Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 61

Tema: Bansko - sezona 2008

  1. #11
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    ski cuko se uzima na licu mesta, kakva crna rezervacija ski cuke?

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2008
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Pozdrav svima

    Vratio sam se iz Banskog u subotu 02.02.2008.... evo vam svezih utisaka.

    1. Voznja do tamo 10 sati.... smaranje
    2. Bansko kao mesto - extra , extra... mali grad sa strahovto puno hotela
    ko zeli skijanje super, ko zeli provod ... zaboravite
    3. Uplatio u Filip Travelu hotel "Vila Roka" , pa mi gospoda 3 dana pred put
    otkazali, bio smesten u hotelu "Eveline Palace" ( 4 zvezdice )
    4. Hotel sa bazenom, saunom i ostalim "perverzijama"... verujte ljudi, i
    Bugari su naucili nesto o turizmu... neverovatno ali istinito.
    5. Jedino sto u Bugarskoj NE mozes a to je - da ostanes GLADAN... takvog
    jos nisam sreo, klopa je super na svaki nacin - i po kolicini, i po ukusu.
    Ranije su se ljudi prezderavali za 5 maraka, e sad to vise NEMA ! Porcija
    piletine ili hamburger na stazi je 10-12 leva ( 2 leva = 1 Eur ), uz
    besplatne salate i priloge. Moze se najesti za "normalne" pare.
    Sokic 2 leva, caj isto, kafa 1,5 lev.
    6. Ski pass je EXTRA skup, i zanimljivo - ISTA JE CENA AKO GA TAMO
    KUPUJES ILI ODAVDE PREKO AGENCIJE.... u cemu je fora - agencija
    dobija 40% popusta na kolicinu i oni to strpaju sebi u dzep ! Uz kupljeni
    ski pass dobija BESPLATNO skije, vezove i stapove... BEZ cipela. Skije
    su onako, nista specijalno, ako zelite top klasu mora da se doplati ,
    valjda 10 leva dnevno. Ja nosio svoje skije tako da nisam ni razmisljao.
    7. Svi, ali recima SVI hoteli u Banskom imaju svoj mini bus koji Vas vozi
    na gondolu u vraca sa gondole. Izuzetno su tacni i vozaci su jako
    predusretljivi.
    8. Redovi za ulazak u gondolu - kad se nisam srusio prvi dan - dosao u
    10:15 h i red od 300 metara.... verovali ili ne, usao sam na gondolu za
    15-20 minuta.... izgleda strasno, ali red ide toliko brzo da Vas vec
    sutradan on uopste ne brine. Kapacitet gondole je ogroman ( 8 ljudi na
    svakih 5 sekundi ulazi ), red se pravi zbog 4 kapije za ski pass.
    9. Na zicarama NEMA redova - i nema se sta vise dodati.... sve zicare
    rade perfektno, brzo, nijednu zicaru nisam cekao duze od 30 sekundi !
    10. Staze - eeeee prijatelji to je posebna prica.... zbog ovoga pisem ceo
    ovaj post.

    Daklem : staze za skijanje su na visini od 1800 do 2600 metara nadm. visine. Hupser - rec koja u Bugarskom jeziku NE POSTOJI ! Sve staze se danonocno peglaju, sve su ravne kao piste za spust, gde god ima leda ( od bordera najcesce ) na stazi, odmah se ukljucuje vodeni top i ratrak pegla stazu.... znaci VRH BRATE !!!
    Staze su uglavnom crno-crvene, za zahtevnije skijase, da se ne lazemo. Jedini problem je u ovoj nadmorskoj visini.... Daklem, NE postoje mekane
    staze za "fensi" skijanje. Sve su trvde i strme.... samo za extra brzo i jako
    skijanje.... Moja topla preporuka - obavezno fizicka priprema pre Banskog..
    Inace odose mishici na otpad

    Eto, ako ima jos nekih pitanja, tu sam.

  3. #13
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Joooooooooj, eto me u subotu!

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2005
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vlada68bgd Pogledati poruku
    Eto, ako ima jos nekih pitanja, tu sam.
    Prvo hvala na ISCRPNOM izvestaju....svaka cast....
    ja sam samo hteo da te pitam AKO SLUCAJNO znas, da li se vise isplati nositi i cipele odavde ili iznajmiti ih na licu mesta. Devojka nema cipele pa sada razmislja da li da ih kupi ili da ih najmi tamo i uopste da li da ih najmi.
    Hvala i pozdrav!

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ako devojka voli da skija, uvek je osnovna stvar da imas svoje cipele, jer lose cipele upropaste skijanje....

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    To je pitanje lako. Ako cipele ima svoje, onda ih nosi odavde, a ako nema, onda ih iznajmljuje tamo. Jer sanse da joj iznajmljene cipele nece odgovarati su uvek podjednake gde god da ih iznajmi, pa ako je vec tako, sto bi onda teglila odavde.

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2008
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boniko Pogledati poruku
    Prvo hvala na ISCRPNOM izvestaju....svaka cast....
    ja sam samo hteo da te pitam AKO SLUCAJNO znas, da li se vise isplati nositi i cipele odavde ili iznajmiti ih na licu mesta. Devojka nema cipele pa sada razmislja da li da ih kupi ili da ih najmi tamo i uopste da li da ih najmi.
    Hvala i pozdrav!
    Nista novo da dodam osim vec recenog.... cipela je cipela , a sve ostalo je sminka.

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2008
    Godina
    43
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Ja idem u Bansko 22.02 Hotel Gradenija.

    Uplatio sam preko Jolly-a i bili su jako ljubazni, izglda mi da su i cene najjeftinije, otkada si ih kupili Italijani skroz su se promenili, mora da ste naleteli na neku budalu kada ste zvali...

    Imam jednno pitanje ski pas u Banskom kosta 140 EUR, dok su agencijama cene skuplje.. pa me interesuje da li su uz kupljeni ski pas u Bugarskoj za 140 EUR dobija i ski oprema (skije + stapovi) ili ta varijanta vazi samo ako ski pas kupis u agenciji po skupljoj ceni..

    I jos nesto, da li neko zna kakve su cene za kupovinu ski opreme u Bugarskoj posto se npr. Fabrika Atomic nalazi u Bugarskoj....

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2008
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Antonije_Bg Pogledati poruku
    Ja idem u Bansko 22.02 Hotel Gradenija.

    Uplatio sam preko Jolly-a i bili su jako ljubazni, izglda mi da su i cene najjeftinije, otkada si ih kupili Italijani skroz su se promenili, mora da ste naleteli na neku budalu kada ste zvali...

    Imam jednno pitanje ski pas u Banskom kosta 140 EUR, dok su agencijama cene skuplje.. pa me interesuje da li su uz kupljeni ski pas u Bugarskoj za 140 EUR dobija i ski oprema (skije + stapovi) ili ta varijanta vazi samo ako ski pas kupis u agenciji po skupljoj ceni..

    I jos nesto, da li neko zna kakve su cene za kupovinu ski opreme u Bugarskoj posto se npr. Fabrika Atomic nalazi u Bugarskoj....

    Sto se tice ski pass-a, kupio ga ovde ili tamo potpuno ti je svejedno sa stanovista dobijanja opreme.... znaci UZ SVAKI sestodnevni ski pas ide oprema. Razlika u ceni kad kupujes ovde preko agencije ili tamo je zanemarljiva, jedina prednost je kad kupujes ovde, po dolasku u hotel tip ti donosi ski pass u hotel, a kad kupujes tamo moras da cekas red, koji subotom zna da bude i po 45 min ( jer dolaze vikendasi iz Bugarske i Grcke ). Obrati paznju - radi se o ski passu na 6 dana a ne na 7 kao na Kopu. Podrazumeva se da prvi dan ( najcesce subota ) kada stignes u hotel ne skijas. E posto smo mi stigli u 9:00 ujutro, a sunce sijalo, ortak i ja nismo izdrzali i otisli smo i taj dan na skijanje, naravno kupujuci jednodnevni ski pass od 50 leva samo za taj dan. Procenices sam kada stignes tamo.

    Ski oprema - ne zaludjuj se kupovinom u Bugarskoj, otrov je skupa.... skije pogotovo.. Atomic-ova radnja je 50 metara od pocetne stanice gondole, najjeftinije dress skije su oko 400 leva ( preko 200 Jura ) a Metron 11 i kvalitetnije idu do 1000 Leva.... OTROV ! Doduse video sam Head-ove neke crne sa znakom skorpije - ne znam model ali otkida na pogled verovatno i na voznju - kostaju 1350 leva !!!!

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2008
    Skije / Bord
    Elan
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Podrazumevano Ja sam zadovoljan

    Poštovani prjatelji,
    već tri godine idem u Bansko. Svaka godina je zasebna i priča i novo iskustvo i svaka se diajametralno razlikuje.

    2006. Kraj Januara- Sneg 2m , sunčano, izuzetno pripremljene staze i sve je bilo jeftino
    2007. Kraj Januara- Sneg 50 cm, sunčano i radile su samo 3 staze a Tomba (najbolja staza) je bila čuvana za neko njihovo takmičenje. Razočarenje.

    2008. Početak Februara - Sneg oko 130 cm, maglovito, hladno sa jakim vetrom, skoro sve staze su radile.

    2008. Rezervisali smo apartmane pod nazivom Royal Towers 4*

    APARTMANI

    Najnoviji kompleks apartmana 50 m od gondole. Woooow divno zvuči ali morate da pregazite oko 300 metara do gondole pošto se radi o vazdušnoj liniji. Pešačenje je preko blatnjavog prilaznog puta oko ogradjenog parkinga. Apartamni su novi sa kulturnim enterijerom ali imam puno zamerki na nedostatke. Prva stvar koji možete primetiti da nemate mogućnost da jaknu okačite u hodniku jer jednostavno ne postoji mesto za to, niti plakar niti orman, ništa, goli zidovi. Drugo iznenadjenje je u kupatilu. Nećete imati gde da istavite pribor. Jednostavno ne postoji napravljeno mesto ni za to. Mesto za garderobu u celom apartmanu predvidjenom za 4-6 osoba ima tek toliko da možete ispazniti jedan kofer a ostalih 3-5 moraju ostati na podu.

    POGODNOSTI

    Dobra strana ovih apartmana je što imaju izuzetno lep i uredjen SPA centar koji je besplatan ako izuzmemo da korištenje peškira košta 1,5 evra. Tursko kupatilo, bazen, saune i bazen sa vodom od 42 stepena je stvarno u odličnom stanju i to je jedan ogroman plus. Imate i pristup internetu za nas nepoznatom brzinom od preko 2400 Kb/s ali morate poneti svoj lap top i mrežni kabal.

    DORUČAK

    Doručak je uvek isti na bazi švedskog stola ali nije loš tako da ne mogu tu ništa posebno zameriti domaćinima.

    ISHRANA U GRADU

    Svuda po gradu su mehane sa dobrom klopom koja je uzgred da kažem dva puta skuplja nego prošle godine. Hrana nije baš preterano ukusna ako uzmemo u obzira da oni, Bugari koriste ruzmarin čak i za ćevape. Poučen prethodnim iskustvima, ja sam se više hranio pastama, pizzama i špagetima jer je to najpribližnije našem uskusu i najjestivije.

    PROVOD

    Vidim da mnogi kažu da nema provoda u Banskom i tu se delimično slažem. Ne, nema splavova i narodnjaka i penjanja po stolovima ali ima malih klubova sa odličnom muzikom i urbanom zabavom koja je prilagodjena ukusu velikog broja Engleza koji zaposedaju Bansko. Nama je bilo dobro u klubu Amigos u kome se sluša sve ono dobro od muzike od 90-tih do danas i to u svim žanrovima osim narodnjaka, naravno.

    SKIJANJE i oprema

    NIKAKO NEMOJTE UZIMATI OPREMU UZ SKI PASS. OČAJNA JE I SKIJE MORATE ODMAH DA POŠALJETE NA OŠTRENJE RUBOVA JER IH ONI NE SERVISIRAJU. OPREMU ZA 10 evra dnevno rentirajte u mali ski rent radnjama jer je tu oprema nova i očuvana.

    Ono zbog čega idem svake godine tamo. Staze su besprekorno uredjene i odlično povezane. Prednost ovog ski centra je što se jako malo vozite žičarama a jako puno skijate. Staze nisu razbacane kao u Borovecu, Kopaoniku, Jahorini tako da se možete skijati 5-7 km pa tek onda otići na žicu. Žičare su izuzetno brze i nečujne i napravljene su tako da idu prema suncu. Ceo set staza je takav da kada skijate sunce vam je iza ledja a kada se penjete možete da uživate i sunčate se. Na sajtu www.banskoski.com možete videti mnogo toga o ovom centru ali im nemojte baš slepo verovati. Npr.. piše da sve staze rade a to nije tačno jer vam mogu nabrojati tri koje su bile zatvorene zbog uredjivanja ili prepariranja i to je trajalo 7 dana.

    SHOPING

    Hm... Cene su slične kako kod nas osim što je izbor dobre opreme jako veliki i sve je tu. Možete kupiti prošlogodišnju Spyder jaknu (trenutno hit kod bogatih Engleza) za samo 450 evra dok je Colmar ili Goldwin znatno jeftiniji. Moram da napomenem da se u glavnom radi o modelima iz prethodnih sezona ali i da postoje radnje sa ovogodišnjim i cene nisu baš pristupačne. Morate se dobro pripaziti zato što ima i puno kopija i zato nemojte takve stvari kupovati u mešovitim radnjama jer ćete "kvalitet" te opreme osetiti istog trenutka kada se u podnožju planine počnete preznojavati a na vrhu osećati da vam se kosti tresu od hladoće.


    ZAKLJUČAK

    Ako volite da skijate i da uživate u snegu ovo je pravo mesto za vas. Nije bitno da li ste početnik ili odličan skijaš, ovo je mesto gde će svako naći stazu za sebe. Nemojte tražiti poredjenje sa Kopaonikom ili nekim drugim planinama jer jednostavno nemate šta da poredite. Bansko je sa razlogom najbolji ski centar na Balkanu zeleli mi to da priznamo ili ne..


    Pozdrav,
    Miloš
    Izmenio/la colonialist; 10.02.2008 u 13:03.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •