Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 61

Tema: Bansko - sezona 2008

  1. #51
    Junior Member
    Datum registracije
    16.02.2008
    Godina
    44
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Hvala na lepim željama... Nego, ko je bio nedavno u Banskom, je l' ima snega i koliko? Gledam prognozu, narednih desetak dana će biti skoro po 20 stepeni... Pa me to malo brine...

  2. #52
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2008
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Igor K. Pogledati poruku
    Hvala na lepim željama... Nego, ko je bio nedavno u Banskom, je l' ima snega i koliko? Gledam prognozu, narednih desetak dana će biti skoro po 20 stepeni... Pa me to malo brine...

    Gde ti vide 20 stepeni, keve ti ????


    Days 0-3 Bansko Weather Summary: Drizzle at first, then turning colder with dusting of snow on Thu afternoon . Freeze-thaw conditions (max 10°C on Tue afternoon, min -2°C on Wed night). Wind will be generally light.
    Days 4-6 Bansko Weather Summary: Mostly dry. Freeze-thaw conditions (max 8°C on Sun afternoon, min -4°C on Thu night). Wind will be generally light.
    http://www.snow-forecast.com/resorts.../metars/latest
    Izmenio/la vlada68bgd; 25.02.2008 u 21:10.

  3. #53
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2005
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Ja sam sada u Banskom i mogu ti reci da snega ima, ali ne znam do kada...mada ovi topovi rade...bice ga sigurno...inace smena od 1.3. ce imati priliku da gleda prvenstvo u spustu za muskarce koje je mislim 7. i 8.3. Zbog toga su vec sada zatvorili Tombu :(

  4. #54
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boniko Pogledati poruku
    Ja sam sada u Banskom i mogu ti reci da snega ima, ali ne znam do kada...mada ovi topovi rade...bice ga sigurno...inace smena od 1.3. ce imati priliku da gleda prvenstvo u spustu za muskarce koje je mislim 7. i 8.3. Zbog toga su vec sada zatvorili Tombu :(
    Jel uspevaju topovi da odrade posao?

  5. #55
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2005
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Da, rade super...izgleda da sada gore pada sneg!

  6. #56
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boniko Pogledati poruku
    Da, rade super...izgleda da sada gore pada sneg!
    blago tebi, sutra spektakl!

  7. #57
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2008
    Skije / Bord
    Elan
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Post jos jedan uporeni dokaz

    Poštovani prijatelji ,
    vratio sam se sa Kopaonika u subotu i sada mogu mirne glave da uporedim Bansko i Kopaonik u razmaku od samo 7 dana.

    STAZE:

    Kopaonik
    - Snega (bele boje) ima samo pored staza, sve su ili ledene (led, pravi led) ili su razbijene i neravne. RETKO SE SREDJUJU I TOPOVI SU MISAONA IMENICA

    Bansko - Snega ima svuda, narocito na stazama koje su pripremljene za skijanje a ne za lezanje i suncanje. Staze tokom dana popuste zbog vremenskih uslova i velikog broja skijasa ali ni u svom najgorem svetlu se ne mogu porediti sa stazama na Kopu. STALNO SE SREDJUJU I TOPOVI RADE PO POTREBI.

    ZICARE:

    Kopanik: Prosecno cekanje na zicama je izmedju 10 i 30 minuta i ima nedopustivo mnogo tanjira i nerealno glupih sidra.

    Bansko: Prosecno cekanje na zici je izmednju 30 sekundi i 1 minut i ima puno cetvorosedesnica i malo tanjira.

    PROVOD i KAFANE:

    Kopaonik: Prošao sam sve kafane i kafiće na Kopaoniku i zadovoljan sam ukusom i ponudom ali cenama nisam. Kapiram ja da je to turističko mesto ali ne kapiram nerelano i neopravdano visoke cene domaćih jela.

    Bansko: Odličan izbor jela i odlične cene ali ukus kod roštilja je specifičan i nije baš po našem ukusu. Njihovi specijaliteti su dobri i nisu loši. Provod je bolji nego prošlih godina ali u dobrim cicama zaostaje za našom planinom.

    Sve u svemu i na žalost, naša planina zaostaje u onom što je najbitnije a to su SNEG, ŽICE i STAZE, a dobre cice možemo juriti i u svojim mestima i jesti dobru klopu po niskim cenama.

    Znači, na zimovanje idemo da uživamo u bordu lili skijama, dobrim stazama i ne želimo da nam prodje u redovima ili da nam opremu cepaju tanjiri i sidra a u sličaju da padnemo ( meni se dešava) to se desi na snegu a ne na ledu ili blatu.

    Moj topli savet je Bansko a Kopaonih treba ostaviti onima koji još uvek voze paralelni sa spojenim nogama i nose samo Bogner a skijanje im traje onoliko dugo koliko i ispijanje kafe na Karamanu.


    Pozdrav svima....



  8. #58
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Vreme je trenutno katastrofa - pre par sati sam se čuo sa drugarima gore, ja ne znam koliko si ti imao sreće, ali ja sam se vratio pre 10tak dana i sve je bio sam led, sem prvih sat-dva dok skijaši ne počiste ono veštaka što je ratrak nabacao.

    Kažu da je kačamak već od 10 sati, i da je užasno za skijanje. Ja sam iskusio drugu krajnost pre dve nedelje, ali moram da te podržim u Kop vs Bansko, da Kop ostaje za vikend ili kad se zadesi vezano nekoliko hladnih i snežnih dana, ali čini mi se da će toga biti sve manje i manje - klima se brže menja nego modeli skija.

  9. #59
    Member
    Datum registracije
    19.12.2005
    Lokacija
    podgorica
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Planiram da idem iz Podgorice za Bansko. Mislim da je najbolje preko Skoplja. Zna li neko koliko ima voznje od Skopja do Banskog i kakav je put???

  10. #60
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    ViaMichelin predlaže:

    http://www.viamichelin.com/viamichel...&y=10&ie=UTF-8

    ali, nisam siguran da je najbolji (preko Prištine) .

    Nisam išao tim putevima, niti sam iskusan vozač, možda Bata Bane može nešto da ti predloži. Ja kao laik, predpostavljam da ti je najbolja putanja PG -> Niš -> Sofija -> Bansko, ali verovatno lupam .

    Od Skoplja do Banskog kaže:

    http://www.viamichelin.com/viamichel...&y=15&ie=UTF-8

    Sad, na ViaMichelin znaju da pogrešno procene dužinu putovanja (kod nas često 2x veću - a nekada i tačno ), ukucaj neku poznatu rutu pa uporedi...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •