Strana 1 od 27 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 284

Tema: Ischgl - Samnaun (Silvretta Arena)

Hibridni pregled

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    10.01.2007
    Poruke
    7

    Podrazumevano Ischgl - Samnaun (Silvretta Arena)

    Neverovatno je da broj 1 u Evropi niko nije ni pomenuo na ovom forumu.
    ISCHGL.
    Na samoj granici Austrije i Shvice nekih 90 km od Innsbrucka , tricavih 1100 km od Beograda( vredi svaki predjeni km pa makar i peshaka)Samo skijaliste se sastoji iz dva dela ( naravno povezanih)
    a ono sto vas cheka tamo je 230 km vrhunski upeglanih staza( kako samo to Austrijanci mogu) , cudne gondole u kojima fale jos samo LCD ekrani , Doppelmayerice za 8 skijasa ( mozete spakovati celu porodicu , tastu , kuche ...u jednu) sa Austrijske strane(Silvretta arena) i isto tako dobrih staza sa Shvajcarske strane (Samnaun) inace bescarinska zona te se mozete zabaviti u gomili free shopova u pauzi skijanja.Inace skijaliste se prostire na visinama od 1300-2800 m, glecerskog je tipa ( poprilicno je golo) tako da mozete voziti gde god vam je volja.Sve u svemu vrhunski tereni uz malo skuplji ski pass(oko 200 Eura)koji btw vredi svaki cent.
    ISCHGL inace zovu i IBIZZA na snegu( sto i jeste)Svi oni koji su zeljni jako dobrog provoda na planini ovo je pravo mesto( mozda i jedino u Austriji)Treska pocinje vec oko 15h , uz gomilu dobre mjuze , alkohola i svega sto ide uz to....U 19 h ce te sresti gomilu ljudi u majcama sa kratkim rukavima odvaljenih od alkohola i ko zna chega josh kako bauljaju ulicama ovog inache prelepog Alpskog mestashceta.I tako sve do 21h kada je zakazana pauza u trajanju od 2 sata( moraju ljudi neshto i da jedu) posle chega nastaje potpuno looooodilo do ranih jutarnjih sati.Gomila barova , pabova i klubova ukljucujuci i PACHU (inache omiljeni klub Paris Hilton) garantuju full program.Uz malo srece i pravi timing mozete i startovati mladu naslednicu i uci u beskrajne chari raskalashnog zivota( obichno je solo) Ovi drugi koji bash i ne ljube nocne programe moci ce da se naskijaju do 13h jer na stazama nema nikoga.
    E to je ISCHGL dragi moji , zasluzuje svaku paznju u svakom pogledu.
    Naoshtrite dobro svoje kantne & kreditne kartice ,i RELAX IF YOU CAN.
    www.ischgl.com

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ovo No.1 je za diskusiju. Možda je No.1 ako je noćni život prioritet. Većina skijaša koje sam upoznao preko ovog (i još nekih) foruma imaju prioritet aktivnosti od 9:00 do 16:30.

  3. #3
    braniX Powersports branix avatar
    Datum registracije
    16.02.2009
    Lokacija
    Windischgarsten, Linz, Novi Sad, Las Vegas, Denver
    Skije / Bord
    Polaris i to dve na sankama
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    nije ni za nocni zivot #1 to je vec godinama saalbach

    ima raiting skijalista za austriji

    ischlg je poznat po turizmu nemaca i holandjana a sto se tice staza je daleko iza reiteralm, planai, schladming i haus

    reiteralmje je vec otvorio sezonu. svih 660 topova za sneg rade 24h i to od 15tog.



    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ovo No.1 je za diskusiju. Možda je No.1 ako je noćni život prioritet. Većina skijaša koje sam upoznao preko ovog (i još nekih) foruma imaju prioritet aktivnosti od 9:00 do 16:30.
    Branislav Stojakovic
    www.brani.org

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2010
    Godina
    47
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    ako je u tom ischgl-u stvarno tako kako opisuje ovaj urbani lik (fashion police, Paris Hilton...) ja stvarno nemam zelju da odem tamo ikad. Ne da ne volim takve snobove vec (kao sto kaze Balasevic) prosto ih se gadim.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Poruke
    2

    Podrazumevano Sad se vratio..

    ..sa otvaranja sezone.. 60 cm snega, sve upeglano, brdo ljudi, odlicno skijanje, zezanje onako - mnogo pijanih klinaca i pijanih polovnjaca na ulicama posle 17h..

  6. #6
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IkeNS Pogledati poruku
    ..sa otvaranja sezone.. 60 cm snega, sve upeglano, brdo ljudi, odlicno skijanje, zezanje onako - mnogo pijanih klinaca i pijanih polovnjaca na ulicama posle 17h..
    Po preporuci prijatelja - bili sin i ja od 24.12. do 02.01. Doduse samo smo skijali a spavali u jednom susednom selencetu. Elem, sve u vezi skijanja je veoma dobro, izbor staza je ogroman, dobro su sredjene (ali ne bas kao u Gerltzenu). Parada najnovije Bogner kolekcije, kaciga sa cirkonima, ski jakni sa "pelcovima", sminkera i preskupih dzipova sa tablicama ex-zemalja ex-warsavskog pakta. Ne znam kakav je nocni zivot, mada ne znam ni kakav je dnevni niti me je zanimalo. Kako smo skijali kazace nadam se fotke.
    Priložene slike Priložene slike

  7. #7
    braniX Powersports branix avatar
    Datum registracije
    16.02.2009
    Lokacija
    Windischgarsten, Linz, Novi Sad, Las Vegas, Denver
    Skije / Bord
    Polaris i to dve na sankama
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    ta tu imaju stalno dve strane.
    iscgl koncept je da imaju poznate ljude. i zbog njih dolaze drugi gosti.
    mislim da je to ok, a kome se nesvidja, austrija ima 280 skijackih centara, a imaju italija, swajcarska i francuska, tako da je izbor veliki.

    u krajnjem slucaju kopaonik je isto centar sveta

    Citirati Originalno postavljeno od ogi Pogledati poruku
    ako je u tom ischgl-u stvarno tako kako opisuje ovaj urbani lik (fashion police, Paris Hilton...) ja stvarno nemam zelju da odem tamo ikad. Ne da ne volim takve snobove vec (kao sto kaze Balasevic) prosto ih se gadim.
    Branislav Stojakovic
    www.brani.org

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od branix Pogledati poruku
    iscgl koncept je da imaju poznate ljude. i zbog njih dolaze drugi gosti.
    Nikog poznatog nisam video

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    10.01.2007
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Magarence , to je tebra zbog godina.Verovatno cu i ja sa 44 posle skijanja da jurim na pochinak , a za sada ipak trazim pored vrhunskog skijanja i vrhunski nocni program ( slozice se valjda josh neko ) Treba nocu i nadoknaditi izbachene otrove iz organizma tokom dana)

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    U potpunosti se slazem s Magarencetom. Malku sam maldji od njega, ali mi apreski dodje na otprilke 4,5 mjesto po vaznosti sto se kompletnog kvaliteta skijanja u jednom ski-centru tice. A o Ischgl-u samo znam fantasticne "kafanske price". Mora da je i skijanje fantasticno, ali no 1 u Evropi......ne vjerujem. Bi ce da su prvih 10 mjesta na listi 'naj boljih', sto se apres-ski tice, popunjena sa ljupkim, ali za mene prebuchnim austrijskim skijalistima. Znam ljude koji se kunu u Solden, Kitzbuhel.....Garmish (kod njemaca).......oni uglavnom skijaju po sat dva dnevno, 3,4 dana u sedmici, ali su zato u kafani svih ostalih sati i dana.

    Ostarilo se u pm.
    Izmenio/la Sapa; 01.02.2008 u 12:17.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •