Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Nove pancerice

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano Nove pancerice

    Potrebna mi je vasa pomoc. Zeleo bih da kupim nove pancerice, ali ne znam odakle da krenem prilikom izbora. Skijanjem se bavim rekreativno, desetak dana godisnje. U jednoj radnji nudili su mi LANGE pancerice tvrdoce 85 (kostale su oko 9000 dinara). Ja sam spreman da izdvojim oko 14000, 15000 dinara. Znam da je izbor pancerica dosta individualan, ali me zanima o cemu bi trebalo da povedem racuna.

    Unapred hvala.
    Pozdrav

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Aco, ne bilo ti zapovjedjeno, pogledaj malo u istoriji foruma, nekoliko topica na tu temu su aktivirani u zadnje vrijeme. Cak ces da naidjes i na linkove ozbiljnijih sajtova koji se tim problemom bave. Evo naprimjer ovi mladici iz:

    http://www.bootfitters.com/

    Navedena su osnovna pravila i principi pri izboru, a pogotovo "pasovanju" pancerica.

    Sretno!!!!

    PS
    Taj Lange, mozda je bas, bas za tebe, samo kolko imas kila, koja si kategorija, tj kakav si skijas????
    Izmenio/la Sapa; 24.01.2008 u 15:09.

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    I naj bitnije od svega kako ti taj Lange pashe kad ga probas ???

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    15.01.2007
    Godina
    45
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Ja sam osrednji skijas, visok 187cm i tezak oko 90 kilograma.

    U toj istoj radnji nudili su mi i neke Atomic pancerice (tvrdoca 90) koje kostaju oko 14000 dinara. Zanima me da li ja nesto dobijam sa tih 5000 i da li to u sustini vredi te pare pod predpostavkom da mi i jedne i druge leze na isti nacin.

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od acafcrs Pogledati poruku
    Ja sam osrednji skijas, visok 187cm i tezak oko 90 kilograma.
    U toj istoj radnji nudili su mi i neke Atomic pancerice (tvrdoca 90) koje kostaju oko 14000 dinara. Zanima me da li ja nesto dobijam sa tih 5000 i da li to u sustini vredi te pare pod predpostavkom da mi i jedne i druge leze na isti nacin.
    Hmmm, tesko pitanje. Cak i ako ti se javi neko s iskustvom s obje ove cipele; bojim se da je tesko uporedjivati razlicite marke i modele. Mozda je Lange 85 tvrdja cipela od Atomica 90
    To na oko ne zvuci kao previse tvrde cipele, na oko, a u stvarnosti
    U svakom slucaju nemoj da uzmes pre mekanu cipelu (sto neznaci da sam sad ustvrdijo da je jedna od tih cipela mekana), tj ne uzimaj premekanu bez obzira koji je flex prijavljen na cipeli;90kg je poprilicna masa, pa kojim god stilom da skijas.

    Probaj (vise puta, vise dana), sto duze vremena zakopcane na 'bojevu gotovost', vidi gdje zulja ili osjeti da nisu prevelike, kad stojis u 'ski-stavu'. TO je ko biranje zene;
    Licno vise volim da cipela zulja, ali da je pri skijanju 'srasla s nogom', nego da cipela ne zulja, al da pri skijanju osjetim da noga ide u drugom pravcu od cipele.

    Upozno sam covjeka koji skija na broj ili cak dva vecim cipelama nego sto propisuju norme i skija fantasticno.(ovo je slucaj iz praxe, u teoriji ti niko normalan nikad, nece savjetovati da kupis vecu cipelu, pa necu ni ja !).

    Nemoj da probas istovremeno vise modela (u kratkom vremenskom razmaku) zbuni ces stopala. Jesi procitao sta kazu 'bootfitteri'? ja nemogu puno toga da dodam, osim da ces pravo stanje, tj eventualna problematicne tacke, znati tek poslje par dana skijanja.
    PS
    Nemoj ni mene da uzimas previse ozbiljno, ja sam problematican slucaj po pitanju cipela.
    Eksperimentisi; sto vise to bolje.
    Izmenio/la Sapa; 24.01.2008 u 16:56.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    14.11.2007
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od acafcrs Pogledati poruku
    Potrebna mi je vasa pomoc. Zeleo bih da kupim nove pancerice, ali ne znam odakle da krenem prilikom izbora. Skijanjem se bavim rekreativno, desetak dana godisnje. U jednoj radnji nudili su mi LANGE pancerice tvrdoce 85 (kostale su oko 9000 dinara). Ja sam spreman da izdvojim oko 14000, 15000 dinara. Znam da je izbor pancerica dosta individualan, ali me zanima o cemu bi trebalo da povedem racuna.

    Unapred hvala.
    Pozdrav
    Sto se tice pancerica...
    Uvek uzmi tacan broj! Nikako vece,prsti smeu da blago dodiruju ivicu kad ispravis koleno ali ne sme da ti nabija prste...
    Ne treba ti fleks jaci od 80 ako zelis da uzivas u voznji...
    Trazi aluminijumske kopce,da svaka ima mikro podesavanje...
    sedi u radnji bar pola sata u svakoj pancerici koje probas...
    Raspitaj se da li mozes da je zamenis ako ti ne odgovara u roku os dan dva barem...koliko god ovo smesno zvucalo neki ti nece vrtatiti ni pare na zameniti je....da ne verujes!!!!
    e sad malo subjektivno...NORDICA jeste malop skuplja...ali je zakon...udobna i udobna i udobna... probaj model gts 8 ili gts 6,to vozimo burazer i ja...ili nesto jos mekse 50/60 fleksa,ghts 4 ili easy move 8 i 6...sta da ti kazem bas sam se natrazio.....hihihi
    A da ,probaj...najkstrpljiviji i jedini koji me nisu katapultirali iz radnje posle 3puta po sat vremena probanj su gore u Ljeskoj 2,Salto M se zovu...ja se tamo skucio,uzeo pancerice i za mnene i buarazera,a i iznajmio njemu skije...pozz

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Ne bih isao sa tvrdocom manjom od 80 s obzirom na tvoju tezinu. Napomenuo bih jos da Nordica ima nerealno deklarisanu tvrdocu, tako da njihov flex 100 odgovara otprilike flexu 80 kod recimo salomona ili tecnike. Preporucio bih Nordica GTS12. Kada je Tecnika u pitanju, razmotrio bih modo12. Kazu da je mana tecnike ulozak koji se previse rasiri. Sto se salomona tice isao bih na Impact seriju (sto je proslogodisnji X Wave) odgovarajuce tvrdoce. Mislim da bi osmica bila OK. Ako imas vremena i zivaca pozeljno bi bilo probati i cipele ostalih proizvodjaca koje se mogu pronaci na nasem trzistu (Atomic, Head, Rossignoll, Dallbelo). Mozda bi se izbor moga malo suziti ako se u obzir uzme cinjenica da navodno Lange i Rossignol prave cipele za uze stopalo, dok Salomon (osim falcona) i Tecnika vise odgovaraju sirem stopalu.
    I jos treba uzeti u obzir da ce se ulozak za kratko vrijeme malo rasiriti pa treba uzeti cipelu koja ce u pocetku nogu umjereno stezati. Kako bootfittersi kazu, otprilike kao da ti je neko stopalo cvrsto obuhvatio sa obje sake. Ako te nakon 20 minuta cipela pocne zuljati na odredjenom mjestu, vremenom se stanje nece popraviti kako neki prodavci tvrde (ulozak ce se formirati po nozi i slicno). Naprotiv.
    Treba pomenuti da ce skoro sve prodavnice u februaru sniziti cijene za oko 30%.
    I jos da i ja pohvalim pomenutog distributera Nordice. Trebalo je istrpiti ovako teskog kupca kao sto sam ja, a sa cipelama (SM12) sam prezadovoljan.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Meščini da mi je drug Tataratira jednom rekao da je Atomic flex (isti broj) osjetno mekši od Lange-ovog. On je imao i jedne i druge, a sad je na Salomonu.

    Oj Tataratira, izjasni se lično i osobno.

  9. #9
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Dobrim djelom se slazem sa ovim Ice-ovim textom. 100X izreceno, ali da konstatujemo jos jednom, djaba su teoretske rasprave o markama i flexu, dok se tvojoj nogici ne svidi nesto, djaba je sva prica. Sta jos mozes uraditi ako osjetis da te cipela poprilicno steze je da izvadis unutrasnju cipelu,liner i probas samo skoljku. ako neki dio noge dodiruje plastiku, onda ce to biti siguran problem za vrijeme skijanja, ali to uglavnom, ne znaci da je problem ne rijesiv. odneses kod ljudi sa hidraulicnim ili slicnim spravama i oni ti taj dio rasire.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Ova fora da se proba samo skoljka je super, ali ja se nikada nisam usudio da na licu mjesta "iscupam" unutrasnju cipelu.
    Za modifikovanje skoljke sam se raspitivao i sada sam skoro sasvim siguran da u Srbiji i Bosni za sada ne postoji prodavnica ili servis koji ima potrebnu opremu i kadar. Sudeci po iskustvima ljudi koji su mogli sebi priustiti tako nesto, jeste skupo ali se svaki dinar isplati.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •