Evo ukratko da probam da vam opisem jedno od najvecih i najlepsih skijalista u Svajcrskoj.

Samo skijaliste nalazi se u kantonu Graubünden poznatom jos po skijalistima kao sto su Arosa,Engadin St. Moritz,Flims - Laax itd,ali ubedljivo najveci je Davos cca:310km ski staza.

Samo skijaliste sacinjeno je od 5 manjih i medjusobno ne povezanih zicama, nego vozom koji ide po dnu same kotline u kojoj je smesten i Davos.On je opet podeljen na Davos Dorf i Davos Platz.Tu je i mesto Klosters koje je takodje u sastavu samog ski-centra.Dakle sve jedno je u kom ce te mestu odsesti,makar meni se nesto cini da je Klosters dosta jeftiniji od samog Davosa,koji je ipak mali Monte Carlo za celi region Graubünden.

Sve je podredjeno skijanju i mesto iskljucivo zivi dok je ski sezona(ok,postoji tu i puno letnjih aktivnosti koje se mogu upraznjavati ali nije to ni priblizno intenzitet turizma kao kad je zima).Da;vozic.Prolazi kroz celu dolinu(kotlinu) i spaja svih 5 skijalista(Parsen,Madrisa,Jakobshorn,Rinerhorn i ovde vec pominjanu Pischu).Sama komunikacija je vrlo jednostavna.Voz staje na stanicam sa kojih automatski krecu zice za gore(doslovno iz samog centra grada,tipa;glavna ulica,u moru hotela,restorana,prodavnica ski opreme nalazi se i zgrada iz koje krece zica .
Ja kada sem gledao sam plan skijlista nikako mi nije bio jasan.Cas su vrhovi planina na jednoj strani cas na drugoj(prvo sam mislio da je slika u ogledalu) dok nisam shvatio da su planine sa jedne i druge strane samog mesta :
Ski pass se placa za svako skijaliste posebno cirka 35E dnevno uz malu doplatu moze se uzeti pass za ceo region(ali to naravno treba da uradite ako idete minimum nedelju dana,posto vam po mom skromnom misljenju toliko treba da sve obidjete).
Cene na samom skijalistu standardne za ove uslove ovde.To znaci nista skuplje nego u ostalim "normalnim" mestima(ne kao kod nas- kolji boraniju...KOP)toga ovde nema.Kafa 2-2.5e,pivo,sok 3.5e,rucak(dobar,obilat,ne narocito ukusan)10e.Ljudi svakojakih,takodje i jezika,tako da mozete za cas da se sporazumete sa svakim.Ako Vam ne idu strani jezici udjite u prvi restoran u kuhinju i eto Vam nasih koliko Vam volja

E za sad toliko.Ako nekog nesto poblize interesuje neka pita.O samom skijalistu i skijanju u Aprilu u nastavku......