Strana 2 od 22 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 214

Tema: nivo znanja

  1. #11
    Junior Member sekula avatar
    Datum registracije
    10.01.2008
    Godina
    67
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Brate ko je prosao orlovo gnezdo na brezovici treba dobiti 9,najmanje.

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano "I can ski ANYWHERE, ANYTHING, ANYTIME."

    Doslovno pise za nivo 9: "I can ski ANYWHERE, ANYTHING, ANYTIME."
    E pa: 'AJ realy ski anywhere, anything and anytime, ali kako '

    Od prije par dana se "divim" samom sebi na nekom DVD-u; bez pretjerivanja extremne padine sa extremno nezgodnim snjegom, negdje u nedodjijama francuske; Gledajuci ponovo pojedine snimke; kazem sebi: 'E pa svaka tebi brate Ljubo cast', ali gledajuci vecinu ostalih snimaka, mislim se; piiii! ove bruke; ni traga od leprsavosti, stabilnosti, samopouzdanosti.

    Dakle AJ ken ski eniver, eniting, enitajm. skijanje 'bilo gjde' je upravo moj skijaski moto i to ne samo u teoriji nego i u praxi, ali je li to dovoljno da bi se dobila 9tka??? ja mislim da nije.

    Bog i po neki freestyle polu-bog skijaju za 10;
    ja sam jos daleko od 9 jerbo kontam za 9-ku nije dovoljno skijati svuda, nego skijati vrlo dobro svuda (i u gorim snjeznim uslovima).

    8-ica je relana ocjena, ali i to cu pustit nekog 'profesora' da ocjeni.

    PS
    Cujemo li se profesooore????
    Izmenio/la Sapa; 04.03.2008 u 16:29.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Cujemo li se profesooore????
    Profesor se istuširao pa se više ne "čuje".

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Prolece Edit (Pjaf) pre brzo, pa moram da dodam sljedece;

    Skijanje enywhere, anything u danasnja vremena podrazumjeva i skijanje u parkovima (pipes, tables, kicks, rails....). Ko to ne umije, barem malo, taj danas ne moze da dobije 9tku. Alpi izvini, ali tako je, (s tim da gledajuci fotografije nekih tvojih skokova kontam da imas kapacitete za to). Ako parkova nema onda su dobre i prirodne prepreke, panjevi, oboreno drvece, stjencuge ili ti clifs (sve od jedan metar pa na vise).

    Prosle sedmice sam skijano na popodnevnim temperaturama od + 6 stepeni na 2500 metara ( a jutarnjim -1); dakle ne treba da obajsnjavam da niko nije skijao offpiste, jer su uslovi bilo nemoguci. Dakle imao sam vremena da radim bilo sta drugo; posto mi je carving na stazama, necu reci dosadan, ali moro sam da smisljan nesto cekajuci da se mojoj kcerki zavrsi ski-skolica.
    Drugi dan spazim 'park' i to kakav, za jedan tako shupalj skicentar, odlinco napravaljen, sa puno varijacija.
    i ja odma da probam 360, okrenem se, docekam se na skije ali tresnem par metara dalje, kontam vidi dobrog pokusaja 'iz prve'. Entuzijasticno uradim jos par pokusaja svaki gori od goreg. Srecom nista ne iscasim, ne slomim. Predjem na rails....bilo me je svudje osim na shinama, uspjelo je jedan-dva puta, ali previse stresa za malo satisfakcije.
    Osim jednog pravog baggy-momcine od 16,17 godina park je bio prazan. Kaze: 'malo je vruce za vjezbanje'. Reko: meni nebi pomoglo ni -15. Doslo mi da ga pitam da me nauci par trikova, al sam se poslje jedno 7,8 penjanja sa skijama na ramenu premorijo i definitvno shvatijo da sam 'bigmountain' a ne f'reestyle-men'. Nema umjetnosti bez uprone vjezbe, ali ja sam odustao poslje jednog dana 'fristajliranja'; nikad nisi prestar da nesto naucis, ali kontam ko ce djecu da vozi kuci ako se ja ubijem u tom parku

    Uglavnom voznja u parku je ne zaobilazna disciplina da bi usaop u obzir za 9tku za skijanje anywhere.

  5. #15
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Voznja u parku...koliko vidim ti si vozio u parku. Uspeno ili ne, bio si i vratio se citav. Sad, da li to anywhere, anytime znaci izvodjenje nekih ludih trikova nisam siguran. Ne znam da li ljudi koji bas skijaju svugde bilo kad a ne znaju da bace neki trik ne zasluzuju najvisu ocenu.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od TADIJA_91 Pogledati poruku
    Sad, da li to anywhere, anytime znaci izvodjenje nekih ludih trikova nisam siguran. Ne znam da li ljudi koji bas skijaju svugde bilo kad a ne znaju da bace neki trik ne zasluzuju najvisu ocenu.
    Tadija, priča je o ocjenjivanju tehnike skijanja. Ocjenjivanje akrobacija je nešto sasvim drugo.

  7. #17
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    znam da je prica o ocenjivanju tehnike skijanja, nego je Sapa pomenuo da najvisa ocena ne moze da se dobije ukoliko ne znas nista u parku, a ja verujem u suprotno, tj da dobar skočko u parku ne mora biti dobar skijaš i obrnuto. Po mom misljenju dovoljno je skijanje anywhere anytime van parka da bi zasluzio najvecu ocenu.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Potpuno se slažem. Jednom sam na TV-u čuo da ima skijaša u Svjetskom kupu koji ne znaju dobro voziti u dubokom snijegu. Djeluje čudno, ali je i logično. Oni su od malena u presingu treninga, štoperica i kapija.

  9. #19
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    meni ovo bezveze, Alpi dobio 9
    nije znao odgovor na zadnje pitanje

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Prolece Edit (Pjaf) pre brzo, pa moram da dodam sljedece;

    Skijanje enywhere, anything u danasnja vremena podrazumjeva i skijanje u parkovima (pipes, tables, kicks, rails....). Ko to ne umije, barem malo, taj danas ne moze da dobije 9tku. Alpi izvini, ali tako je, (s tim da gledajuci fotografije nekih tvojih skokova kontam da imas kapacitete za to). Ako parkova nema onda su dobre i prirodne prepreke, panjevi, oboreno drvece, stjencuge ili ti clifs (sve od jedan metar pa na vise).

    Prosle sedmice sam skijano na popodnevnim temperaturama od + 6 stepeni na 2500 metara ( a jutarnjim -1); dakle ne treba da obajsnjavam da niko nije skijao offpiste, jer su uslovi bilo nemoguci. Dakle imao sam vremena da radim bilo sta drugo; posto mi je carving na stazama, necu reci dosadan, ali moro sam da smisljan nesto cekajuci da se mojoj kcerki zavrsi ski-skolica.
    Drugi dan spazim 'park' i to kakav, za jedan tako shupalj skicentar, odlinco napravaljen, sa puno varijacija.
    i ja odma da probam 360, okrenem se, docekam se na skije ali tresnem par metara dalje, kontam vidi dobrog pokusaja 'iz prve'. Entuzijasticno uradim jos par pokusaja svaki gori od goreg. Srecom nista ne iscasim, ne slomim. Predjem na rails....bilo me je svudje osim na shinama, uspjelo je jedan-dva puta, ali previse stresa za malo satisfakcije.
    Osim jednog pravog baggy-momcine od 16,17 godina park je bio prazan. Kaze: 'malo je vruce za vjezbanje'. Reko: meni nebi pomoglo ni -15. Doslo mi da ga pitam da me nauci par trikova, al sam se poslje jedno 7,8 penjanja sa skijama na ramenu premorijo i definitvno shvatijo da sam 'bigmountain' a ne f'reestyle-men'. Nema umjetnosti bez uprone vjezbe, ali ja sam odustao poslje jednog dana 'fristajliranja'; nikad nisi prestar da nesto naucis, ali kontam ko ce djecu da vozi kuci ako se ja ubijem u tom parku

    Uglavnom voznja u parku je ne zaobilazna disciplina da bi usaop u obzir za 9tku za skijanje anywhere.
    Ako sam dobro shvatio, onda recimo demonstrator od nekih 30-35 godina (koji je vrh od vrha npr. učitelja u jednoj državi) ne može dobiti 9, jer ne zna izvoditi neke trikove, ili se varam?? Ne znam baš.......... Skiman O okviru npr. freestyla bi se složio, ali opčenito to nema nikakve veze sa opčim znanjem skijanja. To je za mene jedna vrsta alpskog skijanja, dosta specializirana i može se dati ocena za tu vrstu skijanja.
    Izmenio/la skiman; 05.03.2008 u 08:37.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •