Strana 1 od 19 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 182

Tema: Backcountry (Freeride/TT mix)

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up Backcountry (Freeride/TT mix)

    Deblja kategorija, ne all-mountain, nešto gledam sada, pa neka iskusniji dopišu:

    K2 Seth
    Rossignol Scratch Brigade
    Fischer Misfit

    Znam da ima dosta u toj kategoriji, pa da čujem vaše predloge . Može i uže/šire, glavno je da može freeride i da su twintip..

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Head Mojo 90?

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Deblja kategorija, ne all-mountain, nešto gledam sada, pa neka iskusniji dopišu:

    K2 Seth
    Rossignol Scratch Brigade
    Fischer Misfit

    Znam da ima dosta u toj kategoriji, pa da čujem vaše predloge . Može i uže/šire, glavno je da može freeride i da su twintip..
    Ih Wlad i ti si genije! Svaka cast na temi sad cu je ceifit narednih mjesec dana; kad god mi nesto na um padne, kad procitma dobru recenziju, a ja ovdek da se sit na uzivam. Bas, mi je bas zao sto ih prije nisam otkrijo i sto ih jos ne odvezoh nekolko modela, pa da ti sad od miline ovdje preporucam iz vlastitoga iskustva, ali samo daj BOze zdravalja..............

    Ja cu se trudit da budem ozbiljan s predlozima, posto kontam ti ovo ozbiljno planiras????

    Sve tri zvuce super, s tim da u ovoj prici ovaj Scratch Brigade zvuci ko tenak, a o njemu i neznam puno, osim da je citiram 'ulitmate BC weapon'.(ovo iz neke druge recenzije a ne one tvoje od maloprije ).

    Misfit. I ja se lozim. U jednom od skitestova je testiran kao one-ski-quiver a impresije su bile vise nego pozitvine pa ti vidi.

    Seth ko sto gore negdje napisah, u medjuvremenu je proglasen za 'allround' skiju, jer cujem od dosta ljudi da po pisti ide ko da je 69 a ne 96 mm u struku (ovo sam vec piso ponavljam se, ali nema veze bas mi merak).

    Ako pronjuskas po netu, ces na zalost da se uvjeris da ih je zajebano nabavit polovne, jer se razgrabe ko u dobra stara vremena kafa i detredzent. Kultna skija i izgleda s pravom. A isplate se kupit polovne jer ko da su pravljene za desantne akcije u himalajima a ne za 'normalno' skijanje. Sva je chusta i cvrsta, mazijo sam je zimus kod nekog u visini 179 na zalost nije bilo prilke da je i probam. Vele rovi i kroz cjelac i kroz smrzlo i kroz kremen kamen. A kad se snjima negdje pojavis automatski si naj veca faca u redu za lift. Eh da probah dakle onaj PE zimus, sto bi ti bio ko neka 'uza' verzija Setha. I znam o cemu pricam. Skija silna, ali stabilna i pouzdana stvarno, ko da vozis neki singletip race-model, tako stabilno stoji na stazi, cudo neko. A van staze ipak give me my Foil.

    Ima samo jedna stvar, Skije kao te od K2 su grdne, strasne i 'teske'; tj traze jaceg skijasa, al ako se nevaram ti si jace konstitucije, sto znaci da su za tebe ko skrojene. Kazu kad imas masu i snagu onda se ponasaju ko pitome cice-mace. Ovaj Misfit je za razliku od toga opisan kao suptilna skija, koja moze sve i koja voli tempo, ali ne ubija u pojam svojom silinom.

    Ja, i ja predlog (za pocetak): Mantra. Posto znam da ce kod vas biti ti testovi Volkla. A Mantra od prosle godine ima meksi flex, opisujuje prosto kao allmountain skiju sa 96 u struku, kazu takodje da je smjesno kolko je dobra na utabanoj stazi. Valjda nesto slicno Seth......... Ih zanesoK se Mantra nije pravi twintip, a ti si vidim postavijo uslove, dakle da ne sirimo temu. zaboravi Mantru, onda brate ganjaj onu neku Gotamu.

    Iskreno govoreci, kad bi ja ovog momenta sebi nesto biro iso bi na Misfta (za koju sedmicu ce mi vec neka druga kombinacija pasti na pamet )
    mislim da su to stvarno univerzalne skije. Mislim da je Seth genijalan s obizirom na sirinu, ali nekako kontam da je to daleko od neke ozbiljne skije za pistu
    Izmenio/la Sapa; 29.01.2008 u 22:23.

  4. #4
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ja se iskreno nadam da si odlucio da nabavis jedan pravi par skija
    posto vec imas m12 u ljudskoj duzini znas odprilike
    kako ce da se ponasaju freeride skije posto imaju slican radius (veci)
    sve sto si gore pomenuo je odlican izbor i mislim da su sve dosta slicne
    ja boh stao na bilo koju od pomenutih samo ako cijena stima
    kad bih prvi put uzimao ovu vrstu skije od ovdje pomenutih mislim
    da bi najbolji tranzicioni par bio head mojo 90
    to je u principu skija dimenzije kao PR ali drvene konstrukcije
    ona mi dodje nesto kao ona svicarska cakija
    za powder skijanje od pomenutih seth i to 189 verzija
    m999 naravno mislim to ne mogu da ne pomenem doduse novi modeli
    nisu twin tip ali zato ima jos uvijek novih proslogodisnjih u opticaju
    posto ce kod vas da budu ta testiranja elan skija vrijedi pogledati
    one Poga Holmes 105 pod nogom
    neznam kakva je situacija sa armada skijama tamo
    ali proslogodisnji JP vs. Julien mi se pravo svidja i mislim da je to
    najlaganija skija u klasi ili ARV
    naravno tu je i standardna volkl ponuda gotama, mantra, bridge
    ma bilo koja da se uzme neces biti razocaran i jos kad se prisije dobar vez
    meraku nigdje kraja
    i samo stavljati dobre vezove metalne jer kad uzmes ove skije zasigurno
    ces doci na neku nekonvencijalnu ideju o upotrbi istih
    sapa sigurno nebi pjesacio po onim gudurama da je uzeo najnoviji slalom model... i sigurno je zazalio sto nije imao metalni vez na nogama
    din15+ sve ostalo je kompromis

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hvala, već mi je voda krenula na usta . Zvaću za početak ove naše predstavnike da vidim šta imaju. Pretpostavljam da samo K2 i Volkl kod nas mogu da imaju TT/freeride skije.

    Skije sa testa imaju jedan problemčić, a to je da idu sa vezovima, mada ako dođu sa dobrim onda je OKe (vidim da je prošlogodišnja mantra i gotama išla sa "M11.0 TI SP" što je pretpostavljam Marker din 11, nešto mi ne zvuči baš sjajno ). Nego da ne krećem sa off-topicom i vezovima .

    I da, Elan Zenmajsta, kako ga ocenjuju?

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    elan zenmaster ko dusa skija vidis to sam
    zaboravio da pomenem nesto slicno kao mojo 90
    samo malo veceg radiusa sto je pozitivno i malo sira u struku
    drvena konstrukcija ma ne moze da omasi i naravno samo 185
    dolazi u obzir
    i ako budes uzimao to sa testa pokusaj da uzmes bez vezova uz popust
    nesto u klasi m11 na freeride skijama je ravno samoubistvu
    zbog svoje sirine na takve skije treba da ide najsolidniji moguci vez
    koi se nece pomjerati da bi se omogucio sto efikasnbiji prelaz sa kantne na kantnu

  7. #7
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Bas me zanimalo koja ce dvojica prva da se jave na ovu temu

  8. #8
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Ja videh na kopu neki SCOTT (cuj skot... skotina bre... a da li je bas dvoguza... nisam video) ... dascurina ko pola borda... i nije mi jasno kako neko moze to da nosi na nogama, da skija... i jos da kaze da uziva...
    Ako je onoliko siroka... cenim da je i tezina proporcionalna sirini... moras biti bas momcina da bi to savladao...
    Izmenio/la hehehe; 30.01.2008 u 09:01.

  9. #9
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ne bilo mi tesko da pogledam neku impresiju o Mojo90 iz decembra 06.
    Nikako ko ga tad nisu pohvalili sto se plovnosti u dubljem snjegu tice. Vele da mu je flex naprijed previse tvrd za fini snjeg.
    A na stazi je htjeo samo na kantnu AL ni to karvanje nije cinijo ljudski na testu, no je pocesto isao svojim putem to jest pravo. Jes da su testeri napomenuli da misle da je u pitanju bio tuning, i naravno to je jedan od desetina testova, tako citaj jos pa ces mozda da naidjes na neke pozitivne primjere.
    PS
    Jedna fina skijica, samo neznam imal se ta dje na balkanu nabavit: Movement Gladiator 125-92-113. Klasika, ali cisto pretendira teren, a na tom terenu ide ko svajcarski voz, lako, sigurno i u krivinu ulazi i izlazi na vrijeme.Mnogi je koriste kao allmountain skiju. Nit je BC a nit je bigmoutnain.Laka a opet crvsta i stabilna. Da potrazis negjde na netu, neku polovnjacu, a dobro ocuvanu, ovo bi mogla biti skija za "pocetak" ???........nastavi ce se
    Izmenio/la Sapa; 30.01.2008 u 12:31.

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zvao sam sada u BG prodavnice, jedino što ima od TT skija je K2 Fujative i to dužina 169, pozitivno je što je skija bez veza , za cenu nisam ni pitao pošto je prekratka...

    Ostala je i ona Gotama, izgleda da je toliko razvaljena da niko neće da je kupi (i ima onaj marker rental M1000 vez na njoj - tako mi reče prodavac).

    Eto, izgleda da mi je ostalo da poručujem skije preko neta...

    Malo polu-off-topica, idemo dalje sa predlozima .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •