Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 111

Tema: Saalbach

  1. #41
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Evo par slika Saalbach-Hinterglemm


  2. #42
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ja sam se ove godine spremao za Saalbach u martu, proveo sate na internetu i saznao toliko da sam imao utisak kao da sam vec bio tamo. Na kraju sam odustao zbog vremenskih prilika. Skijaliste je pokriveno topovima ali nisam hteo da za tolike pare koje bih tamo potrosio skijam po vestaku a sa strane pored staza gledam krave koje pasu. Sa Salzburg super ski passom moze se otici na ne tako dalek glecer iznad Kapruna ako fali snega ali mi se nesto nije jurilo za snegom. Umesto skijanja otisao sam na desetodnevno putovanje Evropom i na proputovanju prema Lihtenstajnu i Svajcarskoj svratio 25. i 26. na dva dana u St. Anton cisto da me zelja mine. Tamo je vec moglo dobro da se skija. Inace, u to doba je na planinama u regiji Salzburg snega bilo tek na visinama oko 1700 m i to mokrog. Po onome sto sam saznao, iako nisam bio, cini mi se da je Saalbach izvanredan centar ali veoma nisko pozicioniran pa ga mozda treba gadjati u januaru. Ako uopste vise ima pravila...

  3. #43
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Saalbach je odlican centar. Bio sam na sedmodnevnom skijanju tamo prije par godina, i to u januaru, ali nas vrijeme nije previse posluzilo. Nekoliko dana su bile jako visoke temperature (oko +8) i kisa, tako da skijanje nije bilo bas i neko. Dakle, ni januar vise ne garantuje dobro skijanje. Od onih dana kada je bilo dobro za skijanje narocito sam zapamtio staze iznad Hinterglemma kao neke koje mi leze i koje su mi bile atraktivne, a za pocetnike, siroke staze prema Leogangu.
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  4. #44
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Izgleda da ce svako skijaliste ispod 2000m nv imati problema sa snegom...Nikad ne mozes da budes siguran :( Ostaju izgleda samo Francuska,deo Italije i manji deo Aut i gleceri

  5. #45
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Ubi nas ovo globalno zagrevanje..ali jos je rano nadamo se sneznom decembru

  6. #46
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Saske - nemoj o globalnom zagrevanju - srbi "ne veruju u to".

    SasaCG - 1000m NV u Austriji (na kojoj se nalazi Saalbach) je ekvivalent 1500m NV u Francuskoj.
    Doduše Saalbach ima problem južno orijentisanih staza.

  7. #47
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    iskreno mislim da je ovaj ski centar jako dobar ,ali slazem se za niske visine ,

    **hvala puno svima za response-a

  8. #48
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nekad je malo vise pisano o Saalbachu ovde
    http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2013&page=4
    mada verovatno tebe konkretno interesuje mart, ali ipak mislim da je to ista tema pa admine radi nesto.
    @flopo procitaj zadnji post tamo i link koi sam postavio.
    iz pouzdanih izvora znam da isto drustvo i ove godine nesto planira ali u januaru

  9. #49
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Hvala Trendo,
    Imam drug koji ide 3-4 godine uzastopno u Saalbach-Hinterglemm u jan ili feb.
    Ja vise imam rezervacija za januar-februar,idem na drugo mesto i razlog sto sam odabrao bas Hinterglemm je zato sto idem sa neiskusne skijase i jedan totalni pocetnik a ovo skijaliste mislim da je super i za svi nas,a inace trazim da je max 1300km od Skoplja (t.e da ne treba da gubim dan u spavanju ),jer sam limitiran za vremenom u mart (10-17 mart).

    Imam opcija Chamonix(FRA)-nasao sam prevoz do tamo (Avion+bus+ski rental) ~270EU/osoba,ali mislim da ovo skijaliste bash i nije za pocetnike.

    E sad ako ima neko neka preporuka neka pise:
    Zahveh:
    -Max 1300 km od Skoplja (za da ne gubim dan u spavanje)
    -Pogodno skijaliste i za pocetnike i za napredne skijase

    Hvala josh jednom na sve koje su replicirali

  10. #50
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Rezervisano od nedelje veče do petka. Jedna elderly ekipa, apartman sa svim načinima plus još jedno dijete unutra
    Odmah pored Hochalmbahn gondole.
    Da se spremi konzervi i gotovih supa i naoštre skije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •