Strana 3 od 22 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 214

Tema: nivo znanja

  1. #21
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ma dobro. To ja malo karikiram, samo skrecem paznju na text; nivo 9: ‘skiing anywhere, anytime, anything’. Naravno da jedan demonstrator skija za 9tku. Ali danas iole skicentaric ima snowpark, pa sam zato rekao; ako vec tvrdis da skijas “svuda i sve”podrazumjevam da je i voznja u parku jedan od sastavnih elemenata tog skijanja.
    Ne mislim da za devetku moras da izvodis akrobatske skokove, ali neke osnovne skokove bi trebao da znas.
    Pretpostavljam da je to za jednog demonstratora ‘peace of cake’; skociti sa jednog ‘kickera’ pravilno (bez da moras da se zarotiras po svim osama), i docekati se stabilno bez da letis na glavu i na dupe, to je za demonstratora jedna od baznih vjestina.
    Radi se o tehnici i stilu u raznim uslovima na raznim terenima, koje bi jedan skijas trebao da ima da bi zasluzijo 9. 'Anytime' podrazumjeva skijanje po teskom snjegu; ne po puderu nego po kacamaku ili polu-smrznotm snjegu. Puder moze da skija svako, a kacamak i poluzamrzli snjeg ne moze.
    Mislim da element skijanja zvani anywhere imam za 8-icu (bez obzira na nagib terena), anytime; taj element jos nemam. u snjegu koji vise lici na zivi pjesak (jer se u njega propada polako ali sigurno, koji skije zgrabi i nepusta da isplivaju na povrsinu) sam shvatijo da sam daleko i od 8-ce, a 9-tku da i ne pominjem. Skijao sam sa covjekom koji to radi za 8 ili mozda 9 ; ritmicno, samopouzdano i ja nemam taj nivo u tim snjeznim uslovima.
    Licno mislim da nas je malo rekreativaca koji imamo nivo 9, pa cak i ako izuzmemo te monstruozne parkove.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

  3. #23
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Po ovom Stekanovom sajtu sam na sigurnom putu da zaradim '9-tku' (ako nista onda barem dugu 9tku u chelo )

    "Level Nine
    Level Nine skiers enjoy the challenge of difficult ski trails and ski moguls, steeps, and other black diamond terrain."

    Ja stvarno 'enjoy' vecinu nabrojanog: ski trails, moguls, steeps...e sad 'blac diamond terrein' to iskreno ne volem i ne privlaci me bas puno. Licno dozivljavam skijanje po super-crnim pistama, kao opasniju vrstu skijanja od prosjecnog offpiste-steep-terena. To je mozda i zato sto moje skije ne vole tvrdo preparirane i zaledjene a mnogo strme staze.
    PS
    AJ enjoy sve te terene, ali dali ih i vozim za 9 to je vec drugo pitanje
    Izmenio/la Sapa; 05.03.2008 u 09:36.

  4. #24
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    He, he, he....tu upadam ja, koji volim "black daimond" ledene terene, pogotovo kad nema gužve tamo oko 8.30-9.00......... Skiman

  5. #25
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Da parafraziram jednog profesora iz tunela: "Ti bi Veljo bio jedan od naj boljih skijasa u mom razredu".

    Dakle imas od mene 10-tku.

  6. #26
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Da parafraziram jednog profesora iz tunela: "Ti bi Veljo bio jedan od naj boljih skijasa u mom razredu".

    Dakle imas od mene 10-tku.

    Svakome svoje......pa hvala ti na oceni

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Test je prilagodjen za ljude rekreativce (li mozda bolje receno za komercijalno skijanje) i ne znaci da Bode Miler ima ocenu 10 jer je on najbolji, a svi drugi, posto nisu Bode Miler moraju da imaju manje.

    Btw. vidim da ima sumnji o tome kakvi su profesionalni trkaci u dubokom snegu? Mozda ni Bode nema 10? Mozda ni 9?

    A tu skalu od 1 do 10 nisu izmislili u Aspenu, ona postoji od pre i ako se ne varam i sa ovog sajta su postojali linkovi koji su vodili na virtuelne samoprovere skijaskog znanja, i rezultati su bili u dlaku isti kao i ovaj ovde. U principu to sluzi da ljudi odrede sta im od skijaske opreme odgovara. Ali sada se oprema pravi drugacije, skijasko znanje nije vise jedini input i ostala je jedina svrha da se mi zabavljamo u trenucima dokolice.
    Sta meni znaci uverenje da skijam za sedam ili za devet (ali po ledu bolje nego po dubokom snegu), kao da ja ne znam kako skijam.

  8. #28
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Nekad (davno) sam procitao ovde (jel Sapa napisao?) da Bode ponekad zapali sa treninga da vozi offpiste...
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ustvari, on stalno vozi ofpist, samo povremeno dolazi na treninge.

  10. #30
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    "znanje" je brzina, nema stilsko skijanje
    ili
    instruktorsko skijanje, sve po ps-u
    ali to sve nakon ove tri stvari
    - brzina
    - prohodnost (bilo kuda kiki svuda)
    - stabilnost u doskoku

    i bonus pack
    guranje u redu u svrhu pravljenja bar 30% više žica od ostalih

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •