Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 61

Tema: Bansko - sezona 2008

  1. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2008
    Godina
    43
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Jel još neko ide u Gradneiju 22.02., koliko sam video izgleda da je OK Hotel..

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od colonialist Pogledati poruku

    Bansko je sa razlogom najbolji ski centar na Balkanu zeleli mi to da priznamo ili ne..

    A sto kao ne bismo hteli da priznamo? Da nije zbog Kopaonika?

  3. #23
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2008
    Skije / Bord
    Elan
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Hm.... kada se prica o Kopaoniku prica se o "najboljem ski centru na Balkanu" i ja se duboko ne slazem sa tim jer na zalost nasa planina i usluga prednjaci samo u jednom a to je u visini cena i ocajnim uslovima za skijanje.
    Bio sam svuda po evropi i siguran sam da sve oko nas razvija a mi tavorimo i lazemo sami sebe.
    U Bugarskoj ces retko videti Spyder, Bogner ili Colmar ali ces videti hiljade zadovoljnih ljudiu kako DOBRO skijaju i bez frustracija i kompleksa uzivaju u snegu i odmoru.
    Neces na vrhu planine caj platiti 5 evra vec 1 i nece te odmeravati i obracunavati ti cenu opreme koju nosis. Jednostavno neces biti primecen osim ako ne skijas izuzetno dobro.
    Sve u svemu nasa planina nema ni mogucnosti da se poredi sa 72 km skolski uredjenih staza i sa novim dopelmyer zicama.
    Zao mi je sto moram da idem u drugu zemlju da bih se dobro skijao ali sam izracunao da cu za isti novac koji potrosim na Kopu za 7 dana boraviti 14 u Kempinski hotelu u Banskom.

    Zato, moracemo da priznamo da su nas Bugari presisali i to za dve duzine.
    Samo tako cemo mocu da prestanemo da se uljuljkujemo da smo cool i poceti da radimo nesto na svojim resursima. Oni su to ukapirali i imaju ulaganja od 2001-2008 preko 700 000 000 evra u mestu Bansko koje je imalo 8 000 stanovnika i 15 krava.... cccc...a sada mesecno proleti kroz bansko 400 000 turista i ostavi milione evra.


    pozdrav
    Izmenio/la colonialist; 13.02.2008 u 22:45.

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ali će zato kod nas da se ulože pare tek kad nestane i ovo malo snega što pada .

  5. #25
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2008
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ali će zato kod nas da se ulože pare tek kad nestane i ovo malo snega što pada .
    ALO LJUDI O CEMU PRICAMO ????
    O "hotelima" na Kopu ? Pa pogledajte Jugobanku i Konake na sta lice ?!?!?!
    Sednes u krevet, on se raspadne.... o kakvom mi turizmu pricamo ?
    Za ISTE pare kao 7 dana u Jogobanci ( sa kuhinjom iz obliznje kasarne ) ili Konacima ( bez klope ) ja sam prosao 7 dana u hotelu sa bazenom, saunom i dzakuzijem.... o kakvom mi to turizmu pricamo ?

    Cujem oce da uloze 500 miliona Jura u Staru planinu ? Pa sto ih ne uloze na Kopaonik ? Seremo i lazemo sami sebe vec 15 godina, svi nas prodjose... Koliko sam bio odusevljen "novom" Bugarskom, toliko mi dodje da placem kad vidim sta ovi kretene "rade" od Kopaonika.

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kad smo već kod offtopica (Kop), da napomenem da niko ne tera ljude da idu u Konake, za iste pare (ako se ne varam) ima 50 metara dalje da se ode u privatan hotel sa mnogo boljim apartmanima .

    I takvi Konaci se pune, državni su, nije ni čudo da se ne ulaže .

  7. #27
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    mije misljenje (ogradjujem se da je moje) je da je bolje ulagati u Staru Planinu nego u Kopaonik. Stara Planina ima mnogo veci potencijal samim tim sto ima mesta za minimum duplo vise staza. a to je ono sto (verujem) sve nas najvise zanima. kada se digne vise hotela i apartmana i konkurencija postane veca, cene ce lagano padati a usluga poboljsavati.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  8. #28
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Arrow topic: Bansko #1

    on topic:
    vratio sam se pre 6 dana iz Banskog i moram reci da je bilo super. ok, i ekipa sa kojom sam bio je bila extra
    ali sveukupan utisak je da je Bansko s' razlogom najbolje u nasem okruzenju. cene u mehanama u centru
    i kaficima na stazama kao da iz godine u godinu skacu, ali ima mesta u gradu gde je pola litre tuborg piva
    oko 1.5 lev. i na stazama cene zesce variraju. u (kako smo ga mi zvali) suncobranu kuvano vino kosta 7 leva,
    dok odmah iza u restoranu na otvorenom isto kosta 4 leva. uglavnom smo nosili vodu sa sobom i cokoladice,
    jer ako negde zabodemo i sednemo onda provalimo koliko smo umorni. ono sto je mene prijatno iznenadilo su topovi
    koji su radili preko dana.

    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  9. #29
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Arrow topic: Bansko #2

    ono sto je takodje super je snowboard park koji se nalazi na vrhu planine. onaj na kopu nije ni pola od ovog.





    ovo je samo deo. napravili su nekoliko jump-ova od toga i jedan za big air, a ima i jos dva ili tri rail-a. half-pipe su preradili u
    stazu za klince i za one koji tek uce da staju na board/skije. tamo nema klasicna vucilica vec su napravili nekakvu
    pokretnu traku koja lagano ide.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  10. #30
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Arrow topic: Bansko #3

    iako naizgled nema gde sa se vozi po dubokom snegu ali ako se malo obrati paznja sa strane moze se naci odlicnih mesta.



    malo je zaguljeno voziti ovuda ako je sneg malo tvrdji, ali mi smo imali srece da dva dana nakon sto smo stigli sneg napada
    nekih 10-15cm pa je moglo super da se vozi. ali, u svakom slucaju ne preporucujem onima koji nisu sigurni u sebe.
    sa nama je isao i jedan skijas, ali decko ne silazi sa daski vec punu 17-u godinu tako da ima skill-a.
    ovo sam morao da postujem jer su neki govorili da u Banskom nema gde da se vozi van staza.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •