Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 136

Tema: Modeli skija za sezonu 2008/09

  1. #21
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    [quote=stekan;29157]Lijepe (lepe). Šarene. Ali to je stari (07/08) model.

    Uzmi ove:
    Prilog 1816

    Ali stavi na njih kakve prave vezove:
    Prilog 1817

    ili:
    Prilog 1818

    Mogu se montirati ovi vezovi. Provjereno! A i boje se slažu.

    Ako to uradiš, postaćeš moj idol.[/quote


    Da, da ove sam mislio............al sa vezovima ne ekspirenitram.....mene Neox služi sasvim OK...... Tako, da neću biti i sledeće sezone tvoj idol sKIMAN

  2. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL, K2 outlow
    Poruke
    198

    Podrazumevano

    Skimen-e ako nije tajna za koliko para možeš naći SL 12 od prošle godine?

  3. #23
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako je suditi po ovoj fotografiji, Nordica za sezonu 08/09 koristi Vist vezove umjesto dosadašnjeg Markera:
    Nordica 09.jpg

    Vist je i nastao prije nekoliko godina kao vez za Nordicu, pa se Nordica okrenula Markeru, a evo izgleda da se vraća Vist-u. Čuli ljudi da sam prošlu zimu skijao na tim vezovima.

  4. #24
    Member skitata avatar
    Datum registracije
    01.05.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head RD GS
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano Xrc-xenon

    Što se tiče XRC 800, ona je izbačena zbog nove linije XENON koja je pokrenuta u sezoni 2007/2008 sa tri modela, a u sezoni 2008/2009 će imati pet modela i u budućnosti će verovatno u potpunosti zameniti legendarnu XRC seriju, kao što je i XRC zamenila C- seriju.
    Za američko tržište si potpuno u pravu, ali mislim da ne gubimo ništa što smo u Evropi.
    Pozdrav skijaši

  5. #25
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skitata Pogledati poruku
    Što se tiče XRC 800, ona je izbačena zbog nove linije XENON koja je pokrenuta u sezoni 2007/2008 sa tri modela, a u sezoni 2008/2009 će imati pet modela i u budućnosti će verovatno u potpunosti zameniti legendarnu XRC seriju, kao što je i XRC zamenila C- seriju.
    Ne mogu se složiti sa tobom.
    Xenon serija je prethodne sezone zamijenila "uske" modele serije Monster (70, 72 i 75). Kakva veza može biti između npr. Xenon 9 koji ima dimenzije 127/75/112 sa XRC serijom gdje su svi modeli 69mm u struku?
    XRC i C su serije koje su godinama paralelno postojale. Kako može onda jedna da zamijeni drugu? Jednostavno se skije ispod 70mm u struku više ne prodaju (posebno u USA) i zbog toga je C serija ukinuta.

  6. #26
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Xenon serija je prethodne sezone zamijenila "uske" modele serije Monster (70, 72 i 75). Kakva veza može biti između npr. Xenon 9 koji ima dimenzije 127/75/112 sa XRC serijom gdje su svi modeli 69mm u struku?
    .
    Mozda gadno grijesim, ali men' se cini da ce taj Xenon da bude promasaj decenije. Nemam nikakve mjerodavne izvore koji bi potvrdili ovu moju tvrdnju, ali kao amaterski pratilac trendova imam osjecaj da je ta linija previse nedifinisanih namjena da bi postala atraktivna vecem broju ski-konuzmenata . Ne mislim da je linija pogresna sto se tehnickih performansi tice, nego nije tacno marketinski definisana.

    Sa Monsterom se znalo;linija je promovisana kao cistokrvni allmountin segment. Cak su ti uski modeli odlicno popunili rupu u trenutku kad je offpiste skijanje tek pocelo da se afirmise u sirokim krugovima ski-publike. Za mnoge koji su se plasili 'lopata' su ti uzi modeli bili upravo nacin da stidljivo zakorace u svjet offpiste. Cak je i samo ime 'Cudoviste' referilalo na gutanje svake vrste terena. Skija koja propagirala 50-50% skijanje; jednake performanse i na stazi i van staze (neki model manje, a neki vise).

    Ovaj Ksenon je nekako 'cudan', ni tamo 'vamo. Jeste i on se reklamira kao univerzalna, multicondition skija, ali nekako te performanse nisu jasno definisane. Vjerujem da je skija u praxi odlicna za rekreativno allround skijanje i da sto se performansi tice ni pocemu ne zaostaje za cuvenim Monsterim a 70,72 (prije samo cetiri godine je iM 75 bio jedna od shirih allmountain skija), ali samom imenu Xenon, a i onom shucmurasto-fluorescentnom dizajnu fali karakter da bi bijo uspjesan nasljednik Monster-serije.

    S jedne strane ne ciljaju jasno na multicondition-skijanje (kao npr. rossignolov mutix ili elanov magfire: dakle prevashodno "race-perfomance" na stazi, a 'solidán float' van staze, a s druge strane, u danasnje vrijeme kad se freeride kao fenome potpuno odomacijo na trzistu, Xenon marketinski ne moze da privuce da bi ga ljudi poistovjetili sa nekim iole allmountain skijanjem.
    Vrijeme ce vec pokazati dal sam prorok il sharlatan, a ako bude ovo prvo; Xenon ce se dogodine na ebay prodavati za male pare. Dakle potencijalni kupci bud te strpljivi i drzite ovog Xeno-foba na oku. :-)
    Izmenio/la Sapa; 02.05.2008 u 11:52.

  7. #27
    Member skitata avatar
    Datum registracije
    01.05.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head RD GS
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    verujem da se neslažeš sa mnom, ali ova informacija nije od mene, već sa Head skimeeting-a na Obergurgl-u 19.11.2007., to je predpostavka head dilera u Evropi i Japanu kako će se tržište menjati u budućnosti. A s'druge strane da su iste skije ne bi ni menjali ime, zar ne? Ja bih najviše voleo da bude više modela sa strukom ispod 70, ali...

  8. #28
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skitata Pogledati poruku
    verujem da se neslažeš sa mnom, ali ova informacija nije od mene, već sa Head skimeeting-a na Obergurgl-u 19.11.2007., to je predpostavka head dilera u Evropi i Japanu kako će se tržište menjati u budućnosti. ...
    Ima jedno 3 mjeseca, dobih neki mejl od Head dilera za benelux. Ne sto sam poslovni partner ili bitan faktor pa me informisu o trendovima, nego sam nekad nesto pazarijo u jednoj od njihovih prodavnica, pa imaju moju adresu. U mejlu reklramiraju Xenon i nude 100 evra nazad ako pazarim jedan par, a njima utrapim svoje "stare teske carve skije" (tako pise u mejlu).

    Ukratko su opisane karateristike i namjene. Elem svodi se prica na tu aircoat tehnologiju koju skiju cine laksom i pod rukom a i na snjegu. Xenos se reklamira kao multicondition skija; kao npr. magfire10,12 ili Z9 ili Z11 kod rossignola ili kao sto je bio Metron u Atomica. U vrijeme kad je nastala Monster serija, multiconditon-kategorija nije ni postojala, takva vrsta skija se pocela izdvajati kao odvojen segment tek od prije 2-3 godine. Eh da vele u tom mejlu kako su sire skije stvar buducnosti, idi reko, jel me to uzimate za neiformisanog ili mislite da ste otkrili nesto novo :-))

    Eto sad oni pokusavaju da se ubace u igru sa tom skijom. A da se trziste i prohtjevi skijsa mjenjaju sve vise u pravcu sirokih skija, pa to je tendencija jasna vec ima 4-5 godina, znaju i ti iz Heada da nisu izmisli toplu vodu; a cini se da sa Xenon serijom upravo kaskaju za trendovima.
    No ce vidime, ti ljudi koji vrse marketinska ispitivanja bi ce, znaju puno vise nego ja, bar bi trebalo, ako nista zaradju puno vise nego ja.

    A s'druge strane da su iste skije ne bi ni menjali ime, zar ne?
    Citava ski-industrija nebi nikad ni opstala da ne postoje kreativni ljudi, sposobni da prave novi dizajn i layout. Sto bi u nas rekli isto s...e drugo pakovanje.
    Pa ko bi svake godinu-dvije smisljao novi shape, novi flex, novu geometriju ???? To je mozda i moguce u projektantskom birou, ali ne i u praxi, na proizvodnoj traci.
    Gomila modela kod gomile proizvodjaca se vec godinama sustinski ne mjenjaju, svake sezone dobiju novo ruho, a po karakteristikama se ne promjene ni za (nano)milimetar.
    Izmenio/la Sapa; 02.05.2008 u 14:34.

  9. #29
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @Skitata, mislim da je sada sve jasno. Očito si ti pisao sa tržišnog aspekta, a ja sa tehničkog.

    Ne bi bilo zabune da si napisao "da će po obimu prodaje serija Xenon zauzeti mjesto koje je imala serija XRC". Jasno je da skije postaju sve šire i da prodaja prati taj trend.

    Pretpostavljam po opremi i godinama da se takmičiš. Griješim li?

  10. #30
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne bi bilo zabune da si napisao "da će po obimu prodaje serija Xenon zauzeti mjesto koje je imala serija XRC".
    Mislis da ce prodajom da se priblizi nekim uspjesnim serijama? Ya Yok. XRC a i Monster su imali "karakter", imidz, a ovo mi nesto bez okusa i mirisa, bas bas aircoat.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •