Kao što je opšte poznato, SMS iz naslova teme je skraćenica za Sam Majstor Svoj, ili što bi neki rekli „uradi sam“.

Boot fitting i Banja Luka su dva pojma koja imaju zajedničko prvo slovo i ništa više. Najbliži servis koji radi razvlačenje plastike pancerica je u Zagrebu.

Na prethodnim, kao i na sadašnim pancericama sam imao problem da nisam smio stezati kopče na desnoj, jer mi se nakon nekoliko sati skijanja na skočnom zglobu počne pojavljivati kvrga koja skijanjem vremenom raste i nakon par dana počne da boli. Osim tog problemčića, pancerice su mi po svemu „perfect fit“. Do Zagreba mi se nije išlo pa sam primjenio SMS recept. Znam da taj recept ne pali kod svih mogućih problema sa pancericama, ali ovaj opisani je jedan od češćih.

Cilj ovog pisanja nije da uništite svoje pancerice, tako da nemojte ovo raditi ako niste sigurni da to možete na pravi način i uraditi. Rizik postoji, a sav rizik je na vama ako se odlučite na postupak!

Posebno skrećem pažnju da je vrlo rizično opisani postupak raditi u predjelu mehaničkog zgloba pancerice, tj, na mjestu gdje su metalnim dijelom spojeni donji i gornji dio školjke (kod mnogih modela se tu podešava kanting). Zagrijavanjem tog spoja može doći do pojave „lufta“ ili čak razdvajanja dijelova.

Za ovaj recept su potrebni slijedeći sastojci:
Alat.jpg

Prvi korak je označiti problematično mjesto.
Oznaka.jpg

Zatim ostatak plastike zaštititi alu folijom i ljepljivom trakom.
Zastita.jpg

Ugrijati plastiku infracrvenom lampom. U zavisnosti od jačine lampe, udaljenosti, te vrsti (i boji) plastike, zagrijavanje traje 15 – 20 minuta.
Grijanje.jpg