Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 105

Tema: Bjelašnica

  1. #1
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano Bjelašnica

    Ove godine sam prvi put sa Jahorine otišao na Bjelašnicu.
    Sušta suprotnost Jahorini.
    Planski se rade novi hoteli. Planski se pravi tipsko apartmansko naselje. Nema gužve. Parking organizovan i bukvalno se dolazi u sam "centar" ski centra.
    Staze dobre i sređene. Ratrak nekad odradi i u toku dana stazu.
    Noćno skijanje posebna priča. Reflektori, muzika....

    Ako se izuzme to što "srbi sa jahorine" ne podnose "balije sa Bjelašnice" meni je Bjelašnica sasvim OK.

  2. #2
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Pozdrav za Milana kakve su cene, smestaj,staze posto ja nisam neki zahtevan skijas tj cisti rekreativac

  3. #3
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Cene su iste kao na Jahorini.
    Staze ? Odlične, odlično pripremeljne, nema vetra.
    Trosed vozi na vrh odakle imaš mogućnost da biraš tri staze od koji je jedna extra dobra i dve onako, malo uže i malo manje strme.
    Ima još dva sida i tanjir koliko sam zapamtio...
    Smeštaj ne znam kakav je i kolike su cene jer smo bili smešteni na Jahorini.

    Meni se sviđa...
    Preporučujem ovu vajijnatu za sva koji su na jahorini 7 .dana da jedan dan posete Bjelašnicu, razlika je primetna

  4. #4
    Member djceko avatar
    Datum registracije
    04.01.2005
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC RC
    Godina
    46
    Poruke
    47

    Podrazumevano

    Koliko znam, na Bjelasnici je jedini hotel koji radi Marsal: http://www.hotel-marsal.ba/

    Cene polupansiona su malo vise nego recimo u Bistrici na Jahorini.

    I pitanje za Milana - kako si isao tamo? Da li ima organizovan prevoz? Kakav je put i koliko traje?

    pozdrav!

  5. #5
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Sopstveni prevoz.

    Sa Jahorine do Sarajeva pa preko Miljacke da Lukavice pa desno ka Bjelašnici.Od Sarajeva 25-30 km. Mada je kraći put Jahorina-Trebević-Bjelašnica mi smo ipak bili za varijantu preko Sarajeva.

    Put je sasvim O.K., čiste ga, nema velikih uspona i nije gužva.

  6. #6
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Znaci koliko sam skapirao od Jahorine do Bjelasnice ima ~60 km preko Sarajeva, koliko ima ovim blizim putem?
    Space Shuttle Ski

  7. #7
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano jahorina

    je uvek bila posecenija i bolja od Bjelasnice. ukoliko neko bude na jahorini 7 dana nema svrhe ici na bjelasnicu.
    pitajte barem slovence koji su apsolutno neutralni na tom terenu gde im je lepse i gde je bolje za skijanje.

    JAHORINA
    do pisanja ....

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Teško je i nezahvalno reći "bolja je Jahorina od Bjelašnice ili obratno" - stvar je ukusa i skijaškog znanja. Sama činjenica da su na Bjelašnici tokom Zimske olimpijade 1984. godine vožene muške discipline u alpskom skijanju sve govori. Organizacija na stazama, pripremljenost staza, dosta liftova + trosjed poznatog proizvođača Poma, veliki i dobro organizovan parking, Ski-data pass su stvari koje su u tom vremenu svrstavale Bjelašnicu u red najboljih skijališta u SFRJ. Ako tome dodamo da je tada centrom rukovodio izvanredni poznavalac i ljubitelj skijanja G. Vojo Tomić možemo samo žaliti što Bjelašnica i sada ne sija tim sjajem, i nadati se da će sve brzo biti dovedeno u funkciju dobrog skijanja i odmora kao nekada. Skijajući mnogo godina na Bjelašnici NIKADA se na stazama nijesam sreo sa ratrakom ili motornim sankama. Ko bi od zaposlenih zlupotrebio motorne sanke vozeći po stazi bio bi disciplinski najstrože kažnjavan od g. Tomića. Ali vremena su se promijenila....

  9. #9
    Member djceko avatar
    Datum registracije
    04.01.2005
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC RC
    Godina
    46
    Poruke
    47

    Podrazumevano

    Isto je tesko i nezahvalno komentarisati sredjenost staza (jos teze citati komentare drugih) - lepo mozemo videti na ovom forumu i negativna i pozitivna misljenja o stanju staza na Jahorini cak u istom danu. Isto je na forumu sajta http://www.bhski.ba/ o Bjelasnici. To sve zavisi o skijaskom iskustvu, a najvise o tome kako ko naleti. ja sam recimo na Jahorini pre dve godine skijao na super stazama, a prosle zime je bilo uzasno - staza meka sa hupserima i zbunjem koje je "raslo" iz snega na donjem delu Prace.

    Isto tako sam i ovde na slovenackim skijalistima vec naleteo na svakojake uslove, od super utabanih staza do mucenja po hupserima, vodi i kamenju.

    Na Bjelasnici jos nisam bio, ali bih voleo da vidim i probam. Mnogo puta sam cuo da su staze tamo teze nego na Jahorini i da je Bjelasnica mnogo divlja planina, sto se vremena tice jos nepredvidljivija od Jahorine.

    Misko, izgleda da putem preko Sarajeva ima samo par km vise: http://rs.ptv.de/emr/routing.asp?UC=YES&ID=MGG&LNG=GB
    napomena - ne mozes uneti bjelasnica, ali moze igman

  10. #10
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od djceko

    Misko, izgleda da putem preko Sarajeva ima samo par km vise: http://rs.ptv.de/emr/routing.asp?UC=YES&ID=MGG&LNG=GB
    napomena - ne mozes uneti bjelasnica, ali moze igman
    Extra link . Ali izgleda da je i ovo ruta preko Sarajeva bar je tako na mapi?

    Sto se tice Jahorina vs. Bjelasnica olimpijada je sve rekla sto se zahtevnosti staza tice, ovo drugo je vec stvar ukusa.
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •