Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: diablo magnesium ili salomon impact 880

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    25.09.2008
    Godina
    43
    Poruke
    3

    Podrazumevano diablo magnesium ili salomon impact 880

    Pozdrav svima, već neko vreme pratim forum ali sam se tek sada registrovao. Moje skijanje bih opisao kao rekreativno, početno - srednjeg tehničkog nivoa. Imam 187cm i 94kg, bavim se sportom i imam snage i kondicije, a cilj mi je da ozbiljnije skijam sada kada imam više mogućnosti za to.

    Ove sezone ću kupiti pancerice, a počeo sam već da gledam, jer očekujem da možda mogu naći prošlogodišnje modele po sniženim cenama pre nego što stignu nove kolekcije. U Novom Sadu još nema ništa, ali trenutno sam u inostranstvu i našao sam (i više puta probao) dosta modela, ali su mi zbog "ležanja" i veličine otpali svi osim 2 modela.To su Tecnika Diablo Magnesium Ultrafit, sa fleksom 90
    http://www.extremevital.com/skiis/pr...roducts_id/795
    , i Salomon impact 880, mislim da je fleks 80, nisu to mogli 100% da mi potvrde
    http://www.suvelsport.si/salomon-imp...b44652af001ec4.
    Obe su mi otprilike podjednako udobne, Salomon mi se čini malo širim u stopalu, ali kao da me malo steže na početku listova. Šta bi mi savetovali u ovoj dilemi, znam da su ovo možda malo pretvrde cipele za moju tehniku u ovom momentu (nema ništa mekše u mom broju osim nekih sa fleksom 50-60, što sam čitajući forum zaključio da je premeko za moju težinu), da li da odustanem od svega, čekam da vidim ponudu u NS i BG, da čekam sajam... Eh da, nisam rekao cene po kojima mogu da ih kupim i koje mi deluju motivišuće. Diablo je 175E, a Salomon 192E, i još mogu da dobijem 20tak E povrata poreza.
    Da li su to uopšte povoljne cene (mislim da su snižene za oko 100E otprilike), jer ako nisu tada nemam razloga da žurim sa odlukom.

    Hvala unapred svima za bilo kakav odgovor!

    Dejan, Novi Sad

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan81 Pogledati poruku
    Pozdrav svima, već neko vreme pratim forum ali sam se tek sada registrovao. Moje skijanje bih opisao kao rekreativno, početno - srednjeg tehničkog nivoa. Imam 187cm i 94kg, bavim se sportom i imam snage i kondicije, a cilj mi je da ozbiljnije skijam sada kada imam više mogućnosti za to.

    Ove sezone ću kupiti pancerice, a počeo sam već da gledam, jer očekujem da možda mogu naći prošlogodišnje modele po sniženim cenama pre nego što stignu nove kolekcije. U Novom Sadu još nema ništa, ali trenutno sam u inostranstvu i našao sam (i više puta probao) dosta modela, ali su mi zbog "ležanja" i veličine otpali svi osim 2 modela.To su Tecnika Diablo Magnesium Ultrafit, sa fleksom 90
    http://www.extremevital.com/skiis/pr...roducts_id/795
    , i Salomon impact 880, mislim da je fleks 80, nisu to mogli 100% da mi potvrde
    http://www.suvelsport.si/salomon-imp...b44652af001ec4.
    Obe su mi otprilike podjednako udobne, Salomon mi se čini malo širim u stopalu, ali kao da me malo steže na početku listova. Šta bi mi savetovali u ovoj dilemi, znam da su ovo možda malo pretvrde cipele za moju tehniku u ovom momentu (nema ništa mekše u mom broju osim nekih sa fleksom 50-60, što sam čitajući forum zaključio da je premeko za moju težinu), da li da odustanem od svega, čekam da vidim ponudu u NS i BG, da čekam sajam... Eh da, nisam rekao cene po kojima mogu da ih kupim i koje mi deluju motivišuće. Diablo je 175E, a Salomon 192E, i još mogu da dobijem 20tak E povrata poreza.
    Da li su to uopšte povoljne cene (mislim da su snižene za oko 100E otprilike), jer ako nisu tada nemam razloga da žurim sa odlukom.

    Hvala unapred svima za bilo kakav odgovor!

    Dejan, Novi Sad
    U svakom slucaju nemoj da uzimas onu cipelu koja ti se vec u prodavnici cini presiroka u stopalu. I svakako ne uzimaj flex 50-60. (sad ce da se javi jedan kolega za pitanja univerzalnosti flexa).
    Mislim da sam probavo i taj Diablo od flex 90 i ako se dobro sjecam 'dobro' su tvrde.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Cijene su vrlo povoljne, a oba modela su visoka klasa. Još ih probavaj, pa odaberi onaj koji ti je srcu i nogama (noge su važnije) draži. Nisu pretvrde s obzirom na tvoju težinu i fizičku spremu.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    25.09.2008
    Godina
    43
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Hvala na savetima!

    Juče sam ponovo išao da ih probam, i otpao je Salomon, iako je ukupno za nijansu mekši, ne vrši baš ravnomerno pritisak na zadnji deo noge od pete do lista. Ostaje još jedna dilema, i to oko broja. 27,5 mi je onako knap, ali bez tegoba, 28 je udobniji i ali mogu malo da "mašem" prstima. na 27,5 piše da je to EU 42,5, a na 28ci da je 43 i 1/3. Ja inače nosim 42 - 42.5.

    Tecnika takođe ima više mogućnosti podešavanja (i sa spoljne i unutrašnje strane ima po 2 neka šrafića (piše dual pivot), a i pozadi ima tako nešto, u pakovanju su i 2 crna plastična uloška (mislim da su za podizanje pete) i 2 bela koja se lepe pozadi kod listova).

    Da skratim monolog, i postavim pitanje! Kako da znam pri probavanju koliko da stegnem cipele (koliko čvrsto je ispravno čvrsto???) i kada je dužina dobra? Da li da probam onaj test sa vađenjem uloška, ako sam dobro razumeo, ako ostane između prst i prst ipo, onde je ok?? jel to znači da sve više i manje od toga NE SME??? Jasno mi je da ne sme noga nigde da dodoruje školju (ako je to pravi prevod). Koje su odlike ultrafit uloška, jel spada u grupu tvrđih-mekših, da li se oblikuje po nozi?

    Do sutra u podne moram da odlučim!
    Hvala,

    Neodlučni


    P.S. Pošto se ovde vraćam za 7 dana, možda bih i tad mogao da ih uzmem, a godilo bi mi dodatno iskustvo probanja još 5-10 pari cipela drugih proizvođača (npr. Dalbello nisam uopšte probao), ali onda rizikujem da ostanem bez njih. Da li u BG već negde ima prošlogodišnjih modela po radnjama, imate li takve info?

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan81 Pogledati poruku
    Hvala na savetima!

    Juče sam ponovo išao da ih probam, i otpao je Salomon, iako je ukupno za nijansu mekši, ne vrši baš ravnomerno pritisak na zadnji deo noge od pete do lista. Ostaje još jedna dilema, i to oko broja. 27,5 mi je onako knap, ali bez tegoba, 28 je udobniji i ali mogu malo da "mašem" prstima. na 27,5 piše da je to EU 42,5, a na 28ci da je 43 i 1/3. Ja inače nosim 42 - 42.5.

    Tecnika takođe ima više mogućnosti podešavanja (i sa spoljne i unutrašnje strane ima po 2 neka šrafića (piše dual pivot), a i pozadi ima tako nešto, u pakovanju su i 2 crna plastična uloška (mislim da su za podizanje pete) i 2 bela koja se lepe pozadi kod listova).

    Da skratim monolog, i postavim pitanje! Kako da znam pri probavanju koliko da stegnem cipele (koliko čvrsto je ispravno čvrsto???) i kada je dužina dobra? Da li da probam onaj test sa vađenjem uloška, ako sam dobro razumeo, ako ostane između prst i prst ipo, onde je ok?? jel to znači da sve više i manje od toga NE SME??? Jasno mi je da ne sme noga nigde da dodoruje školju (ako je to pravi prevod). Koje su odlike ultrafit uloška, jel spada u grupu tvrđih-mekših, da li se oblikuje po nozi?

    Do sutra u podne moram da odlučim!
    Hvala,

    Neodlučni


    P.S. Pošto se ovde vraćam za 7 dana, možda bih i tad mogao da ih uzmem, a godilo bi mi dodatno iskustvo probanja još 5-10 pari cipela drugih proizvođača (npr. Dalbello nisam uopšte probao), ali onda rizikujem da ostanem bez njih. Da li u BG već negde ima prošlogodišnjih modela po radnjama, imate li takve info?
    Mogucnost mahanja prstima u pancerici u radnji u pravilu znaci trouble na stazi poslje par sati skijanja, kad se ulozak fino razmeska. Bolje uzmi knap nego komotnu pancericu.

    Malo procitaj threadove o cipelama, sve je vec o tome receno i diskutovano.

    Svaki iole prodavac bi trebao o tome nesto da zna i da pravilan savjet.

    Elem udji (stopalima) u cipelu i onda se ispravi, tj ispravi noge u koljenima, ako prsti blago dodiruju vrh cipele onda je to prava cipela za tebe. Kad cipele zategnes i kad se savijes u koljenima tj stanes u skijaski stav, onda vise neces dodirivati prstima cipelu. Ovo je neko zlatno pravilo. Sto cipela ima vise tih sharafa, hepeka i vijaka za shtimanje to bolje, mozes je vise oblikovati po svom obliku stopala, sare, cjevanice.....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •