Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: D A V O S HeidiLand

  1. #11
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Hm, steta sto to je Pischica omanula (evo vec joj i tepam). Garant strava skijaliste, za zaljubljenike. Kakva blagodat da takva 'nerentabilna' skijalista jos uvjek postoje. A freeride-arena izgleda ozbiljno cak i na slici. Negoooo Chickoo, pratis ti vremeneske prognoze, znas li ti koji minusi vladaju u centralnoj Svhici? temperatura ide i do -20. A sunce. A tebi Andermatt iza choska. Ako odes i ako snjeg iole bude dobar, ima da se navuces, neces htjeti nigdje drugo. Za razliku od Pische Andermatt radi do 27 aprila.
    Madrisa je na samoj granici sa Austrijom. Cujem dobre price sto se freeride da tice, ali je valjda i puno vise popularno nego Pischa. Umalo da u februaru odem na skijanje u selo s te austrijske strane planine.
    Kako je bilo na Parsen? Ubo neki puder? po ovim slikama mora da nije moglo da omane?
    Izmenio/la Sapa; 16.04.2008 u 20:50.

  2. #12
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Lose vreme moj Sapanovicu,ubi magla.Jos ja poranijo ko pravi Nemac. Na putu ka Davosu samo ja idem u tom smeru.Kisa lije,magla one planinincine oko mene sve nekako sivo,tuzno i nerazvijeno i sve tako do samog Davosa.

    Sneg napado vidim ja nekih 20cm,to mi ponovo dade krila ali nema skretanja sa glavnog puta,sve ne ocisceno(posle ga +temeratura ocistla za par sati).
    Cak mi je i taj Klosters nekako siromasno delovao.Mnogo njihovih drvenih "kucica" ali u sasvim jadnom stanju.

    No;docepam se nekako je Davosa odem prvo da snimim Pischu.Ona je udaljena od samog mesta nekakvih 3-4km.Ima jedna stala ili nekakvo stovariste pre zice.Na samoj Pischi zgrada iz koje krece gondola,park-platz,restaurant, koji ne radi i to je to.Vratim se u Davos parkiram namontiram opremu i kroz centar grada u zgradu(citaj stanicu gondole)pa na vozic.
    Mogu ti reci i nije mi to neki feeling.Nema tog osecaja planine,divljine,njene moci.Odem ja gore prvi vozic pa drugi,sve gledam ne bih li snimio neku lepu netaknutu padinu al ne da magla.

    Skontam neka dva swicera po naglasku vidim da su domaci.Reko ce se sunjam ja za njima,pa ce otkriju oni meni neku pravu stazicu.Kad ono prcc.Udarise oni po sred staze,a ja iz protesta veleslam oko onih crvenih stubica sto oznacavaju stazu,haha bas sam ih zaEbo,a i oni mene...

    Sneg je do nekih 11 bio odlican.Novih 20tak cm je ulivalo sasvim dovoljnu draz.Jos kad uvatim deo staze na kom nema magle oma udarim ja sa "strane".

    Staze ko staze me i nisu nesto odusevile.Na plavim stazama nema sta da trazis to je doslovno ravno.Crvene imaju deonice od 100tinjak metara strmine a onda opet udolina gde moras da uvatis spust da bi se popeo na sledece brdasce.Tako sam se uglavnom, bash ono vozickao.
    Izvozao skoro sve staze iznad 2000m(ispod te visine totalna bljuzga).Dobra staza je Schiferbahn,gondola po samom vrhu povezuje celu planinu uzduz i popreko i pravi stazu na kojoj stvarno mozes doziveti svasta.Tako:vozis se po nekakvom pravcu u izmaglici kad odjednom provalija nekakvih 150m,na kojoj od jednom totalno neuredjena staza.Ljudi leze na sve strane,skije pozabadane u taj sneg pod takvim uglovima da je to smeh zivi.Ja sam isto uleteo ali sam se i izvukao nekako,cak imam osecaj u tom silnom spasavanju da to i nije lose izgledalo.Odjednom na drugoj prelomnici ja sam....sam samcat.... hihiiii,tek tad se okrenem a onaj adrenalin krene da me siba direktno u celo yuhuuuu .Naravno da sam opet doleteo na isto mesto al nije to vise to. Sve izrovano,sneg otezo i ebat ga.Odoh ja traziti drugu stazu i tako ceo dan.

    Mislim da nije bilo te maglustine da bi bio sasvim drugi dozivljaj al sta je tu je.Planincina je ipak to. Ima ona svoje dobre i lose cudi,a kako je vreme odmicalo tako sam je i ja sve vise slusao i shvatio na kraju da to ipak nije bio idalan dan za Freeride.

    PS:A da Heidiland se ipak odnosi na sam kanton Graubünden,Davos je ipak posle preuzeo primat.

  3. #13
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=Chikoo;29052]
    Lose vreme moj Sapanovicu,ubi magla.Jos ja poranijo ko pravi Nemac. Na putu ka Davosu samo ja idem u tom smeru.Kisa lije,magla one planinincine oko mene sve nekako sivo,tuzno i nerazvijeno i sve tako do samog Davosa.
    Bas mi zao za lose vreme. Ali u tvom slucaju i nije tako strasno. Svaki vikend nova shansa za skijanje. Svaki put drugi centar, a sve do 120min voznje. Dakle i nije mi te tako zao :-)).


    Mogu ti reci i nije mi to neki feeling.Nema tog osecaja planine,divljine,njene moci.Odem ja gore prvi vozic pa drugi,sve gledam ne bih li snimio neku lepu netaknutu padinu al ne da magla
    Da tebe Schwizera ne ucim pameti a i da se ne ponavljam; A-------t. Jedna jedina gondola, nema nikavih presjedanja sa vozica na vozic. Kad te izbaci mozes da biras hos lijevo hos desno i samo pici, tamo moze i po magli. A tereni kano i u bajci.

  4. #14
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Allesklar

  5. #15
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Obidjo i ja taj cuveni Davos. Nema se sta puno dodati a da Chikoo nije vec rekao. Ja sam skijao samo na Jakobshornu i staze su pretezno plave i crvene. Na ostale vrhove nisam isao jer sam bio samo 1 dan a malo je to vremena da se obidje cijelo skijaliste. Jakobshorn se nalazi juznoj strani Davosa, a koliko sam ja vidio na sjevernoj strani se vise ne skija vec ima staza za sankanje u duzini od 12 km. Kad se predje preko vrhova te sjeverne strane nalazi se mjesto Klosters i iz njega je moguce doci do tih vrhova. Na toj sjevernoj strani ima dosta ograda za lavine i mislim da zbog toga i vise ne daju da se skija, a kod covjek to pogleda iz Davosa vidi se da je raj za freeride. Sto se tice Jakobshorna imaju dva snowparka i ono terena sto ima za freeride je vec sve izvozeno tako da je nemoguce proci i ostaviti svoje tragove. KAd sam ja bio nije bila tolika guzva i na ticu se cekalo najvise minut. Staze su ispeglane i drze cijeli dan.Dovoljno su siroke da se ne stvara guzva.Toliko za sad pa ako mi sta padne na pamet, dodat cu.

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Planiram u ovaj kraj pa se dvoumim između Davosa i Livigna.

    Interesuje me dal su u Davosu tanjiri ili sidra obzirom da na ski-mapi vidim dosta vučenica, a ja peglam na jednoj dasci.

  7. #17
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    Planiram u ovaj kraj pa se dvoumim između Davosa i Livigna.

    Interesuje me dal su u Davosu tanjiri ili sidra obzirom da na ski-mapi vidim dosta vučenica, a ja peglam na jednoj dasci.
    To je ko da se dvoumis izmedju mercedesa klase slk i golfa 4ke

    Sta reci o Davosu, a da vec nije receno na CNN-u?:-) (spada u renomirano drustvo 'Best of the Alps'-ski centara, sta dalje dodati, kskluzivnije ne moze.
    A Livigno, skroman centar 80-100 km staza. Miran (mada u Svici je skoro u svakom centru 'MIR i Tisina' zastitni znak). Pregledan, odlican za porodicno skijanje; Ima staza za svakoga Cjene svega su drasticno nize nego u prvospomenutom. Nista mu ne fali. E sad ako budget dozvoljava ja se ne bi dvoumijo gdje bi, a ako ne dozvoljava onda je stvar isto jasna

    sto se vucnica tice, pazi to je zemlja Svajcarska. Na prvom mjestu je uvijek "ugodjaj", a tek na drugom ili trecem modernizovanje vertikalnog transporta.Ne bi me cudilo da u Davosu i dalje caruje antika. Jerbo anticki liftovi su sastavni dio ugodjaja (samo ovi na jahorini i kopaoniku to ne kontaju pa ruse jednosjede i montiraju neke tamo vishe-guze). Dobro salim se malo, znam da su cak i u Davosu ugradjivali nove liftove zadnjih par godina.

    Evo vidis u postu da je par forumasa bilo sad u proljece u Davosu, pa nek ti oni prijave iz prve ruke.
    Izmenio/la Sapa; 31.10.2009 u 19:16.

  8. #18
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Eh da, jos jedan dobar razlog za odlazak u Livigno; U Italiji vazi kao zona sa posebnim carinskim statusom; Odatle puno puno jeftiniji akoholi, cokolade isl. Cak je ski oprema dosta jeftinija nego u EU ili Shvici.
    E sad onaj svajcarski granicni gestapo znam da tu na prelazu budno kontrolise i sankcijonise; nekim moj prijatelj sav sretan kupijo 4-5 flasa zestokog pica, a 15minuta kasnje na svajcarskoj granici platijo zescu novcanu kaznu. E sad ako ti ides preko Italije onda 'shverc' nebi trebao da predstavlja veci problem.

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Moja situacija je ovakva, planiram da puknem oko 1500€ za ženu i sebe na skijanje pa šta dobijem za te pare. Idemo uvek svojim kolima jer volimo da usput zevamo po Veronama, Milanima, Bečovima...
    Nađoh neki smeštaj u Davosu za 450€ od 06.03. pa kapiram da se mogu uklopiti. U Livignu sigurno prolazim jeftinije al će ostatak para žena sigurno spucati u nekoj radnji tako da bi ih radije ostavio na nekom šalteru za kupovinu ski-passa.
    Muka mi jedino ako su u Davosu većinom tanjiri pa naletim na gomilu tabli na kojima piše ''nihc snowboard'' ili nešto slično!

  10. #20
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    U Davosu nisu samo tanjiri bar ne na Jakobshornu na kojem sam ja skijao, vec imaju gondole koje vuku na vrh a na tim stazama imas i cetvorosjede, setosjede... Imaju dva snow parka koji su odlicni. Ovde imas neke od mojih slika pa pogledaj http://www.skimagare.info/gallery/ma...g2_itemId=6883

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •