Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 51 do 56 od 56

Tema: Boot fitting SMS

  1. #51
    Member velkom avatar
    Datum registracije
    21.02.2009
    Lokacija
    Bnv brd Bgd
    Skije / Bord
    Fischer F19 Progressor
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Sledeći svetao primer kolege Stekana uradio sam korekciju na ski cipelama. Prvobitno sam hteo da uradim na isti način ali posle neuspele pretrage po garaži usledila je promena načina izrade. Moj problem sa stopalom je ispod skočnog zgloba tako da je stega trebala da bude dužih krakova od uobičajenih pa sam to rešio izradom alata za razvlačenje iznutra. Videćete na slikama, za parče cevi sam zavario maticu i umetnuo šraf koji okretanjem reguliše pritisak na cipelu preko metalnog poklopca sa osovine točka ( ono što sam našao u garaži ). Imam i heat gun ali sam se plašio da ne istopim plastiku pa sam koristio običnu spot lampu koja posle 30 min lepo i bezbedno omekša plastiku. Ostalo sam prepisao alu folija, stega spolja i negativ od poklopca rezervoara i profilisane plastične cevi oblikovane prema cipeli. Ja sam zadovoljan uradjenim a to je jedino bitno. Da li ima efekta? To ću saznati nadam se uskoro na snegu. Pozdrav.
    Priložene slike Priložene slike

  2. #52
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Evo da malo aktiviram staru temu, ali verujem aktuelnu jer još uvek koliko ja znam, ne postoji boot fitting u Beogradu.

    Ovom metodom sam proširio deo pancerice malo ispod tzv čuklja, slično kao i Velkom u prethodnom postu.

    Crna tačka na desnoj je ostatak od flomastera koji nisam obrisao, da ne pomisli neko da je spaljeno ili tako nešto.

    Ostaje samo još da se testira prilikom skijanja, da li je vredelo i da li sam potrefio pravo mesto !!!
    Priložene slike Priložene slike

  3. #53
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Evo nakon dužeg vremena ponovo igranje sa plastikom. U međuvremenu su bile proširivane još jedne Salomonke, a sada je red došao na Lange.
    Lange ima mnogo bolje riješen prostor za skočni zglob od Salomona i možda čak nisam trebao ništa dirati, ali narodna poslovica kaže: "Koga zmija ugrize i u jogurt duva" (druga verzija je "Ko se o mlijeko opeče i guštera se boji").
    Napomena: Mnogi će na osnovu donjih fotografija pomisliti da sam pretjerao sa razvlačenjem plastike, ali praksa je pokazala da se plastika vremenom lagano vraća ka prijašnjem obliku, tako da će ovo za godinu-dvije biti taman.
    DSC05381 (Small).JPG
    DSC05380 (Small).JPG
    DSC05382 (Small).JPG
    DSC05384 (Small).JPG
    DSC05385 (Small).JPG

  4. #54
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

  5. #55
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja sam moju dva puta "razvlačio" jer se plastika vraćala.

    Na kraju je kombinacija DIY fitinga i promenjen unutrašnji gazni uložak delovalo. Sad je ne menjam dok se ne raspadne.

  6. #56
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Što bi rekli između Bregane i Jesenica: še enkrat.

    A2.jpg
    A2b.jpg
    A4.jpg
    A5.jpg
    A6.jpg

    Vremenom će se deformacija upola smanjiti i taman.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •