Strana 12 od 29 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 284

Tema: Ischgl - Samnaun (Silvretta Arena)

  1. #111
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Malo i mog doprinosa ovoj temi. Od 14.01.2012 do 21.01.2012 sam sa devojkom bio u ovom skijalistu. Prva cetiri dana vreme prelepo, sunce, a hladno, staze jako dobre sredjene. Peti dan je vec krenulo nevreme, duvao je jak vetar i poceo je sneg/kisa. Moglo je da se skija jako dobro na stazama koje su malo nize. Sestog dana se vreme jos vise pokvarilo, duvao je vetar, od snega se nista nije videlo, staze su bile u katastrofalnom stanju (domacini se nisu bas nesto ni potrudili da to izgleda koliko toliko bolje).

    Skijaliste jako, jako dobro i moderno. Vidi se da se planski ulaze, da se sredjuje infrastruktura. Guzve na stazama i bude ponekad, na zicama ni malo, osim na jednoj od gondola koje vode iz cetra gradica.

    Mislim da su cene uobicajene, mozda malo vise. Na stazama pizze od 11 do 20eur, paste oko 10, pivo oko 3.5 malo i 4.5 veliko toceno, soft drinks oko 4eur. Slicne cene i u samom gradicu. Ozbiljan obrok (meso, salate) u gradicu za dvoje je oko 60eur.

    Nisam isao zbog provoda, ali sam imao priliku da vidim kako to otprilike izgleda. Gomile mladih, modernih, evropljana posle skijanja se opija do jedno 20h, toliko da posle nisu u stanju da dodju do svojih apartmana (padaju unaokolo sa svojim skijama). Atmosfera u tim pubovima, koliko sam spolja mogao da vidim, mada sam u jednom od njih proverao par minuta, za mene totalno odbojna, bahato ponasanje, dranje, sve smrdi na prosuti alkohol i znoj. Za mene tako ne izgleda dobar provod, ali ok. Provod u kasnijim vecernjim satima sam propustio jer mi je san bio drazi.

    Sve u svemu, skijaliste jako dobro, ali daleko od najboljeg u Evropi.

  2. #112
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Vratio sam se sa mini turneje po Tirolu i Voralberg skijalistima, obišli smo Sillian, Ischgl, St Anton + Stuben, Zurs, Pitztal glečer i Solden. O svakom ću pisati na odgovarajućoj temi na forumu.
    Ischgl + Samnaun: vrlo ozbiljno skijalište u koje je uloženo preko 211 miliona evra u proteklih 10ak godina. Staze za svakoga. Iz gondola (ima ih ukupno 3 koje idu iz mesta) se dolazi na Idalpe plato, u koga se uliva 10ak staza, pretezno plavih i crvenih. Tu je ujedno najveća gužva i treba biti u pola 9 na gondoli i te staze skijati do nekih 10:30h. Inače su guzve od 10.30 od 12.30. Posle masa sedi po kafanama. Strmiji deo skijališta je na zapadnoj strani (kada gledate ski mapu – desno). Tu su crne 14a i 14b koje na određenim delovima prelaze 70% nagiba. Takodje su tu staze 20-21 koje su severno orijentisane i ceo dan drže. Na kraju je odlična crna 35 i najdalje 40 i 41. Staže su savršeno upeglane, široke, sa moćnom infrastrukturom. Odlično su povezane, tako da nema tabananja. Na kraju dana se moze vratiti gondolama u mesto ili čuvenom eleven stazom – 11km sa vrha do samog mesta. Samo mesto je vrlo simpatično, ima dosta mogućnosti za apres ski., radnjica, restorana... Cene pića su nešto više od recimo Koruške npr 0.5l pivo je 3.8-4.2e, a u centru ima jedna picerija koja ima happy hour za paste i pizze. Od 16h-18h su porcije 6e, a inače su između 8-10e. Sve u svemu, ništa spektakularno skupo kao što se može čuti od ljudi. Na forumima sam čitao da je Ischgl pun kiča u vidu tigrastih jakni sa krznima, kacigama sa cirkonima i Bogner jaknama. Ne mogu reći da toga nema, ali procenat tih “skijasa/bordera” je neprimetan. Niti sam posle skijanja viđao pijanu rulju koja se valjda po ulicama. Budalaštine. Ajmo nazad na skijanje...Odmah iza Ischgla (na jug) se nalazi Samnaun (CH), koji se sa Ischglom povezan sa duty free stazom kao i direktno nekim crvenim stazama (mislim da je br 70). Na prelazu se nalazi kontejner-kućica u kojoj je carinik. Prisustvovao sam kada je carinik izašao iz kućice i iscimao jednog Nemca od 60ak godina da mu pokaze šta je u rancu. Čuo sam i priče nekih naših ljudi da je bilo i pokazivanja pasoša.

    Samnaun je fino skijalište u obliku tepsije, koje valja ujutru voziti jer mahom su staze južno orijentisane i ako je toplo staze popuštaju već oko podne.Staze su uglavnom crvene i plave. Zicare su uglavnom, kao i na Ishglu, 4-sedi, 6-sedi i 8-sedi. Ako dolazite iz Ischgla preko duty free run-a (staza 80) dolazite do gondole na sprat, gornji sprat je panorama fazon sa sedenjem. Gondola vas iz mestašca penje na skijalište.
    Što se tiče vremena, prvi dan je bio užas: mećava, vetar, magla, staze u kriminalnom stanju. Sneg je stao oko 5. Naredni dani su bili prelepi, staze sređene na najvišem nivou.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #113
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Evo malo slika sa kraja februara/početka marta

    Ischgl









    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  4. #114
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Samnaun





    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  5. #115
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Skije / Bord
    Artec Pop Rocker
    Godina
    41
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Rossignol 8s,
    Svaka čast na zavidnoj mini turneji a pogotovo na reportaži o Ischgl-u.
    Fotke su ti prva liga, jedva čekam da i sam okusim tu lepotu.
    Ja palim 19. januara, kad se vratim biće reportaža i nove fotke.

  6. #116
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    @Mikele
    obavezno napisi detalajn report o Arlberg regiji, ja sam se nameracio za tu destinaciju za sledecu sezonu, evo sutra krece nas 15 za Solden

  7. #117
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    ups...greska, mislio sam da napises report o Ischgl-u

  8. #118
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Skije / Bord
    Artec Pop Rocker
    Godina
    41
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    @SnowBeliver
    Biće reportaža sigurno krajem januara, a što se tiče Arlberg regije, to tek sledeće godine Imam u planu Lech, samo što ću to morati mnogo ranije da rezervišem. Neverovatno kako se brzo popuni smeštaj tamo. Zvao sam u oktobru i bilo je mesta samo u periodu kraj marta-početak aprila.
    Lep provod u Solden-u taj ski centar je i meni na listi must see, nadam se da će uskoro biti neka nova reportaža
    Izmenio/la Mikele; 11.01.2013 u 13:38.

  9. #119
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Gde si rezervisao smeštaj? Ja idem 2. februara u Landeck koji je nekih 30ak km od išgle i planiram bar 4 od 7 dana tamo.

  10. #120
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Retko ko ovde na forumu piše gde je uzeo smeštaj i koliko košta, čast izuzecima svi to preskoče/"kriju" ko zmija noge . Gde si ti rezervisao? Ne mislim na "selo" nego konkretan smeštaj

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •