Strana 52 od 62 PrvaPrva ... 2425051525354 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 511 do 520 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #511
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Video izveštaj sa Magarećeg skijanja. Les 3 Vallees (Tri Doline) decembar 2014.

    https://www.youtube.com/watch?v=nj5q...ature=youtu.be

  2. #512
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano ValThorens 03-10.01.2015.

    Mnogo smo skijali, a malo fotografisali .
    Uskoro izvestaj, mada..o ovom prostranstvu je manje-vise sve poznato
    Priložene slike Priložene slike

  3. #513
    Junior Member
    Datum registracije
    27.10.2012
    Godina
    44
    Poruke
    14

    Podrazumevano val thorens 10.-17. januara 2015.

    Da potvrdim informacije o ceni prevoza ako se ide kolima. Putarine trenutno oko 260 evra. Za tunel Frejus pise da povratna karta vazi 7 dana, ali to znaci da vazi za (dan kupovine + 7 dana) sto nije bas ocigledno kad se gleda na sajtu. Ukupno oko 500 evra za put + 75 evra za parking u Val Thorens-u (a kola idu na gas kojeg ima svuda uz put i prosecno kosta oko 0.65 centi). Spavali smo u Torinu, 60 evra trokrevetna soba sa doruckom, mnogo lakse nego put odjednom i moguci dodatni dan skijanja. Hranu smo sami spremali, cak veci deo poneli iz Srbije. Tamo moze da se klopa u kafani za 25 evra, meni (pice, glavno jelo, dezert) i skroz je ok to sto dobijete. Pica za dvoje oko 12-15 evra.
    Uzeli smo na sajtu Val thorens skijalista paket (smestaj, ski pass, bazen i sauna u sportskom centru) i to je odlicna kombinacija jer se dobija 30% popusta na skipass, sto nije mala usteda. Smestaj smo uzeli bas u centru, "Vanoise", i mogu reci da je skroz ok. Korektno je, odlicna kuhinja, i ne doplacuje se njihova posteljina, sto nismo znali. Iako je ispred glavna ulica i provod, nije bilo buke.
    Odlican je osecaj doskijati do vrata hotela, ostaviti skije u prizemlju, presvuci se u sobi i preci 30 metara do sportskog centra za bazen i saune.
    Kao sto se vidi iz predthodnog posta, prvi dan nas je docekala kisa. Bukvalno kisica na 2300 m Ali, ipak sam dobio nagradu sto sam kupio skipass samo za to popodne, izgrejalo je sunce i bio fantastican uvod u ostatak skijanja. Od sedam dana, 4 dana smo imali odlicno vreme. Ostala tri dana je bilo cupavo, samo zbog vidljivosti, ali korektno za skijanje. Puno je pisano vec, i sve se zna, sve je fantasticno na ovom skijalistu. Nama se licno najvise svidela oblast na "zapadnoj strani" iznad Les Menuires-a, oko zica Roc 2 , Becca, Mont De La Chambre. Suncano do kraja dana , odlican pogled, lepe valovite staze, odlican sneg, nije cak bilo ni leda ispod snega sto se moglo naci sporadicno svuda , temperatura je bila takva da je pogodovala... Ostaje zal sto nismo isli da istrazujemo dublje Meribel i Courchevel... Pokusali smo, ali smo naisli na bas lose uslove na stazama koje se spustaju sa Mont Vallon-a, bukvalno nedostatak snega i kamenje, pa nismo hteli da rizikujemo i spustamo se nize, zakljucivsi da mogu da nas cekaju samo losiji uslovi, jer je sve na nizoj nadmorskoj visini. Mozda smo pogresili, mozda ne... nije nam nista zao Toliko.
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la mightymv; 19.01.2015 u 15:46.

  4. #514
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano ValThorens 03-10.01.2015.

    Kao sto obecah, evo i izvestaja iz VT.
    Isli smo sopstvenim prevozom u organizaciji SkiBus-a.
    Pravili smo kruznu turu (Aus, Swiss, Fr, It) pa smo tunel Frejus zakacili u povratku i cena prolaza u jednom pravcu je 43,5eur.

    Parking: Moguce je izvrsiti on-line rezervaciju i placanje parkinga, sto smo mi i ucinili 10-ak dana pred polazak, i cena je bila 73eur. Sa opcijom otkazivanja do 2dana pred dolazak, to isto kosta 75eur. Da smo rezervisali ranije (do 30 dana pred polazak) cena je bila nesto niza, 69eur. Isto tako, ako se krene na taj put bez prethodne on-line rezervacije moguce je na licu mesta platiti parking..lik ispred mene je to uradio, mislim za 75eur. Medjutim, za razliku od Tignes-a gde su mi na e-mail poslali code (4-cifren) koji sam ukucavao i podizao rampu, u VT je princip ulaska-izlaska drugaciji pa „Valthoparc“ salje na kucnu adresu bar-code karticu. Iz tog razloga internet-bukiranje parkinga nije moguce izvrsiti na manje od 7 dana pred polazak. Da ne spominjem da je kartica u Srb stigla dok smo mi uveliko bili na putu, ali su mi uz dokaz o rezervaciji izdali duplikat iste na licu mesta. Medjutim vise me je zacudilo da ni ortaku koji je isao iz Geneve takodje nije stigla kartica na kucnu adresu..francuska posla .

    Smestaj: Bili smo u zgradi TroisVallees, u cijem prizemlju je smestena agencija Immobilier, koja nam je izdavala apartmane. Smestaj je klasicno francuski, skockan i maximalno iskoriscen prostor za viseclanu porodicu sa sve sirom rodbinom . Sve nedostatke i zamerke u vezi apartmana odmah prijaviti da vam ne bi zadrzali depozit. Nabavka odmah preko ulice (Serpa) ili 2 ulaza pored (Carrefour), i ima sve sto vam je potrebno. Kao sto rece @mightymv, nasli smo i restoran sa dnevnim menu-jem za pristojne novce.

    Skijanje: Dolazak i prvi dan do podne, nas je docekao sneg minimalnog intenziteta. Onda se razdanilo i potrajalo do zadnjeg dana . Sta vise reci kada smo imali 5/6 suncanih dana sa temperaturom koja je bila od -7 do +2. Medjutim, primetno je da im nedostaje snega, posebno u nizim delovima, pa se zato nismo ni spustali ispod 1.800-1.700m..tuda je bilo ili raskvaseno ili ledenih ploca. Saznali smo od lika u Courchevel-u da im je pred NG pala neka dooobra kisa koja je istopila i sabila sneg, pa su zato staze izuzetno tvrde u nizim predelima. Zato smo stidljivo istrazivali Meribel i Courchevel po obodima, i uvek bezali nazad u VT i Orelle gde je bila milina za voznju. Cak smo probali i da sakupimo checkpointe za diplomu, ali zbog nemogucnosti spustanja u SaintMartin i loseg snega u dnu Meribel-a i Courchevel-a, odustali smo od toga. Da je vise snega, i sa ovakvim vremenom koje smo imali, moguce je i to obaviti za 6 dana. Povezanost skijalista je izuzetna, cak iznenadjujuce dobra za toliku kolicinu staza/zica, pa smo se relativno brzo prebacivali iz doline u dolinu. Prosto mi je neverovatno kako smo prvi dan istrazivanja sve 3 doline, lako i brzo stigli do krajnje leve zice (Chapelets) iznad Courchevel-Merionda..fantasticne veze! Zao mi je sto nismo skijali i LesMenuers, taj deo oko Rock2 (@mightymv), jer su i nasi drugari bili i kazu da je prelepo i suncano. Zato smo mi doktorirali na Orelle-u dva prepodneva od prve zice pa do pauze oko 13h. Sve u svemu skijanje u VT (sa ostale 2 doline) je jedno nezaboravno iskustvo, i uverio sam se zasto je proglaseno za najbolje svetsko (i francusko) skijaliste u 2014 !


    Jedina (mala) zamerka je kolicina engleza (klinaca) koja uvece na dobrom minusu razgolicena ludija i dere se po ulicama i ispred kafica, a tokom dana se trezni na stazama vozeci spust a ne znaju ni plug, pa se neretko desi da se zakucaju u nekoga. Prvu stvar resite zatvaranjem prozora i terasa, a drugu osmatranjem-i-izbegavanjem i/ili odbijanjem istih neidentifikovanih objekata . Mozda smo pogodili neku njihovu smenu, a mozda i ne, uglavnom za prethodne 2 godine u istom terminu u EspaceKilly-u ih ne videsmo ovoliko. Ne znam ni zasto sam ovo napisao, jer bez obzira na to, VT-Meribel-Courchevel zasluzuju da se ponovo vratimo!

  5. #515
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    mightymv i Bratko, odlicne recenzije !!!

    Bilo bi super da pricu o troskovima zaokruzite sa cenom smestaja i ski pass-ova koje ste kupili.

    Bratko koliko sam razumeo preko skibusa ste bukirali aprtman. Za koliko osoba i koliko je to kostalo ?

  6. #516
    Junior Member
    Datum registracije
    27.10.2012
    Godina
    44
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    mightymv i Bratko, odlicne recenzije !!!

    Bilo bi super da pricu o troskovima zaokruzite sa cenom smestaja i ski pass-ova koje ste kupili.
    Mi smo uzeli paket koji je nudio sajt val thorensa :
    http://www.valthorens.com/winter-en/val-thorens/bargains-and-good-deals.354.htm

    Ovaj nas paket je imao =7 nocenja + 6 dana ski pass + 6 dana spa u sportskom centru=. Ovaj spa toplo preporucujem jer je stvarno odlican dodatak na skijaski dan i nije skupo. Postoje paketi i bez njega, kao i sa drugim dodacima (ronjenje u jezeru, voznja auta po snegu...). Bice vam jasno na sajtu. Ovi paketi se, koliko vidim, ne nude tokom cele sezone, vec samo kad nije guzva. Glavna prednost paketa je sto dobijete ski pass sa 30% popusta, sto dodje oko 80-90 evra manje po coveku. Moze da se doplati i sedmi dodatni dan sa popustom. U paketu sami birate lokaciju smestaja u naselju, hotel, apartman, pojedinacno sobu tu i tu (imaju slike, sve detaljno opisano). To je zgodno jer samo od vas zavisi gde cete biti smestani. Placa se 30 dana pre dolaska kompletno. Mi nismo uzeli najjeftiniji smestaj koji je imao, i uzeli smo cetvorokrevetnu sobu za nas troje. Apartman od 28 kvadrata. Minimalisticki, ali sve unutra tip top. To je iznosilo 400 evra po osobi za pomenuti paket . Da smo uzeli najjeftinije, mozda bi bilo 20-30 evra manje po coveku. Sam hotel nema recepciju nego odete na jednu lokaciju u gradu gde zaduzujete kljuceve i posteljinu, dobijete uputstva, i to je to.
    Ne bi me cudilo da i nase agencije uzimaju bas ovakve pakete, jer mi se to uklapa u racunicu (ski pass popust).
    Jeste malo skuplje kolima samostalno, ali ne toliko da bi umanjilo vrednost komfornosti koju to donosi. A mozete se skijati i dodatni dan ako se odlucite na spavanje , recimo u Torinu koji je udaljen 250 km od kranjeg cilja.
    Znaci , ako se sve sabere, skipass + smestaj (ne najjeftinije) + spa i bazeni + prevoz (sa parkingom i voznjom na gas) = 575 evra po coveku.

    a ako neko zeli... ima jos slika na https://plus.google.com/photos/10104...25019647178609
    Izmenio/la mightymv; 20.01.2015 u 15:46.

  7. #517
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    Isto mesto,ista zgrada,ista zapazanja,iste "zamerke".bravo!Treci put u V.T.(pre toga obisao jos tri njihova najveca bisera,govorim samo o FR).Nase smene su bile uvek posle vaseg termina, ali situacija sa Englezima se ne menja,Tako je i u drugim centrima,ali sam video Dart Vejdera i Pirate sa Kariba LIVE.Ume buka tu u centru dasmeta jer do 4 sata ujutro se bas peva.jedino sam bio sokiran sirenama(ambul.kola) koje su tutnjale non-stop i brojem povreda koje sam video ove godine,a snega je bilo u izobilju.Za mene je i dalje V.T. No 1 i podatak da svake godine najvise ulaze u infrastrukturu,dok drugi centri spavaju.

  8. #518
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    ..Bratko koliko sam razumeo preko skibusa ste bukirali aprtman..
    Ne. Ceo aranzman je radio Skibus (prevoz, smestaj, skipass+40eur doplata za sve 3 doline) a mi smo isli sopstvenim prevozom, i za to dobili umanjenje 70eur po osobi. Bili smo u 2-krevetnom apartmanu a cena, kao i uvek u ovakvim mestima, zavisi od broja osoba koji unutra borave..vise ljudi=jeftinije. Ne znam pojedinacne stavke za smestaj i skipass.
    Cena za skipas prati i velicinu skijalista http://www.valthorens.com/winter-en/...kipass.21.html pa se zato isplati ili uzeti neki paket kao @mightymv, ili ici preko uigrane organizacije koja dobije dooobar popust za skipas na kolicinu.
    Moj savet je da oobavezno uzmete doplatu za sve 3 doline..jer ne morate da mislite kada vas noge ponesu tamo-vamo .
    E da, aplikacija VT radi i u off-line rezimu pa je zgodna kao mapa, ako vam pri tome bateriju ne pojede mraz.

    Prosle godine smo sami nasli smestaj preko HomeAway u Tignes-u za 300eur. Nas je bilo dvoje, a apartman dvosoban predvidjen za 4-oro..super, komforan, tih u maloj zgradi. Sve je bilo OK osim peripetija oko placanja. Vlasnik Francuz insistira na placanju PayPal-om, a ja mu objasnjavam kako Srbija ne moze da primi novac preko PP...morao sam biti ubedljiv zbog depozita od 500eur na koji se cekalo mesec dana . Zato, ili booking ili preko agencije.

  9. #519
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Offtopic: PayPal radi savršeno, takođe možeš i da primiš novac u Srbiji ako se radi o povraćaju - to je uključeno u uslugu plaćanja (vraćanje novca).

  10. #520
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    http://www.24sata.rs/kosmar-srpskih-...-sat-foto/2762

    Naslov bas ne odgovara incidentu. Takodje nismo jurili 100 kroz noc.
    do pisanja ....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •