Strana 1 od 27 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #1
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano Skijanje u Austriji

    Nemam nista protiv rasprava pljucavi/nepljuvaci (cak sta vise, volim to ) ali ako moze sada nesto konstuktivnije - Jel mogu da se skupe utisci, preporuke i sve korisne informacije o skijanju u Austriji?

    Prosle godine, pre brisanja celog foruma ( ) je bilo jako puno licnih iskustava & korisnih informacija na tu temu.

    Dakle:
    1. koja su mesta vredna posecivanja,
    2. koliko se namuci dok se dodje do vize - jel postoji zakazivanje telefonom (kao kod Italijana) ili je tu borba za mesto od rane zore (iz godine u godinu mi je trazenje/cekanje/smaranje sengenske vize sve teze & teze - zbog toga se is skijam u bugarskoj )

    Pozdrav !

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Kako stalni forumaši očekuju da se Bata Bane i ja prvi javimo u vezi Austrije, nema smisla razočarati široke narodne mase.

    Treba biti umjetnik i pronaći loše skijalište u Austriji. Na hrvatskom ski sajtu (iliti portalu) se mogu naći korisne informacije o podosta skijališta: http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=14049

    Ja sam se zbog sitne djece opredijelio za Gerlitzen. Od Banjaluke do skijališta mi treba 5,5 sati vožnje. Zimi mi do Jahorine treba tek nešto manje od toga.
    Dugo sam tražio po internetu dok nisam pronašao kulturan smještaj za povoljnu cijenu. Cijena smještaja za 7 dana je u protekle četiri sezone bila 315 Eura za četverokrevetni apartman sa korištenjem bazena. Ove zime je cijena porasla na 329 Eura. Može se naći i jeftiniji smještaj, ali ne na planini, već uz jezero u podnožju. Od jezera ordinira gondola koja je uključena u cijenu pass-a. Cijena ski pass-a je za 6 dana oko 150 Eura, a za djecu pola od toga. Šestodnevna ski škola (3,5 sata dnevno) je oko 130 Eura. Hrana se kupuje u Spar-ovim samoposlugama u podnožju planine.

    Što se tiče staza, žičara i ostale skijaške infrastrukture, poređenje sa našim skijalištima je čisto gubljenje vremena. Četiri sezone sam išao na Gerlitzen po dva puta (januar, mart) i još nisam čekao u redu duže od par minuta, a i to isključivo vikendom. Isto tako nisam doživio da se desilo da je neka staza ostala nesređena od prethodnog dana.

    Toliko od mene u ovoj epizodi.

  3. #3
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Evo i mene

    Dobijanje austrijske turisticke vize je vrlo laka procedura, ako hotel bukiras internetom bitno je da ti oni posalju garanciju u Ambasadu u Beogradu i tebi licno, ostali papiri se znaju ali to moras uraditi najmanje dve nedelje ranije posto je procedura dobijanja vize 7 dana, a ujutru dodjes oko 7 h i do 10 se sve zavrsi.
    A jos jedno ludo mesto je onaj Moltaler glecer koji treba videti

    Pozdrav
    Izmenio/la Bata Bane; 02.11.2005 u 02:12.

  4. #4

    Podrazumevano

    [QUOTE=Bata Bane]Evo i mene
    a ujutru dodjes oko 7 h i do 10 se sve zavrsi.

    Ovo bas i nije istina,posto imam prijatelje koji su vec nekoliko puta trazili vizu za Austriju i svaki put su rano ujutru,tj to je noc oko 2,3 sata nocu stali u red i ko zna koliko sati cekali da dodju na red.

  5. #5
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Ja kad god sam mtrazio austrijsku vizu, dodjem oko 7 mozda 7.30 dobijem broj i ti do 9 moras da udjes da predas papire posto radi 5 saltera.
    Ja imam takvo iskustvo.

  6. #6
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Hvala na korisnim odgovorima!
    Stekan-e hvala za link - jako, jako informativan i odlican za dalja istrazivanja

    Pitanje br1. Da li je neko bio u St. Anton am Alrberg-u?

    To mi je za sada najveci & nazalost jedini favorit - veliko skijaliste, raznovrstne staze & dobro povezane, veliko selo sa velikim brojem apartmana, nema vucnica ( nekim ljudima to pravi probleme - jer nemaju paran broj daskaka pod nogama ). Jedino sto je daleko 1000 km od BG-a i mozda nesto skuplje... ( to jos ne potvrdjeno - nemam sa cim da ga poredim)

    Pitanje br2. Da li neko ima neki predlog za poredjenje? (garlitzen & Bad Klein... za sada nisu u igri)

    pozdrav!!!

  7. #7
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Na Moltaler Gleceru je skijanje mozda jos bolje za iste pare, probaj to

  8. #8
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Mislim da je St. Anton Super, samo sto je previse daleko i da blize imas odlaicna skijalista

    Evo ti odlican pregled svih skijalista u Austriji
    http://www.bergfex.com/austria/

    Moj favoriti su Nassfeld (700km udaljen, 100km staza, preporuka za Bata Baneta ), Obertauern a od daljih bi Solden i Mayrhofen trebali da budu super.....ma tamo ima hiljadu mesta za skijanje tako da je stavrno tesko izabrati

  9. #9
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Nemoj evo ti preporuka, ajde idemo tamo!!!

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Mozda i ovo pomogne

    http://www.b92.net/info/zivot/putova...yyy=2005&mm=10

    Zima 05/06: Skijanje u Austriji

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •