

    http://skijanje.co.yu/forum/showthre...8928#post28928

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od heliski Pogledati poruku
    Ako je neko skijao na ova dva skijalista bilo bi mi od pomoci da kaze svoje utiske kako bih odlucio gde na skijanje ove godine (pocetak januara).
    Nisam skijao u Bormiu i Livinju, ali imam iskustva iz Passo Tonale i Madonne.Sta reci za skijaliste u kome se staze nalaze od 1150mnv, pa sve do 3050mnv. Mi smo se u Tonaleu naskijali za sve pare. Kao sto rekoh visinska razlika na skijalistu je gotovo 2000m, a najduzi staza ima po mojoj proceni 6-7 km i vecim delom je crveno-crne klasifikacije. Pocinje na vrhu glecera i zavrsava na medjustanici gondole ka delu skijalista Ponte di legno-Temu. Skijaliste je podeljeno na tri logicke celine. Prvi segment krece iz centra Tonale ka juznim padinama na kojima se nalazi petnaestak staza od laganih plavih do nekoliko crvenih staza i jedne ipak malo pretenciozno obelezene crne staze. U ovom delu skijalista staza Alpino duzine 4500m i crvene klasifikacije cini se najzanimljivijom. Drugi segment pocinje gondolom Paradiso koja se penje do 2700mnv i predstavlja jednu pravi spust stazu koja se zahvaljujuci svom polozaju u ovo doba godine ceo dan nalazi u hladovini sto obecava sneg vrhunskog kvaliteta. Gondola vas izvlaci u podnozje glecera Presena na kome se nalaze 2-3 staze koje mene nekako podsecaju na Gvozdac sa Kopa, mada su naravno daleko kvalitetnije. Paradiso nikako ne treba propustiti mada od suncanja nece biti ni traga. Treci deo skijalista se nalazi iznad susednih gradica Ponte di Legno i Temu i sastoji se od 20 tak crveno-crnih staza izuzetnog kvaliteta. Sve se uglavnom voze kroz sumu osim samih vrhova staza koji su bez rastinja. Za celo skijaliste vazi da su staze savrseno pripremljene. Bez obzira na veliku visinu i obilan snezni pokrivac, topovi za sneg se nalaze svuda i konstantno su u pogonu. Kada smo tamo skijali skoro da nismo pravili pauze jer nam je bilo zao da gubimo vreme na tako savrsenim stazama. Po mojoj oceni ski centar u kome kvalitet skijanja daleko nadmasuje popularnost destinacije. Cene su veoma umerene, prakticno kao u Srbiji, doduse pre ovog skoka evra. Mi smo kupovali hranu na licu mesta i secam se da smo kupovali prsute za recimo 12 evra po kilogramu. Pecivo je nesto skuplje nego kod nas, ali uglavnom je to, to. Uvece je malo dosadno, ali mozete se provozati do Ponte di Legna u kome nije mnogo zivlje, ali cete bar malo promeniti ambijent. Kapricoza je u pizzerijama oko 7 evra i to prava italijanska iz peci na drva. Cene su sasvim prihvatljive.

    Sto se tice Madonne, imate varijantu skipasa koja ce vam dati i po jedan dan skijanja u svakom od centara u regiji, pa tako i u Madoni. Sto se samog skijalista tice zaostaje za Tonaleom i po kvalitetu i po duzini staza. Mada svakako ne treba propustiti cuvenu 3tre stazu za slalom, a meni je ipak bila najzanimljvija staza Spinal diretissimo koja pocinje od restorana Fiat challe na vrhu Spinale i zavrsava sa nekoliko stotina metara dugom strminom koja je nazvana Shumaher u cast vozaca F1 koji je cest gost Madone i veoma, veoma je strma, a uz to je potpuno poledjena i stvarno je vrlo zeznuta za ozbiljno skijanje. Morate ipak imati veoma dobro pripremljene skije za skijanje na tvrdom terenu. Sto se cena tice, za klopu i pice Madona nije nista skuplja od BG, a na shopping slobodno zaboravite!!! Mi smo recimo 4 sendvica u tortilji, coca colu, 2 vode, 2 kafe i 2 alkoholna koktela platili ukupno 30 evra u fancy restoranu. Pizza je i u Madoni oko 7-8 evra, pa slobodno sedite u restoran. Mi smo za 1 dan provezli bukvalno sve staze u Madoni. SKijaliste je spojeno sa Marillevom, ali nismo stigli i njega da provezemo. Inace, od Tonalea do Madone je 45min-1 sat voznje kolima. Parking pored gondole u Madoni je 3 evra za ceo dan!!!!

    Cela ekipa pojacana sa jos nekoliko skijasa ponovo putuje u Tonale vec za koji dan, 13 decembra. Aranzman nas u tom periodu u hotel *3+ kosta 385 evra sa polupansionom i skipasom za celu regiju. U svakom slucaju ovu destinaciju mogu da preporucim, ali ne mogu da je poredim sa Bormiom, mada smo planirali da se jedan dan provozamo do Borima i da probamo kako je tamo, pa vam to mogu javiti za jedno 20ak dana . Ako imate neko pitanje ne oklevajte.

  5. #5
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    evo mi smo se vratili iz livigno-a i zadovoljni smo...

    ukratko, prirodnog snega ima na pretek, a proizvode stalno i vestacki (pokrivene su sve staze sistemom za vestacki), staze su uglavnom plave i crvene, a crne tek negde. staze su osrednje sredjene (u poredjenju sa francuskim), a ima dosta prostora za voznju kako offpiste tako i kroz shumu ! zice su raznovrsne, a dobrim delom spore, imaju 3-4 male godnodole.

    restorana bas i nema puno, a cene su ok i za pice i za klopu... sendvic od 2 eura pa do 7 za neki xxxl (piza, lazanje), pice od 1 pa do 3 eura.

    livigno je zona bez poreza, pa su npr cene u prodavnici: 12 eura za 1l Jack-a, 9 za 1l Tequila, Smirnof za 4-5 eura, Hainiken 0,33l za 50 centi.... znaci pogodno za alkoholisanje !!!

    da, jeftinije je i gorivo, pa smo benzin 98 platili 70 i koji cent !

    Apartmani koje smo videli (a i bili u jednom) su blago receno odlicni... skijasnice takodje, a kako je mesto usko, a dugacko svi ako ne da mogu da dodju na dasci (skijama) do apartmana, ne treba im vise od 100-tinjak m od neke staze, a za one koji bi dalje na svakih 15-tak min prolazi jedna od 3 besplatne autobuske linije koje voze po celom gradu.

    postoje 2 strane tj 2 brda i to mottolino oko 2700 i carosello oko 2800 m, a izmedju sje 40 km za nordijsko skijanje, potok i naravno livigno...

    od mesta za izlazk bi preporucili homelwood na prvom mestu, a onda i miky's pub..., a od apres barova lokal na carosello strani kod burton ''learn to ride'' zice i staze... oko 300m od gondole carosello 3000.

    i manje, vise to je to, slike pricaju vise, a ako nekog zanima nesto detalnije neka pita,

    pozdrav
    Priložene slike Priložene slike

  6. #6
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    i jos koja...
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la stanislaw; 16.12.2008 u 15:14.

  7. #7
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    drago mi je da ste se lepo proveli
    ovo na kolima je napadalo dok ste bili tamo?
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #8
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    da i to za 2 dana... a kako su kola izgledala posle 4 dana neprestanog snega mozes samo da zamislis... 2 sata sam ih lopatom i metlom otkopavao !

  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    exxxxtra
    bilo znaci dobrog offpistea
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    bilo... npr pogledaj sliku br 5

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •