Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: Nove pancerice

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    14.11.2007
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ice Pogledati poruku
    Ne bih isao sa tvrdocom manjom od 80 s obzirom na tvoju tezinu. Napomenuo bih jos da Nordica ima nerealno deklarisanu tvrdocu, tako da njihov flex 100 odgovara otprilike flexu 80 kod recimo salomona ili tecnike. Preporucio bih Nordica GTS12. Kada je Tecnika u pitanju, razmotrio bih modo12. Kazu da je mana tecnike ulozak koji se previse rasiri. Sto se salomona tice isao bih na Impact seriju (sto je proslogodisnji X Wave) odgovarajuce tvrdoce. Mislim da bi osmica bila OK. Ako imas vremena i zivaca pozeljno bi bilo probati i cipele ostalih proizvodjaca koje se mogu pronaci na nasem trzistu (Atomic, Head, Rossignoll, Dallbelo). Mozda bi se izbor moga malo suziti ako se u obzir uzme cinjenica da navodno Lange i Rossignol prave cipele za uze stopalo, dok Salomon (osim falcona) i Tecnika vise odgovaraju sirem stopalu.
    I jos treba uzeti u obzir da ce se ulozak za kratko vrijeme malo rasiriti pa treba uzeti cipelu koja ce u pocetku nogu umjereno stezati. Kako bootfittersi kazu, otprilike kao da ti je neko stopalo cvrsto obuhvatio sa obje sake. Ako te nakon 20 minuta cipela pocne zuljati na odredjenom mjestu, vremenom se stanje nece popraviti kako neki prodavci tvrde (ulozak ce se formirati po nozi i slicno). Naprotiv.
    Treba pomenuti da ce skoro sve prodavnice u februaru sniziti cijene za oko 30%.
    I jos da i ja pohvalim pomenutog distributera Nordice. Trebalo je istrpiti ovako teskog kupca kao sto sam ja, a sa cipelama (SM12) sam prezadovoljan.
    pozz...nebih rekao da je nordica meksa njihov fleks je cak mozda i jaci,ali moras uzeti u obzir da su gts 6 i 8,fleks ispod 80 i do 80,gts 12 je dobar izbor,ali je nesto uza...akonekohoce da jurca nek proba speedmachine,jer SP8 je fleks 100 ali je dvodelna pa drzi kao luda ali je zato i udobna,moze doci u obzir i 10ka ali sve preko je za rekreativca mnogo...naaaajbolji izbor je BEAST 10 i 12,fleks na 10ki je 80 ali je realno tvrdja,ona je za sve uslove unlimited cipela...ali ja sam se stisnuo dao par hiljada preko i uzeo BEAST 12 i uzivam,ima 100/90 fleks ali ona na 100zakucava KAo recimo speedmachine 12ica,ali je zato extremno udobna...odoh5tog da je isprobam,javicu vamkakva je...ali moj burazer uziva kao jaci rekreativac u gts 8,stoji kao salivena,(ali ona je malo uzi model samo da se zna!), i za naprednog rekreativca tj,. mog ludog buraza je perfektna...caoooooooooooo

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=Ice;26507]
    Ova fora da se proba samo skoljka je super, ali ja se nikada nisam usudio da na licu mjesta "iscupam" unutrasnju cipelu
    .

    Ne kontam Zasto se nisi usudijo??? Foru sam inace skino (a i primjenio) upravo sa onog sajta www.bootfitters.com. Pri probavanju, kad god mi je bilo sumnjivo da nije pretjesno; izvucem liner: nogu (bosu) uvucem dok prsti ne dotaknu vrh cipele, checkiram dal' ima jos prst i po lufta izmedju pete i cipele, stanem (normalno ) da vidim dali stopalo negdje dodiruje plastiku......

    Za modifikovanje skoljke sam se raspitivao i sada sam skoro sasvim siguran da u Srbiji i Bosni za sada ne postoji prodavnica ili servis koji ima potrebnu opremu i kadar. Sudeci po iskustvima ljudi koji su mogli sebi priustiti tako nesto, jeste skupo ali se svaki dinar isplati
    Cini mi se da je tataratira prije neku godinu, slao pancerice na prosirivanje u Pancevo ako nisam pogrijesio.

    Drugi dan skijanja na mojim ganc iliti frango-novim cipelama "osjetim" da ce stopala da se deformisu, a palcevi iskrive toliko ih je pancerica pritiskala; Poslje prvog bootfittinga je bilo bolje, ali jos uvjek bolno, drugi put su prosirili tako, da sad mislim da optimalnije za moj desni taban ne postoji, e lijeva je ostala problem, ali sljedeca 'kura' ce nadam se, da obraduje i my left foot. U svakom slucaju bootfitting je spas.

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Jedna od razlika izmedju GTS i Beast serije je u unutrasnjoj cipeli. Naime GTS ima tvrdji ulozak - perfomance, dok uz Beast "ide" precision ulozak. Slijedi da je Beast svakako udobnija cipela. Mislim da je i jeftinija. S druge strane na GTS-u je kvalitetnije skijanje. Ali to je sa cipelama tako - ne moze i jare i pare.
    Po mom misljenju, Nordicina perfomance unutrasnja cipela je dovoljno udobna za cjelodnevno skijanje. Kada bih bio osrednji rekreativac sa zeljom da napredujem, isao bih na tvrdju i stisnutiju varijantu.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    [quote=Sapa;26533]
    Citirati Originalno postavljeno od Ice Pogledati poruku
    .

    Ne kontam Zasto se nisi usudijo??? Foru sam inace skino (a i primjenio) upravo sa onog sajta www.bootfitters.com. Pri probavanju, kad god mi je bilo sumnjivo da nije pretjesno; izvucem liner: nogu (bosu) uvucem dok prsti ne dotaknu vrh cipele, checkiram dal' ima jos prst i po lufta izmedju pete i cipele, stanem (normalno ) da vidim dali stopalo negdje dodiruje plastiku......



    Cini mi se da je tataratira prije neku godinu, slao pancerice na prosirivanje u Pancevo ako nisam pogrijesio.

    Drugi dan skijanja na mojim ganc iliti frango-novim cipelama "osjetim" da ce stopala da se deformisu, a palcevi iskrive toliko ih je pancerica pritiskala; Poslje prvog bootfittinga je bilo bolje, ali jos uvjek bolno, drugi put su prosirili tako, da sad mislim da optimalnije za moj desni taban ne postoji, e lijeva je ostala problem, ali sljedeca 'kura' ce nadam se, da obraduje i my left foot. U svakom slucaju bootfitting je spas.
    Ma znam ja za foru, ali sam izgleda previse stidan. Vadjenje uloska pomalo izgleda kao razvaljivanje cipele i utripovao sam da bi me prodavci izbacili iz radnje cim bi vidjeli da im cerecim artikal od 3-4 stoje evrica. Ionako me poprijeko gledaju kad pocnem da zanovijetam, te daj malo vecu, e daj mi sad desnu, te daj drugi model.... Svi su ljubazni prvih 15 minuta, ali njihova nervoza progresivno raste u funkciji vremena. Prodavac kod koga sam nedavno pazario cipele je izuzetak, ali me je ipak bilo stid za foru sa vadjenjem (da prostis).
    To za Pancevo je odlicna vijest. Raspitacu se. Ako neko ima neku informaciju u vezi sa bootfittingom neka je sad kaze ili zauvijek cuti.

  5. #15
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=Ice;26537]
    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku

    Ma znam ja za foru, ali sam izgleda previse stidan. Vadjenje uloska pomalo izgleda kao razvaljivanje cipele i utripovao sam da bi me prodavci izbacili iz radnje cim bi vidjeli da im cerecim artikal od 3-4 stoje evrica. Ionako me poprijeko gledaju kad pocnem da zanovijetam, te daj malo vecu, e daj mi sad desnu, te daj drugi model.... Svi su ljubazni prvih 15 minuta, ali njihova nervoza progresivno raste u funkciji vremena. Prodavac kod koga sam nedavno pazario cipele je izuzetak, ali me je ipak bilo stid za foru sa vadjenjem (da prostis)..

    Na ovo sve ti mogu reci samo ovo: bem ti drzavu u kojoj zivis i mentalitet njenih "gostoprimljivih" gradjana!!!
    Pa jesu ti prodavci dosli kod tebe da potrose, 200,300,400 evra ili ti kod njih Cuj stidi se, cuj ides im na zivce, halo??? Svi ljubazni prvih 15 minuta??? pa halo; pa jel ti vidis kolko ja pisem ??? e isto toliko i pricam. Pa ja kad udjem u radnju da kupim pancerice, prvo 15 minuta drzim monolog, sta hocu, sta necu, sta vec znam, a sta jos nisam skonto, e tek onda trazim ili dobijem model i onda u pancerici provedem barem 25 minuta (to pod uslovom da je Tecnica, diablo upitanju tj da mi u njoj kosti pucaju kolko su uske, inace u Nordici Sm14 sam jednom proveo jedno 45 minuta u radnji). U radnji u kojoj kupujem (skoro) sve od opreme, sam u totalu proveo barem 3, 4 sata probavajuci cipele. U drugim radnjama ne manje od 1,5 do 2.....i to je vise nego logicno, e jedino u bosnama i srbijama bi prodavci izgleda da im posaljes pare a oni tebi cipele na kucnu adresu i naravno bez prava da se na nesto zalis.
    btw. ovdje se puno pisalo o cipelama, neko je kupijo SM12 negdje u Beogradu i bio strasno zadovljan prodavnicom cak su mu cipelu dali na 7 dana da nosi kuci i probava uz pravo da je vrati (ne sjecam se koje to bio, prelistaj po topicima o cipelama).......to je svuda na svijetu, osim 'dole kod vas', naj normalnija stvar na svijetu.
    Kad sam kupijo nove cipele dogovorijo se u radnji da ako mi poslje sedam dana skijanja ne budu odgovarale, da ih (te cipele) vratim, a oni meni vrate 75% od svote koju sam platio. I to bi trebo da bude standard, iskreno govoreci i na zapadu su rijetke radnje koje ovo praktikuju.
    Izmenio/la Sapa; 27.01.2008 u 00:13.

  6. #16
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    A sto se tog kako ga ti zoves 'razvaljivanja cipela' tice. Pa to mi je standard, da izvadim, cak i ako znam da cipele necu da kupim, cisto da malo vidim, sta kako, ozbiljno. A nikad se niko od prodavaca nije pobunijo, nego ih oni sami vade i vracaju (sto je zajebaniji poso ) i to ne jednom nego i po 2 x u toku probavanja. Osim toga u nekim boljim radnjama su prodavaci sami vadili uloske, da pokazu, a i da stave potpeticu ispod ili extra potporu za stopalo, pod ulozak (za nas s poluravnim tabanima). Danas je cest slucaj da ljudi uz cipelu kupuju one razno-razne uloske na kojima se noga bolje osjeca, tako neki prodavci vec rutinski puste da probas cipelu sa standardnim uloskom, pa onda izvade liner i stave one uloske tipa 'superfeet' i slicno.Cisto da uporedis kakav je osjecaj
    Ljudi se satrase da bi ja u njihovoj radnji potrosijo onih 430 evra za speedmachine14 (a ipak ih nisam kupijo, prije svega ne pasu mi, a i 430 je but, but skupo), boze sacuva da i jednog trenutka pokazu da ih nerviram, a znam sigurno da je to slucaj.
    Izmenio/la Sapa; 27.01.2008 u 00:24.

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Juce sam malo probao neke od pancerica. Prve su bile atomic b tech (b80). Cena im je negde oko 13100. Druge su bile salomon performa 5 (cena 8000). Salomon su mi bile jako udobne, ali su mi delovale nekako nekvalitetno, pri zatezanju kopci plastika se jako cudno uvijala. Zanima me sta vi mislite o ovim pancericama.

    Hvala na dosadasnjim savetima, skroz su korisni

  8. #18
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od acafcrs Pogledati poruku
    . Druge su bile salomon performa Salomon su mi bile jako udobne, ali su mi delovale nekako nekvalitetno,

    I ja kazem. Nekvalitetne su to cipele. Sta ocekujes od cipele na kojoj pise made in romania. :-)

  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Sta ocekujes od cipele na kojoj pise made in romania. :-)
    Sapimire, provokatoru. Znaš i sam da na svakoj Salomon pancerici piše Made in Romania. Ove moje rumunke ne bih ni za šta mijenjao, osim za novije iz iste države. Ipak je to EU.

    Čovjek vjerovatno ne zna da tebi nisu odgovarale. Do noge je.

  10. #20
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Hej bog Stek! Hehehehe, ebiga kad nema drugog nacina da se javis, znao sam u koju slabu tacku da gadjEm.

    Ma aco, ne stigoh da dopisem da se salim (ovaj nas Adimin ubi s ovom kratkom Edit Piaff), ako dobro pasaju onda su dobre, tj mogle bi da budu dobre (to obicno saznas tek na skijanju). Brez obzira jeli Salko il je Hatomic, tu se pitaju nogice a ne nas ego.

    NEmoj samo da previse dobro pasaju (jel citas ti one bootfittere ili ne citas? bolje citaj i slusaj, nemoj sve vako ko ja, da ucis na vlastitom iskustvu, pokvarices sebi skijaski ugodjaj).
    Kad ti se ucini (pre)udobna onda se zabrini puno vise nego kad u radnji imas osjecas da te dobro pritiscu (sacekaj pola sata da vidis kad se liner zagrije).
    Sve su cipele dobre, nejma ti tu vise slabih cipela. E sad koja cipela je bila u pitanju mislim koji serijski broj.
    Mozda je ta Performa (koje oni ono imaju "redne borjeve 6.2, 7 ??? tako nesto, znace Stekan sigurno on je ljubitelj) neki salomonov flex 60,70, pa logicno onda da ce tebi od 90kg da se ucini (cuj ucini to je fakat) da je cipela premekana. I ne poredjuj te flexove samo ce glava da te zabole od tih rednih velicina

    PS
    i proizvodjace ne uporedjuj jedan s drugim. Nije red. Mozes nekoga da uvrijedis :-)
    Izmenio/la Sapa; 31.01.2008 u 17:38.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •