Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Obertauern

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Poruke
    3

    Podrazumevano Obertauern

    Bio sam nekoliko puta u ovom skijalistu. Za nase ljude uglavnom nepoznato skijaliste ali je extra, puno ali puno je bolje od nama poznatijeg Katchberga. Snega uvek ima, staze su prelepe. Trenutna visina snega je od 1,9m do 2,5 metara. Kolima se stize za sat i po od austrijske granice.

  2. #2
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Bio u Oberu za katolički Božić. Gužva delimična, ali zbog veličine skijališta (cca 100kmstaza) ni malo se nije osetila na stazama, a na žičarama NIKADA nisam imao nikoga ispred sebe . Preovladavaju crvene staze sa 2-3 solidne crne. Skoro sve vreme je padao sneg, tako da staze nisu bile na vrhunskom nivou, ali s obzirom na uslove, bio sam zadovoljan. Parkinzi kod žica besprekorno čisti. Uspeli smo da nađemo neki hotel na 500m od centra mesta sa late check-in varijantom (sto nije bas lako u AU), noćenje sa doručkom za 25e po osobi, 70m od zice.
    Jedina (mala) zamerka je da bi staze mogle biti malo duže.
    Cene u kafanama standardne: pizza 8-10e, pivo (0.5l) 3-4e.
    Ono sto je interesantno bilo je da je vreme u Obertauernu bilo oblačno, sa snegom i temp oko -10 (feels like), a u Kačbergu kamere pokazivale vedro. Linear distance između Obera i Kačb nije vise od 15km.
    Čitao sam dosta hvale o Katschbergu, a nisam overio, pa bih zamolio JovuXY da uporedi u par rečenica. Hvala.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Hm, Katschberg je više porodično skijalište sa dosta staza za decu. Meni šta se nije svidelo na skijalištu: dosta ledenih delova staze što u Oberu nema, zatim malo je veća gužva. Ne znam, meni se nije nešto preterano dopalo skijališta, naročito u vreme kada sam išao nije ni bilo nešto snega, bilo je toplo (odatle siguro i pojava leda), tako da ima u Austriji dosta boljih skijališta od ovog. Ober je extra!

  4. #4
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano Obertauern

    Obertauern se nalazi na granici Salzburg regije ka Štajerskoj. Do njega se stiže A10 autoputem - sa juga od Beljaka (Villach) od izlaza St.Micheal, a sa severa od Salzburga (izlaz Radstadt). Upravo ovaj lokalni pravac (B99), od Radstadta na jug, pa onda u nacionalni park Nockberge, je ujedno i jedan od najlepših i svakako najbržih prevoja za vožnju motora u Alpima (podatak za one koji i to vole ).

    Obertauern deklariše 100km uređenih staza, plus deli ski kartu sa obližnjim, doduše nepovezanim, ski centrom GROSSECK/SPEIERECK (još 50km, nisam vozio). Sve zajedno dovoljno za više dana dobrog skijanja.

    Obertauern je čuven po činjenici da zbog specifične mikroklime ovde gotovo uvek ima snega! Zaista retko kada izneveri.

    Put B99 je odlična magistrala, laka za vožnju, pa 20-ak km od Radstadt-a prođe veoma brzo, za jedva 15-ak minuta ste u samom gradiću Obertauern. Parkinzi su obeleženi brojevima, ali nisu preveliki, pa verujem da ume da bude velika gužva. Inače, po meni najbolji parking je P4 (odlična polazna pozicija na obe strane Obertauerna), kao i P7 (za one koji odmah ujutro hoće crne staze, dok su još nevine). Svi ostali parkinzi su na dosta lošijim pozicijama. Ja preporučujem P4, ako ste bili vredni i poranili, pa još ima mesta.

    Centar je fenomenalan. Lepe staze, svih struktura i dužina, uglavnom moderan transport (gondole i moderni, uglavnom LEITNER, liftovi sa haubama) i obilje, obilje prirodnog, kvalitetnog snega. Ipak, treba napomenuti, postoji nekoliko starih neisklopivih žica bez alternative i one nekome mogu da smetaju. Zapadna strana (na mapi desno od puta) je veći deo dana u senci, hladno je, ali su staze tvrde i sjajne. Istočna (levo od puta) je veoma sunčana i ugodna, pa staze zbog toga i velikog broja skijaša (većina preferira Sunce), umeju da razviju hupsere.

    Staze su svih struktura, lake, srednje, teške, kratke, duge, zaista ima za svakoga ponešto. Osim možda za sasvim malu decu i totalne početnike. Njih Obertauern može da uplaši.

    Sve staze su lepe, treba proći sve (moja preporuka: u smeru kazaljke na satu, počevši od 8, tj. lifta GRUNWALDKOPFbahn, super moderne kombinacije gondole i 6-seda, gde svako bira u čemi bi radije da se vozi). Ipak, izdvajam sledeće:

    - Sve varijante staze 1, ispod gondole ZEHNERKARbahn - dugačke staze, tvrde celog dana, na ivici zalađenog, idealno za vežbu tehnike na tvrdoj stazi!

    - Staza 9a, ispod starog SEEKARECKbahn-a, široka crvena, prelepa, doduše kratka, staza, na Suncu, jako prijatno kada dođete smrznuti sa “jedinica”…

    - Kombinacija 10b/10a, ispod PANORAMA žice - lepa crna staza.

    - Kombinacija 3f/3c - prelepa crno-crvena staza. Divno.

    - Najlepša staza skijališta za mene: crna 2a/2e, ispod SCHAIDBERGbahn-a. Divno!

    - I oped na zapadnoj strani, svakako najteža staza skijališta, odlična, sa prelomnicom sa potpunom neuređenim prelepim hupserima: 26a. Tu doduše sreću kvari prastari, spori dvosed GAMSLEITENbahn 2. Doduše, lepo filtrira skijaše, jer bilo bi mrtvih

    Iskreno, i sve ostalo valja, sve ostale staze. Da u proseku imaju samo malo veću dužinu, ovo bi možda bio idealan centar za nas, budući da nam je jedna od najbližih varijanti!

    Vizure su predivne, sneg je sjajnog kvaliteta, ima i solidnog freeride-a (ali je loše obaveštavanje o opasnosti od lavina). Markacija staza je realna, putokazi bi mogli da budu još bolji. Nisu loši, ali bi mogli da budu i bolji…

    Za bolje skijaše postoji ruta: Super ski 7, pratite je i zabava je zagarantovana.

    Osnovna mana Obertauerna, uz rel. loš parking, su visoke cene. Smeštaj gore je preskup (ali je u bliskom Radstadt-u i jeftin i solidan!), a apres ski je takođe dosta skuplji nego u regiji. No, nemojte da vas ovo obeshrbri, već kafu u termos, sendvič u auto i Obertauern više nego zaslužuje posetu!


    Presuda: za srednje i bolje skijaše 9/10. Može lepo da popuni do 3, čak i 4 dana skijanja!

    Uz Grosseck, verovatno dovoljno za 6-dnevno skijanje, a da nije dosadno. Za porodično skijanje sa malom decom nije (hladno i teško).

  5. #5
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano










  6. #6
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano










  7. #7
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Za one koje, kao i mene, nerviraju slinave maramice u džepu, koje nemaju gde da bace, evo rešenja:











  8. #8
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Lepa recenzija, a i jako zanimljivo deluje. Kel to pripada Ski Amade regiji ili je zasebno? Može poređenje sa Nassfeldom pošto su tu negde po pitanju veličine i blizine nama, ako može sa aspekta iskusnijih skijaša?

  9. #9
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ne pripada Ski Amade. Zasebni ski pass ili Salzburger superski.

    Ozbiljniji od Nassfelda za dobre skijaše i primetno veći.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Interesuje me još da li je koncept kao u Nassfeldu ili npr. Gerlitzenu da dole ima samo parking, a gondola vuče gore gde počinje skijalište ili je kao npr. u Bad Kleinkirch., Turracher-u, pa na kraju krajeva i na Kop-u, seoceta iz kojeg počinje skijalište, ako razumeš šta pitam...? Pretpostavljam, a i sudeći po slikama da je ovo drugo, a pitam zbog neskijaša u pratnji... Ako je tako, ozbiljan kandidat ta sledeće skijalište u Austriji.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •