Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 111

Tema: Gde ove sezone na skijanje

  1. #31
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane
    Ma brate danas sam gledao na netu mesto se zove Flachau Austrija, hotel je 30 Eur, a ski pass je 150 i pri tome 865 km staza pa ti vidi, to je mozda ista lova kao za Bansko
    Flachau je odlicno skijalište, ali nema 865km staza, to nema niti jedno skijalište, nego ima 380km ali da vas upozorim da se to odnosi na cijelu Amade regiju koja uključuje jako puno skijališta: Flachau, Zuchensee, Bad Gastein, Sportgastein, Schgladming, Radstadt, Filzmoos, Dachstein gletscher.... Oko mjesta Flachau ima smisla govoriti o dva skijališta Flachau (Wagrein i Alpendorf) te Zuchensee-Flachauwinkl.
    Flachau zajedno sa svojim pridruženim skijalištima (lokalnim, ne cijela regija) ima cca 100 km staza i rašireno je na nekoliko brda. No, cijelo skijalište nije povezano već ćete na mirniji i ljepši dio skijališta iznad Alpendorfa doći kroz Wagrein, u kojem ćete morati sjesti ili na ski bus ili u auto da biste došli do podnožja drugog dijela skijališta.

    Ukratko, dobre staze, dobro održavane, odlične gondole, ali i dosta gužve, te relativno nepovezana regija uz dosta visoke cijene.
    Ali znam da po cijeloj austriji apartmani su najbolji izbor i uglavnom prosjecne cijene za apartman za 5 osoba na dan stoji oko 110-120€, pa si lagano izracunjte!

    Pošto sam prosao dosta skijalista, Austrija, Italija, Švicarska, Francuska,(jer je to meni u Zagrebu bliže nego recimo Bugarska) tako ako imate pitanja vezana uz skijališta u tim državama slobodno pitajte!
    Nije da se hvalim, ali....

  2. #32
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Extra info, ajd onda recimo neko skijaliste gde nema voznje ski bus-ovima, nema guzve i da je relativno blizu (Austrija)?

    E da da li nam mozes reci kako se krecu i cene skipassova, putarina mozda? prenocista? Odnosno da preformulisem pitanje, koja skijalista u Austiriji gde je dan apartmana za 5toro 100-120evra i skipass od 150-170evra postoji li tako nesto uz gore pomenute uslove?

    10x
    Izmenio/la Misko; 29.11.2005 u 18:27.
    Space Shuttle Ski

  3. #33
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    E sad je tu i druga strana svega toga, ima dosta skijališta u austriji, pa je pitanje šta vam je bitno sve na skijalištima, dali dužine staza, cjeloukupne dužine skijaških staza, dali vam je bitno da svaki drugi dan skijate na nekom drugom brdu koja su povezana gondolama, pa nocni izlasci, koliko dana mislite biti na skijalištu pa vam mogu reci relativno točnu cijenu skipassa za svako skijalište, dali više volite uređene staze, želite li i da skijalište ima i powdera za one koji to znaju, svašta se tu krije.
    Uglavnom bio prošlu zimu u italiji na odličnom skijalištu, doduše malo daleko, ali za skijanje se sve izdrži, zove se Livigno, i cijene su đžabe, apartman za osam dana 80€ po osobi, ski pass 120€, a ostale cijene i niske do bola, ali samo zato što je bescarinska zona, cijena benzina od 0.50€ za litru je stvarno jeftino,kao i sve ostalo, pa eto ako netko ima mogučnosti, to skijalište mu preporucujem, a i blizu tog skijališta su i još nekoliko vrhunskih skijališta, kao Bormio, St. catarina, St, Moritz...
    Nije da se hvalim, ali....

  4. #34
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa ima li neka kvaka sa tim Livinjom (osim sto je udaljeniji)? Meni to deluje super ako je odlicno skijaliste za male pare!

  5. #35
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Skijalište je super, jedino što moras doci po danu jer je po noci tunel zatvoren, i u tom slučaju moraš prolaziti jedan dio kroz švicarsku, to je kraci put, a duži put je prolazak kroz bormio, ali ne prolazis kroz taj tunel niti kroz švicarsku! To je jedini problem, pošto neznam kako je vama sa vizama, ako vize nisu problem, onda ga ni nema!
    Nije da se hvalim, ali....

  6. #36
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Daj neku opsirniju informaciju za Livigno

  7. #37
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Problem sa Livigno-m je upravo taj blizi put koz Svajcarsku gde cesto bude zakrceno zimi.
    Mislim da je mozda Nassfeld najbolja opcija za nas, blizu je, doduse staze nisu predugacke ali ih ima dovoljno....

  8. #38
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Ja sam cuo od nekoliko ljudi koji su bili tamo da su odusevljeni posto je bezcarinska zona i sve je mnogo jeftinije

  9. #39
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Ako vam put nije problem, preporucam vam Francusku, oni koji su bili znaju o camu pricam, staza koliko hoces, široke, svih kategorija, jeftini apartmani, ali zna biti i dosta hladno zbog velikih visina, pogotovo u 1 mjesecu, ja sam bio prosle godine, na jednom brdu je bilo -36stupnjeca C.
    Nassfeld je lijepo skijaliste, ali dosta tvrda podloga za skijanje pa boarderima mozda nece biti takva uzivancija, ali 100km staza redovno uređivani je za pohvalu!
    Izmenio/la ISIA_extreme_carver; 30.11.2005 u 14:20.
    Nije da se hvalim, ali....

  10. #40
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Na koliko m nadmorske visine su skijalista u Livinju? Kolika je razlika u km izmedju duzeg i kraceg puta, i koliko ima od npr. Zagreba do tamo?
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •