Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: D A V O S HeidiLand

  1. #1
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano D A V O S HeidiLand

    Evo ukratko da probam da vam opisem jedno od najvecih i najlepsih skijalista u Svajcrskoj.

    Samo skijaliste nalazi se u kantonu Graubünden poznatom jos po skijalistima kao sto su Arosa,Engadin St. Moritz,Flims - Laax itd,ali ubedljivo najveci je Davos cca:310km ski staza.

    Samo skijaliste sacinjeno je od 5 manjih i medjusobno ne povezanih zicama, nego vozom koji ide po dnu same kotline u kojoj je smesten i Davos.On je opet podeljen na Davos Dorf i Davos Platz.Tu je i mesto Klosters koje je takodje u sastavu samog ski-centra.Dakle sve jedno je u kom ce te mestu odsesti,makar meni se nesto cini da je Klosters dosta jeftiniji od samog Davosa,koji je ipak mali Monte Carlo za celi region Graubünden.

    Sve je podredjeno skijanju i mesto iskljucivo zivi dok je ski sezona(ok,postoji tu i puno letnjih aktivnosti koje se mogu upraznjavati ali nije to ni priblizno intenzitet turizma kao kad je zima).Da;vozic.Prolazi kroz celu dolinu(kotlinu) i spaja svih 5 skijalista(Parsen,Madrisa,Jakobshorn,Rinerhorn i ovde vec pominjanu Pischu).Sama komunikacija je vrlo jednostavna.Voz staje na stanicam sa kojih automatski krecu zice za gore(doslovno iz samog centra grada,tipa;glavna ulica,u moru hotela,restorana,prodavnica ski opreme nalazi se i zgrada iz koje krece zica .
    Ja kada sem gledao sam plan skijlista nikako mi nije bio jasan.Cas su vrhovi planina na jednoj strani cas na drugoj(prvo sam mislio da je slika u ogledalu) dok nisam shvatio da su planine sa jedne i druge strane samog mesta :
    Ski pass se placa za svako skijaliste posebno cirka 35E dnevno uz malu doplatu moze se uzeti pass za ceo region(ali to naravno treba da uradite ako idete minimum nedelju dana,posto vam po mom skromnom misljenju toliko treba da sve obidjete).
    Cene na samom skijalistu standardne za ove uslove ovde.To znaci nista skuplje nego u ostalim "normalnim" mestima(ne kao kod nas- kolji boraniju...KOP)toga ovde nema.Kafa 2-2.5e,pivo,sok 3.5e,rucak(dobar,obilat,ne narocito ukusan)10e.Ljudi svakojakih,takodje i jezika,tako da mozete za cas da se sporazumete sa svakim.Ako Vam ne idu strani jezici udjite u prvi restoran u kuhinju i eto Vam nasih koliko Vam volja

    E za sad toliko.Ako nekog nesto poblize interesuje neka pita.O samom skijalistu i skijanju u Aprilu u nastavku......

  2. #2
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Centar grada i ulaz na zicu Druga slika malo klasicne arhitekture i treca oslikava vreme 18.Aprila.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #3
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Svaka cast za izvestaj, daj i taj obecani detaljan opis skijalista i poneku slicicu sa istog...

    Od Novembra Sui ulazi u schengen granice tako da ce nam biti lakse da dolazimo gore...

  4. #4
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    E Chikoo... umjesto sto raznim amsterdamskim probisvetima nudis gostoprimstvo, ponudi drugu Crazyju, njemu je zivotni san da skija u Helveciji. Kao sto mu ime govori, potpuno je lud ali samo djelimicno opasan (drzati ga podalje od Atomic GS9 modela).

    A meni vrati za Madonnu pa daj taj opis skijalista Ovaj 18. april izgleda simpaticno...

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Druze Chickooo, saborce i istomisljenice!!! Eli ovo uvertira, eli nas ovo lozis, el ima nastavak sa skijanjem u ni manje ni vise no Pischi (lijepo su ime smisljali casti mi)??????? Jel bio jarak i lelek? jel odzvanjalo Heidilandom i civ cjelim Graubundenom??? Jel bilo ono kao kod Anotnia Tonija Montane, Lice svo u puderu: Picis dolje niz Pischu i nako high se razljeze vrisak: Hey, you think you can take me? You need a fuckn army if you gonna take me fckn with, man. I'm Tony Montana! You fckn with me, you fckwith the best!" I'm still standiiiiiiiiiiiiiiiiiing. Jel to???? pa pisi kako je bilo. Krvi tj snjega do koljena???? Nisam ni znao da je i Davos Heidiland; U tom kraju sam skijao u Wangs/Ragaz= pitzol i flumserberg. Negoooo kako bi ooo Chickoooo??? pisi sta cekas. A sto ne ode put Andermatta molim te?????? Pa to je tebi 45min max. :?? A meni Andermatt za skijanje zvuci duplo vise kul nego tamo neki Davos.

    Davos je za ove ufuratore tipa Krejzija. Ajd da su barem neki rajderi pa bi cojek reko tereni su za to, nego oni bi da skijaju medju onom Kartije-Armani ekipom sa 'Gunjevima od Nerca'.
    Nego izvini nisam te dalje zvao, ne imadoh vremena i ove godine definitly necu moci ponovo da skocim, cekamo iducu jesen ili proljece. Cim bude neki dobar powderalert, se organizujeme; nista ne brini cu ja dojdem sam neces morati ni da saljes pozivnice : -))

    @oggy. Znas kako, kad su ljudi na istim talasnim duzinama, onda je pozadina njijovog bitisanja totalno ne bitna. TO su bila cula i nege vise sile i prirodni zakoni koji nas zblizise. Mi smo ti bolan ko ilegalci komunisti - agitatori, mi se svudje namirisemo.

    Pa nece valjda da skija sa ovim sto cekaju da ujutro prodje me'anizacija, da bi vuopste-uberhoupt izisli da skijaju.
    Izmenio/la Sapa; 14.04.2008 u 14:25.

  6. #6
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Detaljan izvestaj stize cim malo prizdravim,posto sam izgleda malo preterao, pa me sve stiglo odjednom. Grip neki, umor ma svasta nesto.Evo bar neka slikica,znam da ce kod nekih izazvati radoznalost......

    Ps;Oggy nije 18.nego 12.AprilNe znam ni ja otkud mi taj 18ti.
    Priložene slike Priložene slike

  7. #7
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Crazy,Oggy,ce sredimo vec nesto.....

  8. #8
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chikoo Pogledati poruku
    Detaljan izvestaj stize cim malo prizdravim,posto sam izgleda malo preterao, pa me sve stiglo odjednom. Grip neki, umor ma svasta nesto.Evo bar neka slikica,znam da ce kod nekih izazvati radoznalost.......
    A jooj, radoznalost? Vise od toga. Pa daj zdrmaj dva aspirina od 500mg i sjedni i opisi Pischu, znas ti cojek da je to moja sljedeca destinacija; Esi se naskijorijo? bio jedan dan ili??? Esi pishkijo offpiste po Pishi il si samo prosao pored???

  9. #9

    Podrazumevano

    e ovog vozica se secam....bio sam u davosu 2002 god....to je bilo moje prvo skijanje van zemlje..(ako se bosna ne racuna)
    mnogo dobro skijaliste,sa extremno dobrim terenima....

  10. #10
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    @Sapo za tebe;da te vise ne drzim u neizvesnosti.Pischa vise ne radi kao i brdo ne komercijalnih staza,iako ima preko 2m snega.
    Vidio sam ja dan pre puta da Pischa ne radi ali sam ipak morao da odem do same gondole da vidim kakav je bar pocetak.Kao sto mozes da vidis u prethodnom postu na drugoj slici skija se do samog pocetka zice,kroz sve ono kamenje i boriche(nimalo naivno moras priznati ).
    Kazu da je i Madrisa odlicna ali je takodje zatvorena.Radili su samo Jakobshorn i Parsenn i ja sam se odlucio za Parsenn posto mi je nekako izgledalo da ima sta da se odveze.

    http://www.davos.ch/uebersicht-001-00020400-de.htm#2
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •