Strana 19 od 29 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 284

Tema: Ischgl - Samnaun (Silvretta Arena)

  1. #181
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Kakvo je stanje sa snegom,s obzirom da ga u proseku ima duplo manje nego u prethodnim sezonama?

  2. #182
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Sve je pod kontrolom, prijatelj mi se vratio 19.01. i kaže da je Išgl upravo stavio na prvo mesto svoje lične Top 3 liste skijališta

    Sve je bilo perfektno, staze kvalitetne tokom celog dana.

  3. #183
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    E ima snega bez frke, jeste da u donjon delovima van staze negde fali, ali je svuda tvrd nema nigde kacamaka...danas je malo padao sneg...sutra nas ocekuje sunce, onda cet-pet opaet malo snega sunca, a subota sunacno i mi odosmo za serfaus, nagovorio sam.ekipu... ;op

  4. #184
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Lepo je cuti Mi smo tamo,ako Bog da,od 22.02. Valjda ce napadati jos

  5. #185
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Evo jos jedan kratak riport sa granice hu -srb, u ischglu od sinoc opasno veje, samo do jutros napadalo jedno 20ak cm, tako da nema frke, a bogami pada sve do beca... Juce smo zadnji dan skijali u serfausu, wrhunsko skijaliste stvarno, ali napisacu ovih dana opsirniji riport fim stignem...

  6. #186
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ajde,jedva cekamo

  7. #187
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SnowBeliever Pogledati poruku
    Evo jos jedan kratak riport sa granice hu -srb, u ischglu od sinoc opasno veje, samo do jutros napadalo jedno 20ak cm, tako da nema frke, a bogami pada sve do beca... Juce smo zadnji dan skijali u serfausu, wrhunsko skijaliste stvarno, ali napisacu ovih dana opsirniji riport fim stignem...
    Zavidim!!!

  8. #188
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Evo, kao sto i obecah, da napisem i ja koju malo opsirniju. Unapred se izvinjavam ako nesto budem ponavljao, sto ste vec procitali u ovom topicu, ali nosim se milju kad me interesuje neka tema, milina mi je da citam kad ljudi pisu pa makar se i ponavljalo

    Elem,
    za varijantu puta smo se odlucili preko madjarske, i ja koji sam bio pristalica HR i SLO, mogu vam reci da je stvarno ok ici preko HU, sto se tice vinjeta nas su u madjarsko HU i AUT vinjeta izasle 23 eur, mozda je austrijska u austriji jevtinija 1-2 eur ali ovako odmah zavrsis sve. I to je sve sto se tice putarina, nikakvi tuneli, ama bas nista vise. Iz BGa smo krenuli oko nekih 7 i u Ischgl stigli oko 21:30.

    U nekom od prethodnih postova sam vec ishavlio smestaj, ali ajde da to ponovim. Kuca za nas 7 za 8 noci nas je izasla 1154eur, sto mu dodje oko 20eur po glavi po noci, sto je o cena skroz. A kuca je san snova, prava planinska brvnara na 2 nivoa, sa extra dobrim grejanjem, otvarali prozore na sobama pred spavanje, skijasnicom sa ghrejacima za pancerice, full opremljena kuhinja...ama ni jedan minus da nadje covek, i stvarno bi je preporucili svima koji planiraju u Ischgl, za max. 7 osoba. Nalazi se na svega 5km od Ischgla ski bus stanica je 100m od kuce. Evo i link kuce http://www.heimatli.com/index.php/en/

    E sad o skijalistu. Odakle poceti. Posle 6 full iskijanih dana u Ischglu, mogu reci da je to jedno od najzahtrevnijih skijalista na kojem sam bio, a slozila se bogami i ostala ekipa. Nama je kostantno bio onako malo tvrdji i zahtevniji sneg, tako da smo se bas odvaljivali od skijanja. Ali nije problem bio sneg, nego nenormalno dugacke staze. Cini nam se da je tamo sasvim noramlno da budu staze duge po 5-6km..haha...da ne spominjem onu najduzu ELEVEN od 11 km. Plus sam primetio da bi staze mogle u pojednim delovima da budu dosta sire. Od nekih staza koje bi bas izdvojio su crvena 38, zatim prelepa crna 34 i 35, crvene 12 i 13, na kojima cini mi se nikad nije bilo guzve pa su mogle bas sa uzivanjem da se voze, pocetak crvene 7 isto je mnogo lep, ali onda ulazi uski levak u sumu prepun hupsera, pa to kvari utisak. Da napomenem da smo vozili i novu stazu crvenu 42 Piz val Gronda, na kojoj je instalirana nova ultra moderna ogroman gondola za nekih 30tak ljudi, ali je trenutno be uredjuju nego je freeride, prepuna dobokog snega hupsera, a ponegde i stene izviruju, tako da je pravi vratolom bio spustiti se.Sto se tice svajcarskog Samnaun dela skijalista, izdvojio bi grupu skrivenih staza 65, 66, 67, 68 i 76, koje su stvarno dobre, i kad kazem skrivene mislim na to da su nekako malo zavucene i da smo ih mi nenamerno preskakli prvih 4 dana, zati crvena 80 free shop run, je isto interesantna za voznju, pa se zatim udje u sam grad Samnaun, i mogu da se razgledaju malo radnje(nisam shopingholicar, ali ono na skijama sve to deluje interesantnije :op) i cini mi se da je 69 crvena i plava bila jako lepa staza. To je to sto se tice mojih preporuka, Sto se tice infratsrukture, vidi se da mnogo ulazu i unapredjuju iz sezone u sezonu, ove godine je novitet gondola Piz val Gronda, a vec sledece je u planu zamena 1 od 3 gondole koje vuku iz samog centra Ischgla i to najstarija A2 Pardatschgratbahn koja ima kapacitet 1750 pers/h menjaju je sa novom 3-S bahn koja ce imati 2800 pers/h. Sve u svemu vi9di se da se jako trude da to sve lepo organizuju i da turista bude zadovoljan. Jednom nedeljno organizuju kao neki nocni show njihove skole skijanja, na nocnoj osvetljenoj stazi, kome smo prisustvovali i stvarno je vredelo videti taj spektakl, prvo sto su stvarno odlicni skijasi, a i sve je lepo upakovano sa laserima nocnim osvetljenjem, vatrenim topovioma, pa se cak pojavio i skijas sa padobranom, i helikopteri na daljinsko upravljanje, pa na kraju i show ratraka. Ponedeljkom i cetvrtkom uvece organizuju nocno sankanje, koje kosta 12eur izvlacenje gondolom i renta sanki 8eur. Nas dvoje je i ovo probalo, i mogu vam reci da od sada sankanje ne propustam. Gondola vas izvlaci na 2.500 m, gore kafanica sa zivom muzikom svi veseli, cirkanje, i onda po sanke pa niz stazu dugu 7km sve dole do ischgla, moram priznati da nas je stomak boleo od smeha, cirkus sa jos 200 sankasa...drugar na kraju izgubio sanke u krivini sletele mu u sumu, i vratili se sa jednim sankama, hvala bogu pa nisu imali pojma da smo iznajmili 2kom.

    Ski bus sa na relaciji Ischgl i sva okolna mesta funkcionise besprekorno, na svakih 10 min. Sto se tice cena pica i klpoe na stazi, sve je to u dobro poznatom austrijskom standardu, moye da se klopa od 7-15 eur, kafa oko 3-4 eur pivo oko 3.5-4.2. Prodavnice isto dobro poznate cene, nas 7 je na zajednicki budzet potrosilo oko 40eur po glavi, dobro nesto malo hrane smo i nosili, ali vrlo malo za neke 3 vecere.
    Jedno vece smo otisli i u taj Pacha famozni nocni klub. cene tamo u proseku za 1 eur skuplje, ali bila stvarno dobra muzika ko voli nekomercijalnu elektronsku muziku, svidelo bi mu se...i igracice pogotovo. Sve u svemu Ischgl je jako dobro skijaliste, moze se reci da nudi onako jedan komletan dozivljaj i ko voli da se urnise od skijanja, i ko voli nocni zivot u prelepom alpskom ambijentu, kakav znaju samo austrijanci da naprave.
    Ako sam nesto zaboravio, slobodno pitajte, evo par slikica za kraj, a ja se prebacujem na temu Serfaus-Fiss-ladis, jel smo tamo skijali 7 dan
    Priložene slike Priložene slike

  9. #189
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    i jos 3 slike
    Inace, Ischgl ove godine slavi uspesnu 50. sezonu pa je sve u tom zanku.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #190
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Svaka cast! Hvala na izvjestaju!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •