Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Topskipass Kaertner und Osttirol 08/09

  1. #1
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano Topskipass Kaertner und Osttirol 08/09

    Evo novog cenika sezonskih i dnevnih (i višednevnih) ski karta za avstrijsko Koroško i Južnu Tirolsku.....E, ovako to rade Avstrijanci koji imaju različite kombinacije (roditelji-djeca, roditelji-omladinci.....). A ne ovi naši kreteni na Pohorju..... Cenik sezonskih karata: http://www.topski.at/?arid=6866&jid=...8&cfg=redirect

    Dnevne i više dnevne karte: http://www.topski.at/?arid=6974&jid=...9&cfg=redirect

    Ski centri koje obuhvača Topskipass: http://www.topski.at/?siid=1921&LAid=1&jid=wi

    Evo ja sam je u sezoni 2005/06 imao.....te sam se sezone ubio od skijanja , al sam se i navozio kolima.....

  2. #2
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    TurracherHöhe je brukica!

    odlicno skijaliste!


    Vredi za sve pare! ( i to da placate dnevne a ne sezonske-koji su vise nego isplatljivi!)

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Exclamation

    Izvinjavam se na offtopičarenju, ali nije baš skroz, pošto je vezano za popuste za skipass, evo kako se to radi u Srbiji(tm):

    http://www.skijalistasrbije.rs/index...d=12&Itemid=45

    - Deca do 5 godina i veterani preko 75 godina - besplatno.

    - Popust za grupe - 1 gratis na 50 plaćenih ski karata (sa listom učesnika), osim u visokoj sezoni u vreme novogodišnjih praznika i tokom školskih i studentskih raspusta.

    Ovaj tekst je kao da se neko šalio, ili "sprdao" sa skijašima kod nas. Ski pass za dž za ljude preko 75 godina (prosečna očekivana starost u Srbiji je 75.29 godina).

    Ovaj popust na grupe je čini mi se još žalosniji .

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Porodični sezonski pass-ovi su zakon za porodicu koja bar dva puta u sezoni ide na skijanje. Ovo gore su cijene ako želite pristup svim skijalištima Koruške i Južnog Tirola, ali ovakvi paketi za pojedinačna skijališta su oko 25% jeftiniji. Za četvoročlanu porodicu je to oko 740€. Ako idete dva puta po 7 dana, u odnosu na 2 x šestodnevni pass ušteda za četvoročlanu porodicu je oko 220€. Ako idete i treću sedmicu (ima i takvih), ski pas je za tu sedmicu praktično DŽ. O produženim vikendima da ne govorim. Još ako nađete apartman za 4 osobe sa korištenjem bazena za 50€ dan (ima i takvih), onda se pitate zašto neko ide na domaća skijališta (osim vikend odlazaka).

  5. #5
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Porodični sezonski pass-ovi su zakon za porodicu koja bar dva puta u sezoni ide na skijanje. Ovo gore su cijene ako želite pristup svim skijalištima Koruške i Južnog Tirola, ali ovakvi paketi za pojedinačna skijališta su oko 25% jeftiniji. Za četvoročlanu porodicu je to oko 740€. Ako idete dva puta po 7 dana, u odnosu na 2 x šestodnevni pass ušteda za četvoročlanu porodicu je oko 220€. Ako idete i treću sedmicu (ima i takvih), ski pas je za tu sedmicu praktično DŽ. O produženim vikendima da ne govorim. Još ako nađete apartman za 4 osobe sa korištenjem bazena za 50€ dan (ima i takvih), onda se pitate zašto neko ide na domaća skijališta (osim vikend odlazaka).
    Pa pošto za tebe znam, da ideš često na Gerlitzen, predložio bih ti, da uzmeš tu variantu, jer imaš izza brda odmah Bad Kleinkircheim i Turracher Hoehe, levo napred imaš Katschberg i Innerkrems, a levo izza imaš Nassfeld, Goldeck, Moelltaler Gletscher (ideš skijati i za 1 maj) i Mallnitz....Ako si tamo, tebi je sve blizu i možeš bilokuda. Gerlitzen je fino porodično skijalište, al su blizu i ostala i grehota je ne posetiti njih....
    Izmenio/la skiman; 07.10.2008 u 07:31.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pravo da ti kažem, o tome sam razmiljao i prethodnih sezona. Prijedlog ulazi u ozbiljno razmatranje, pogotovo ako mognem i ove sezone koristiti godišnji odmor kao i do sada (nedavno sam promijenio firmu).

  7. #7
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Pravo da ti kažem, o tome sam razmiljao i prethodnih sezona. Prijedlog ulazi u ozbiljno razmatranje, pogotovo ako mognem i ove sezone koristiti godišnji odmor kao i do sada (nedavno sam promijenio firmu).
    Ma samo ti uzmi......BTW imaš još zanimljivih centara, koje možeš pogledati usput kad ideš za Gerlitzen...Npr. odmah izza granice imaš Petzen, Koralpe, Klippitztoerl i Weinebene, koja su sasvim OK destinacije za jedan dan......A tamo gde si ti stacioniran možeš da ideš bukvalno svuda...A za firmu znam da si je promenio. I kako ti je?

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    I kako ti je?
    Dinamično. 30% dinamičnije nego što bih volio.

  9. #9
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Dinamično. 30% dinamičnije nego što bih volio.
    Ma teši se, da brzo prođe radno vreme E, kad budeš putovao za Gerlitzen, javi se, jer predpostavljam da ideš preko Dravograda...I ako ideš voziš se samo 100 m od moje kuče....

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    E, kad budeš putovao za Gerlitzen, javi se, jer predpostavljam da ideš preko Dravograda...I ako ideš voziš se samo 100 m od moje kuče....
    Sorry, ali idem putem Ljubljana-Kranj-Jesenice-Villach.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •