Strana 10 od 29 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 284

Tema: Ischgl - Samnaun (Silvretta Arena)

  1. #91
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    A kako to pun mladih, malo starijih, kako to da je onda tako skupo. I onda poređenje sa Majorkom i nije najpodesnije, Majorka je pučko letovalište, uglavnom.
    To su neki maldi sto ih zovu trendy, yuppie i fancy, to nisu oni isti mladi sto coporativno idu u 3 Doline i Tignes.
    Za Majorku si mi uzeo rijec iz usta; Bas pomislih da kazem da na sinjem mediteranu ima 101 mjesto vrijednije posjete od 'Narodne Majorke'.
    Ischgl u kome nisam bio (a niti planiram) je 'Ibiza u Alpima'. Neki ce se zakleti da je Ibiza nr1 na Mediteranu, ja cu pronaci barem 10 drugih mjesta na sinjem moru koja su meni broj jedan. Mozemo do sutra o ukusima.

    Nemam nista protiv da ISchgl bude nr1 u ski univerzumu, samo slazem se sa Brankom iz Tirola da u ovom izboru za hit evrovizije treba uzeti u obzir da se radi o razlicitm vidovima zimskog turizma; 'kvalitet samog skijanja i kvalitet apres-ski su dvije razlicite stvari. Jahorina fino kaze st.anton po njemu ima bolje staze, ali je njemu bitno da ima i apre ski, pa mu je to nr.1.
    Ako pogledas prosjecan ski-atlas; sljedeci kriterijumi odredjuju kvalitet skijalista: 1.autenticnost samog centra 2. kvalitet staza 3. atraktivnost i raznovrsnost staza 4. offpiste mogucnosti 5 apres-ski 6 ski ski in ski out mogucnosti...i jos po neki koji se vise ne mogu sjetiti. Ovo je naravno slucajan redosljed i ne znaci da autenticnost dolazi na prvo mjesto, a apres ski na peto.
    Pitanje je samo na sta ljudi bacaju teziste. Neko ce radije u Lech zbog ambijenta, luxuza i mira (a mozda i zato jer tamo dolazi jordanski kralj, holandska kraljica i drugi skijasi plave krvi.
    Neko ce u ischgl jer je tamo ko na Ibizi ljeti. moze i Paris H da se zakaci, onako usput.
    Neko ce opet naj radije u la grave ili andermatt jer tamo odvaljuje od freeride skijanja....a 'freeride Shvedjanke' za razliku od Paris H. obicno imaju jaku i oblikovanu nogu
    Meni npr. offpiste mogucnosti i autenticnost skijalista dolaze na prvo i drugo mjesto, apres ski na 4to ili 5to. U mojim 'bazama podataka' po mojim paremetrima Ischgla nema medju prvih 10. A nigdje nisam reko da Jahorina nije u pravu kad kaze da mu je isti nr.1.
    A nemoram da ga prvo posjetim da bi ovdje smijo da vodim diskusiju, ovo je forum. A mozda sam i jako dobro informisan ;-)
    Izmenio/la Sapa; 02.02.2010 u 18:27.

  2. #92
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od BRANKO TIROL Pogledati poruku
    naravi razliku izmedju nocnog zivota i skijanja
    1 skijanje
    2 nocni zivot
    kod trebe je obratno
    i Soelden i Zilertal i Leh su bolji za skijanje
    Zillertal je jak izbor. Strasna dolina sa puno skijalista i Hintertuxom kao slagom na sve... U krugu od 20-ak km pristup na cca 650 km staza... Been there done that
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  3. #93
    Junior Member
    Datum registracije
    18.12.2009
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Vidim da se bas na forumu ne razumemo najbolje.Kada sam opisao ukratko Ischgl i rekao da je to Majorka u Alpima kada se misli na provod i nocni zivot.Osim Ibize i Majorke(bio na oba ostrva)nigde nema takvih zurki kolicinski i po kvalitetu.Ali tema nije zurke i more))))Mogu samo da dodam da nisam odusevljen Ischglom (cene)ali sve ostalo od pokretnih traka koje vuku skijase do liftova pa samih liftova koji su jako brzi zatvoreni i grejacima sedista sve na vrhunskom nivou.A staze kao aerodromske piste.Samo mesto nije nesto lepo kao St.Anton ali staze kazu svi daleko bolje.Zato i dobija tako visoku ocenu od mnogih.Ovoga vikenda sam u St.Antonu jedva cekam petakcaos

  4. #94
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Slažem se sa Sapa, nismo svi isti, nemamo svi isti ukus, i jedno je skijaš, a drugo je border.

    Ponavljam, na stranu provod i sve ostalo, skijalište je vrhunsko.

    Citirati Originalno postavljeno od rossignol Pogledati poruku
    Samo mesto nije nesto lepo kao St.Anton ali staze kazu svi daleko bolje.Zato i dobija tako visoku ocenu od mnogih.Ovoga vikenda sam u St.Antonu jedva cekam petakcaos
    Nešto si pobrkao, mislio si na skijalište, a ne na mjesto? Meni je 100 x ljepši Ischgl of St.Antona.

    Majorka? Ischgl=Rio de Janeiro

  5. #95
    Jahorina
    Guest

  6. #96
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Ischgl, jel bio uopste tamo neko

    Wirtual skijasa kolko hoces. Tema sa 9500pregleda i 95 replika, a samo 2 coveka bila tamo. A bas me zanima necije objektivno misljenje-Sapa daje objektivne recenzije, ali izgleda nije bio tamo.

  7. #97
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    meni je Soelden i dalje bolji gledas li tv danas izmisljeno

  8. #98
    braniX Powersports branix avatar
    Datum registracije
    16.02.2009
    Lokacija
    Windischgarsten, Linz, Novi Sad, Las Vegas, Denver
    Skije / Bord
    Polaris i to dve na sankama
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    nije ni za nocni zivot #1 to je vec godinama saalbach

    ima raiting skijalista za austriji

    ischlg je poznat po turizmu nemaca i holandjana a sto se tice staza je daleko iza reiteralm, planai, schladming i haus

    reiteralmje je vec otvorio sezonu. svih 660 topova za sneg rade 24h i to od 15tog.



    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ovo No.1 je za diskusiju. Možda je No.1 ako je noćni život prioritet. Većina skijaša koje sam upoznao preko ovog (i još nekih) foruma imaju prioritet aktivnosti od 9:00 do 16:30.
    Branislav Stojakovic
    www.brani.org

  9. #99
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2010
    Godina
    47
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    ako je u tom ischgl-u stvarno tako kako opisuje ovaj urbani lik (fashion police, Paris Hilton...) ja stvarno nemam zelju da odem tamo ikad. Ne da ne volim takve snobove vec (kao sto kaze Balasevic) prosto ih se gadim.

  10. #100
    Junior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Poruke
    2

    Podrazumevano Sad se vratio..

    ..sa otvaranja sezone.. 60 cm snega, sve upeglano, brdo ljudi, odlicno skijanje, zezanje onako - mnogo pijanih klinaca i pijanih polovnjaca na ulicama posle 17h..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •