Strana 11 od 12 PrvaPrva ... 9101112 PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 111

Tema: Saalbach

  1. #101
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Inace od sledece godine zica i do Zell am See. Za sada je naprvljeno pola (kraj staze 21). Pretpostavljam da ce i sa druge strane napraviti zicaru ....

  2. #102
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski2ski Pogledati poruku
    Inace od sledece godine zica i do Zell am See. Za sada je naprvljeno pola (kraj staze 21). Pretpostavljam da ce i sa druge strane napraviti zicaru ....
    Cekamo pa da ponovimo!

  3. #103
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2015
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pozdrav, planiram ove godine da posetim Saalbach pa me interesuje da li je neko bio u ovom smestaju Landal Rehrenberg sto nude preko skifun-a.Naselje je udaljeno oko 8km od samoga centra,pa me interesuje da li bi to moglo predstavljati problem

  4. #104
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Sam smestaj je odličan. Od apartmana (zavisi od pozicije u naselju) do magistralnog puta gde staje autobus treba do 10ak minuta. Prvog dana sam nosio opremu od apartmana do stanice. Ostalih dana sam opremu cuvao u kaseti na polaznoj stanici gondole i onda je sve bilo lakse i brze.
    nije bio problem ni prvog dana ali svakako preporucujem da iznajmis kasetu.

  5. #105
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2015
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Hvala,
    Znaci u principu ne bi trebalo da predstavlja veci problem to sto smo malo udaljeni od samog centra desavanja

  6. #106
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Proteklu nedelju smo skijali u Salbahu... U par ranijih poruka na ovoj temi već su date vrlo detaljne servisne informacije, na koje mogu samo da dam sitnu dopunu da su neki manji problemi koji su pominjani u međuvremenu rešeni (npr. gondola iz Vorderglema je sada sedeća, a na prelazu između Salbaha i Hinterglema nema više nikakvog sidra, već je u oba pravca rešeno šestosedežnicom). Zato ću samo okačiti neke slike, i napisati lične utiske.

    2.jpg

    3.jpg

    5.jpg

    6.jpg

    7.jpg

    Naš smeštaj je bio u samom Salbahu, u jednoj od kuća ispod staze 51. Dosta smo se "muvali" okolo, i rekao bih da su preporuke da se smeštaj rađe uzima u Hinterglemu na mestu, nažalost ja sam dosta kasno rezervisao, pa tamo više nije ništa moglo da se nađe. Za sam Salbah, velika prednost naše lokacije je bila što je ski-in/ski-out, što malo smeštaja ovde omogućava, ali je nedostatak što je prilazni put jako strm, tako da ako padne i malo snega nema mrdanja autom, jer bez lanaca skoro da ne može da se popne natrag.

    Ono što je bio osnovni problem tokom našeg boravka je, paradoksalno, lepo vreme. Temperature su celo vreme bile u značajnom plusu, tako da iako je snega bilo više nego dovoljno (cenim oko 1m, možda i više), staze bi u neko vreme kad mi izlazimo (a to je oko 10, ili čak pola 11) već bile potpuno izrovane i iznad Salbaha, a da ne govorim o stanju na drugim delovima skijališta, kad se stigne do njih. Kada se na ovo doda i šizofreno označavanje staza, gde je većina staza iznad Salbaha označena kao plava, iako su po svim parametrima crvene, prvih dan-dva su bili bukvalno frustrirajući - kako sam već pominjao, vrlo sam prosečan skijaš, običan rekreativac, ali opet računam da bar plave staze mogu savladati, e u Salbahu sam prvog dana pomislio da treba da okačim skije o klin, i lepo da sedim i sunčam se...

    Narednih dana, kad smo se dohvatili i drugih delova skijališta, pogotovo južne strane, koja je u senci, utisak se popravio. Za razliku od severne strane, gde su osim možda zaista lepe plave staze #46 većina staza nekako bezlične tj. sve liče jedna na drugu, na ovoj strani ima nekoliko veoma upečatljivih staza, na kojima nam je bilo baš lepo, a izdvojiću: već više puta pominjanu plavu #2a-#2b, onda meni fenomenalnu crvenu #6-#6a, kao i samu crnu #1. Opet paradoksalno, najbolje smo se iskijali na crvenim ili čak crnim delovima nekih staza (npr. ubedljivo najbolji deo u Leogangu nam je bio kratki crni segment #89a, a od ovde takođe dosta pominjane #14 jedino nam se dopao kratki crni deo na samom kraju) - jeste strmo, ali bar staze dobro drže, bukvalno smo odmarali noge na njima nakon kratera po drugih stazama.

    Tako da je ukupan utisak ipak na kraju bio pozitivan, ali uz ogradu da je generalno Salbah centar prevashodno za bolje skijaše. Posebno je problematično stanje za početnike, recimo u delu oko samog Salbaha od svih tih brojnih kilometara staza bukvalno postoji samo jedna staza od nekih 500m gde početnici mogu da voze (to je u predhodnim porukama takođe pominjana staza koju pokriva šestosed Turm), a čak i tu, preko te staze se ukrštaju dve staze koje od vrha vode do dve gondole, pa bude dosta ludaka koji, fascinirani što su preživeli spuštanje odozgo, na ovom delu "puste" skije, tako da za početnika nije baš prijatno...

    Takođe, kako je pominjano u nekim od prethodnih poruka, i dalje je vrlo vidljivo, i pored napora koji se očigledno permanentno ulažu u prevazileženje toga, da je ski-centar nastao spajanjem više odvojenih skijališta: jednom kada se ode u neki kraj skijališta - otišao si. Tako da se mora dobro planirati kretanje, nama su se u tom smislu pokazali dobrim predlozi tura koji se nalaze na ski-mapama koje se dobijaju na samom skijalištu, pa smo po tim rutama u tri dana temeljno obišli Salbah, Hinterglem odn. Leogang (probali zadnji dan i Fiberbrun, ali taj dan je pred zoru palo nekih 7-8cm snega, tako da su staze bile u potpunom haosu, pa smo se vratili da opet malo vozimo južnu stranu). Ove ture su od po nekih 20-25km staza, što uz neko jutarnje zagrevanje plus povratak do smeštaja da oko 35km vožnje (ovo po skiline.cc, moj Garmin sat je davao konzervativnijih 30km u totalu), računam sasvim solidno za rekreativne skijaše. Za zaista dobre skijaše, predlog je tura od 65km koja obuhvata sve delove skijališta - obzirom da na liftovima zaista nikad nema gužve, te da su otvarani (upravo zbog pomenutih visokih temperatura) već u 8, a zatvarani u pola 5, verujem da je više nego izvodljiva.

    Za one kojima to znači, plus za Salbah može biti i to što je poznat po tzv. apres-ski provodu. Ima zaista puno lokala u kojima od zatvaranja žica pa onda dosta u noć trešti muzika, toče se hektolitri piva, ima karaoka i svakakog drugog vida animacije. Nas to nije zanimalo, srećom apartman nam je bio u brdu pa nas nije ni doticalo - umesto toga, nekoliko puta smo uveče išli kolima do Cel am Zea, koji je na 20 min. vožnje, lep gradić za prošetati (Salbah i Hinterglem su, ipak, samo obična sela), a ima i dobru restoransku ponudu.

    Sve u svemu: možda sam mogao i bolje odabrati za prvo skijanje u Austriji, ali ipak bilo nam je lepo u Salbahu, i vrlo rado ću se vratiti jednog dana kada moje skijaško znanje bude adekvatnije.

  7. #107
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    39
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Razmisljam se da familijarno odemo do Saalbacha na skijanje pa imam par pitanja za one forumase koji su tu vec bili. Skijanje bi bili porodicno, tj sira familija i deca. Gledajuci sta ima interesantno a da je do cca 900 km od Novog Sada (zbog bebe da ne bude bas daleko da vozimo), ovo mi izgleda kao pun pogodak. Fiss je ipak nekih 200 km dalje, zbog cega je ispao iako je ovde preporucen isto kao odicno porodicno mesto. Klinca starijeg bi mozda mi malo stavili na skije cisto da se oslobodi i da proba s nama a sledece godine bi onda vrv na Kop pa sa nasim instruktorom da krene. Zbog toga mi je potrebno da mesto ima ipak neke sadrzaje za decu.

    1. Hinterglem ako se ne varam je ovde preporucen kao bolja varijanta, decije igraliste ima, pristup stazama je isto odlican, jedino moje pitanje je za apres ski - koliko citam u Saalbachu je bas aktivan, sto mi je ok, samo zbog dece da proverim. Hinterglem je kakv u tom pogledu? Ako je kao u Ischglu u centru onda da ne budemo bas na glavnoj ulici
    2. Pokrivenost snegom pocetkom februara je kakva...staze su juzno orijentisane koliko citam i umeju da postanu kasa brzo. Da li je to uobicajeno, ili bas kad je temp u ozbiljnom plusu? Nije nesto visoko mesto...
    3. Kada je raspust u Austriji, tj da li tada kacimo neke njehove guzve?
    4. Staze za srednji nivo bordera i skojasa (mesana smo grupa) su kakve....da li cemo se smoriti. Cisto kao reper, isli smo Ischgl, Lech, Madonna, Alta Badia samo u zadnjih par godina...a deo ekipe je iskijao i FR, Ch itd.
    5. Offpiste, ali lagani....znaci bez pesacenja pola dana, heli i te varijante...vec skretanja sa staze i dostupnost takvih padina sa glavnih staza da li je ok?

    hvala unapred na odgovorima

  8. #108
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Gledam mape i postavljam sebi pitanje kako se u Hinterglemm-u i Saalbachu prelazi s jedne strane na drugu, da kazem s leve na desnu ili ti G i H djela na A? Ne vidim povezanost. Jel se mora pjeske kroz grad? Vidim da je sjeverni deo skijalista, C i B povezan ali kroz grad ne vidim nista
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #109
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Peške kroz grad, ako hoćeš da presečeš ili ako skijaš okolo sa staze na stazu

  10. #110
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    To peske kroz grad je zaista za izbegavanje. Ali nije ni to najvece zlo na skijalistu jer ako neces da pesacis imas alternativu da teras do kraja skijalista i napravis krug. Najvece mi je zlo veza izmedju Kohlmaisbahna i Bernkogela gde jednostavno nema nikakve opcije nastavka skijanja ni u jednom smeru nego skije na ledja pa peske. A radi se o istoj strani skijalista. Taj Saalbach je zaista dobro uredjeno i organizovano skijaliste. Sada vec sa prosirenjem u Tirol i dosta veliko. Ali ima te neke stvari koje ga totalno srozavaju i koje su zaista nedopustive za skijaliste takve reputacije. Jednostavno staze nisu sve povezane i to je cinjenica a reklamiraju ga kao potpuno povezano. Pa za sve ove godine meni bi bio prioritet da povezam sam Saalbach da se moze skijati bez skidanja skija a oni otisli prvo u Tirol. Isto tako 70% staza su juzno orijentisanje i tu vec na 0 stepeni postoji problem. Skijao sam ga i na kraju marta i u januaru. Na kraju marta kad je bio minus dva dana moze da skija, ostalo horor. Jednostavno nije skijaliste za posle pola februara ako hocete da ga skijate celog i da ne razmisljate.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •