Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Aspen, Colorado, USA

  1. #11
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    bio si?
    bilo bi lepo da podelis neke tvoje slike sa nama i da bacis neki malo duzi utisak.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #12
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Colorado

    Evo nekih kratkih utisaka (posto ranije nisam stigao da ih iznesem):

    Nadmorska visina je oko 12000 FT (oko 4000 m). Staze koje su groomed su besprekorno peglane i odrzavane. Svako vece odredjene staze su groomed. Moguls uglavnom nisu. Ski lift koji sam uglavnom koristio je 6-stosed a ima i gondoli. Najduza pista je oko 5 km.
    Vremenski uslovi su jako kolebljivi. Jedan dan moze da bude magla i susnezica, drugi dan jak vetar koji rastera oblake i treci dan suncano. Meni je prvi dan po dolasku bila oluja kroz kanjon Colorado. Na putu je bilo dosta zaglavljenih kamiona sa velikim prikolicama jer nisu imali zimsku opremu. Postoji aerodrom u Aspenu ali je let bio vracen za Denver, pa smo morali svi na autobus. Inace United Airlines je jako nepouzdan sto se tice connection flights, a uglavnom je jedina avio kompanija koja leti do Aspen aerodroma. Moze biti razmak i do 2 sata za connection flight ali ako avion u polasku kasni, ovaj koji treba da saceka putnike vec je otisao. To mi se desilo na dolasku, da je avion sleteo samo 10 min zakasnjenja od onoga koji je vec poleteo, pa smo morali da cekamo sledeci let koji je bio 5 min od Aspen aerodroma I bio je vracen za Denver. Posto su svi ostali letovi bili prebukirani ukrcali su nas na autobus cija je voznja trebalo da traje 4,5 sati a trajala ne 6 sati (avionom 45 min). Takodje u povratku prethodni letovi iz Aspena su bili otkazani nas je kasnio i uspeli smo da stignemo na connection let sa zakasnjenjem.
    Inace vreme nam je bilo lepo i suncano oko –6C (sa varijacijama na vrhu i dnu planine zbog nadmorske visine i vetra na vrhu planine) osim na dolasku i odlasku, gde je vejao sneg i jedan dan koji je bio oblacan.
    Na ovom vencu postoji 4 planine koje su objedinjene: Aspen Mountain, Aspen Highlands, Snowmass (gde sam uglavnom bio) i Buttermilk. Zovu ih “The power of four”. Aspen Mountain i Snowmass imaju terene i za takmicare, dok su druge dve manje (po povrsini) a Buttermilk je malo vise za pocetnike-osrednje skijase, gde su padine manje strme.
    Koliko sam ja uspeo da saznam vecina ljudi koji ovde godinama dolaze uglavnom se vracaju u Snowmass, jer ima nekako najrazudjenije piste i variety terena.
    Dobra stvar je sto jedan lift pass vazi za sve 4 planine i autobus koji razvozi okolo je besplatan osim posle 5 h sto se vec smatra vecernjim satima (kada je zicara zatvorena). Kroz Village takodje postoje mini busevi koji na dnevnoj bazi razvoze, besplatno.
    Hot tub je uobicajena stvar i dobro dodje posle skijanja, da malo omeksa misice.
    U Snowmass Village-u ima sportskih radnji i robe koja je manje vise svuda prisutna u ostalim sportskim prodavnicama. Ima raznolike robe koja moze da kosta i preko 1000 USD (ovo pricam za ski boots sa celokupnim custom uloscima i servisom fitovanja). U Aspenu ima prodavnica, butika, galerija i firmirane robe ali cene su malo prejake gde uglavnom klijantela sa dubljim dzepom kupuje.
    Svuda ima restorana (meksicka, italijanska, grill domaca hrana), tako da i nocnog zivota ima za one koji to vole. Tip (napojnica) po restoranima je uobicajena
    Bilo je dosta Nemaca (sto me cudi s obzirom da im je blize da odu do Svajcarske ili Austrije), amera i Kanadjana.
    Sve u svemu bilo je nezaboravno. Skijanje prva liga osim transporta koji je nepredvidiv.
    Ne znam da li sam nesto propustio …

  3. #13
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Colorado

    Ovako izgleda report na tabli svakog dana gde se vidi da li je staza otvorena i groomed
    Priložene slike Priložene slike

  4. #14
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Colorado

    Ovo je pogled iz apartmana (ispred je otvoreni hot tub)
    Priložene slike Priložene slike

  5. #15
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Colorado

    Ovako izgleda grad Aspen
    Priložene slike Priložene slike

  6. #16
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Colorado

    I jos jedna fotka
    Priložene slike Priložene slike

  7. #17
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Braco skijasi,

    Batalite "stenovite" i ostale planine po SAD,jedino sto vredi puta u Severnu Ameriku je Whistler-Blackcomb (Kanada).Necete ovde naci nista sto u Aplima nema,plus Apli imaju bolji prizor,ambijent zovite to kako god hocete

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •