Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 62

Tema: Risoul

  1. #1
    Luda
    Guest

    Cool Risoul

    Spremamo se na skijanje u Risoul,pa ako netko ima neka iskustva bilo bi lijepo da napise. Smjesteni smo u apartmanu 1/4 Sara,a cini mi se jako mali apartman,pa ne znam kakva su vasa iskustva?

    Lijepi pozdrav

  2. #2
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Bio sam u Risoulu pretprosle godine, bas u Sari. Cetvorokrevetni apartman je sasvim OK, bar onaj u kojem sam ja bio. Svakako nije kraljevski (2 kauca u dnevnoj sobi=2 kreveta), ali mi smo bili potpuno zadovoljni. Jedino sto je WC uzasno mali, pripremite se za gimnastiku za sjedanje na solju

    Bio sam 100% siguran da sam napisao raport kad sam se vraito, al ne mogu da ga, pa cu ukratko da ga ponovim. Skijaliste je veliko, 180km staza, sasvim dovoljno da svi nadju neku stazu po svom ukusu i svojim sposobnostima. Samo skijaliste se sastoji od dva dijela, tj. dva mjesta, Risoul i Vars. Risoul je valjda nesto mladji pa je i infrastruktura novija, u Varsu ima (ili je bar bilo) jos dosta starijih, sporih zicara, mada daleko od toga da je lose. Offpiste nismo imali priliku da vozimo, jer je snijega bilo prilicno malo, ali topovi naravno rade svoj posao. Vanpansionske cijene su prilicno "po usima".

    Toliko od mene, ako ti treba jos kakav info, kazi. U svakom slucaju zelim vam dobar provod, siguran sam da cete se nauzivati.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2008
    Godina
    32
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    eo našo sam ovaj portal pa da i ja nešto pitam.konkretno volio bih od Oggya ili bilo koga drugog tko poznaje RISOUL,čuti izvješće iz Risuola jer idem tamo po prvi put početkom siječnja.
    zanima me kakve su cijene u obližnjim trgovinicama koje se spominju na mnogim stranicama?
    svi obično spominju veliki trgovački centar u koji se ide prije Risoula i jesu li tamo cijene ogromne naspram naših sa Balkana ili su prihvatljive?
    i zanima me kako Francuzi brinu o stanju na stazama,jel ih redovno održavaju i brinu o uvjetima? hvala,s novim pitanjima se javim ako dobijem odgvor na ove

  4. #4
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Cijene u prodavnicama, pa kao i svugdje. U samom skijalistu je malo skuplje, a cijene u velikim marketima u "dnu" su po mom iskustvu negdje na nivou nasih (neke stvari su skuplje - meso npr, neke jeftinije). Uglavnom je kombinacija da poneses neke suvetine, rakijestine, i ostalog iz domovine bez cega ne mozes a ostatak kupis negdje u podnozju, cijene stvarno nisu strasne.

    Staze su ujutru ispeglane (osim onih koje se namjenski ne peglaju), ali su one koje se najcesce voze znale da se razbucaju do popodnevnih casova.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2008
    Godina
    32
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    e oggy zahvaljujem.najviše sam se bojao tih cijena jer ono Francuska,općenito prihvaćeno kao skupo skupo preskupo al eto sad mi je lakše nadam se da sada dobro održavaju staze to je najbitnije da se imam di lomit..a što se tiće suvetine to anravno a rakještina mi nepaše hehe al nadam se neko vino da će također grijat.neki dan je -22 izmjereno..provjeravo sam prognoze

    još da te pitam kolko si putovo? jesu apartmani blizu žičara? i kake su vrste žičara,samo sjedežnice one klupice ili ima i čega drugog?
    2 skije, 2 štapa i 2 metra snijega svi ćemo bit sretni

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2008
    Godina
    32
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    haloooo ljudi putujem za par dana a ovdje nikog da mi odgovori.ajde neka dobra duša
    2 skije, 2 štapa i 2 metra snijega svi ćemo bit sretni

  7. #7
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    E preskocio sam tvoj post. Ne sjecam se tacno koliko put traje, a mi smo svakako putovali duze nego sto je uobicajeno zbog nekih peripetija. Ne znam gdje ti ides, nasi apartmani su bili blizu zicara; morali smo da predjemo jedno 20-ak metara po blagoj uzbrdici prije nego sto dodjemo do staze, ali ima i gorih apartmana, koji su jos nize. Ma uglavnom nista kriticno. Zicare su pretezno sedeznice, ima nekih gondola u Varsu, a ima bogami i nesto tanjira.

    Srecan put i dobar provod!

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2008
    Godina
    32
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    hvala šefe! još samo ako se sjećaš od kolko do kolko su otvorene staze =)
    2 skije, 2 štapa i 2 metra snijega svi ćemo bit sretni

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Ma opusti se prijatelju,
    ides u zemlju koja je tata za orgaizaciju, ako nisi bio to ti nije ni približno bilo čemu što si imao prilike da vidiši. Pa čak sve da si svake kodine išao u Italiju ili Austriju. FR je specifična i to važi čak i za mala lokalna skijališta a kamoli tu gde ti ideš. Tvoje je samo da voziš dokle god možeš, što više voziš manje keša ćeš da potrošiš a gluposti koje imaš i na Kopu ili Jahorini. Žice rade kao i svuda, činimi se da se otvaraju oko 8 i 45 a rade zavisnosti od dela sezone. Sada naravno rade nešto kraće ali veruj mi ako izađeš u 10H i voziš do 3H ima da odlepiš od sreće. Uzmi skijaško osiguranje i budi srećan ako ga e iskoristiš. Što se smeštaja tiče tu ne očekuj ništa, uglavnom je sve minijaturno od kreveta, tanjira, kuhinje, wc šolje ali baš te briga. Naravno ima i tamo fensi smeštaja ali to je za neku drugu ekipu. Budi opušten i samo se nadaj lepom vremenu jer je neopisivo lepo i prosto je šteta nevideti to sve oko sebe. Što se skijanja tiče ono sasvim korektno funkcioniše i u grdnoj magli a šanse da se izgubiš skoro minimalne. Uglvom su staze tako postavljene da čak i ako voziš van staza na kraju izbiješ a neku od staza, ma o svemu je razmišljano. Što se klope tiče za male pare ješćete samo peverzu hranu, sirevi, namazi i slična sranja koja su jedno duplo jeftinija nego kod nas. Meso je jedino baš skupo i to baš ako ne možete bez njega možete da zmrznete gajbi i stavite u kamperski frižider, provereno izdržava 24H. U svemu jedini smor je put, neuporedivo je bolja varijanta kolima i mislim da ti je tu računica da se na troje isplati, a stižeš za nekih max 15-16H, busem oko 24h. Ma opušteno i lepo se provedi.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2008
    Godina
    32
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    ovo sam čeko da mi neko kaže.hvala LORD.eo putujem 2.1 nadam se da ću se usrat od skijanje.eo od smještaja nisam puno očekivo hehe samo da prespavam pa sutra opet na stazeee...puno hvala na opisima.bio sam na Jahorini ove godine tri dana ali samo ogorjelica i poljice su radile ja mislim..i nije bilo loše al pregeldavam sve moguće sajtove vidim da me čeka u Risoulu ludnica.hrane neke pakiram što će preživjet do tamo i onda uživanje.al ovo za put mi nisi trebo reć =(( umrijet ću.živio
    2 skije, 2 štapa i 2 metra snijega svi ćemo bit sretni

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •