Strana 5 od 62 PrvaPrva ... 345671555 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #41
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @Sapa: ma nisam bolan tebe prco (mada, ako nastavis sa tim smajlicima...) nego iz iskustva "sa ovih prostora" cim cujem rijec ekspert to mi je prva asocijacija, neko ko se finansira obicno obilno i obicno iz drzavnih izvora, a nema pojma ni o cemu. A ja se opako nalozio na Francusku, a ti mi za Fr nekako dodjes ko Stevo za skije. Pa otud te proglasih za eksperta, pa pokopah eksperte, a ti dodje kao kolateralna steta

    Bio sam u Risoulu prosle godine, to je stvarno bila fantazija u poredjenju sa domacim mi bosanskim skijalistima, ali ipak nije ni blizu 3D, ni po zicarama, ali bogami ni po stazama (mada ima par fantasticnih, sto jest jest). Pa sam se sad pitao. Da li su tri doline usamljene u svemiru? Ima li zivota i van njih? Vujo mi sinoc dade malo nade sa Tignesom

  2. #42
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=oggy;26534]@Sapa:
    ma nisam bolan tebe prco (mada, ako nastavis sa tim smajlicima...)
    Ono jest da sam redovan posjetilac amsterdamske gayparade, ali samo kao turista, a yok brate kao aktivan ucesnik
    PS
    druze nisi valjda toliko zagorijo, pa nije zar dotle doslo? pi, pi, pi.

    nego iz iskustva "sa ovih prostora" cim cujem rijec ekspert to mi je prva asocijacija, neko ko se finansira obicno obilno i obicno iz drzavnih izvora, a nema pojma ni o cemu.
    Yok bolan experat, nisam experat ni u cemu, samo veliki ljubitelj te zemlje. Tu rijec garant nisi cuo iz mojih usta.

    A ja se opako nalozio na Francusku, a ti mi za Fr nekako dodjes ko Stevo za skije. Pa otud te proglasih za eksperta, pa pokopah eksperte, a ti dodje kao kolateralna steta
    Ma da budem iskren; mislim da je Stevo veci exper(a)t za skije (osmi mozda 'freeride-jaranice') nego sto sam ja 'experat' za Francusku. Pa jos sam, bolan, tako malo vidijo od te 'ski-galaksije'

    Bio sam u Risoulu prosle godine, to je stvarno bila fantazija u poredjenju sa domacim mi bosanskim skijalistima, ali ipak nije ni blizu 3D, ni po zicarama, ali bogami ni po stazama (mada ima par fantasticnih, sto jest jest). Pa sam se sad pitao. Da li su tri doline usamljene u svemiru? Ima li zivota i van njih? Vujo mi sinoc dade malo nade sa Tignesom
    Kad sam prvi put otiso u 3 D mislijo sam da necu vise nikad nigdje drugo otici.I otiso jos 2 X. Vremena su se promjenila tj promjenio se ja. Svuda mi dobro, gdje nema guzve na stazama i na liftovima, a pogotovo gdje ima meraje van staza. Sto divljije meni bolje.
    A skoro svaki centar u kojem sam dosad bio bih mogao od srca da ti preporucim. Mozda jedino ne laPlagne i Valfrejus. La Plagne sve u svemu ima fantasticno skijanje, ali meni nesto ogavno, neznam ni ja zasto, tako mi ostalo u sjecanju (a ima da se skija, mashala). A to sto je meni ogavno macku o rep, LaPlagne je top francuskih alpi. Otkad je spojeno sa Les Arcs imas na raspolaganju 420 km staza. Samo to su bila i ostace dva odvojena skijalista, jer ona godnola koja ih povezuje je vrsta uskog grla. Boravijo sam u selu gdje je u mejduvremenu ta gondola postavljena (tad je jos nije bilo 2002), ali kad je sezona imas jednu dvije staze na raspolaganju da se iz skicentra Laplagne, spustis u selo, ludnica kakva guzva, nemozes proci, a staze uske kroz shumu. Kad stignes dole do gondole trebas da cekas da te ta "skela" preveze na drugu stranu u Les Arcs, a znam da na toj strani imaju stare liftove, elem dok stignes do dobrih staza u Les Arcs prodje dosta vremena, dakle tih 420 km se definitvno nemoze porediti sa onih 600 iz 3 D. Valfrejus ima za svoje uslove super offpisteterene, ali malo je to stvarno, "svega" 50 km staza (a ti da prevalis 1400km dok tamo dodjes, nema smisla jel) jedino sto je i to kao i onaj Val Cenis blizu Orelle, pa opet mozes dan-dva u 3 D. Ja sam iz Valfrejusa isao u LaNormu (jako blizu) i to je takodje simpaticno skijaliste (60tak km staza, ali puno shume).
    Sve ostale centre koje sam posjetio bih ti preporucijo da ih i ti posjetis: ApldHuez sigurno, pa i les sybelles (toliko je oke, da sam ga posjetio 2 X).
    A espace st.bernardo, tu vise nisam objektivan, tu mi je dozivljneni, kompletan ugodjaj jaci od svih mojih dosadasnjih skijanja u Francuskoj. 150 km je nista u poredjenju sa 600km, ali dovoljno raznovrsno i dovoljno originalno da te zadovlji na 7 dana (mene ako Bog da opet do godine, znam sad vec definitvno). Sama cinjenica da skijas u dvije zemlje, na dva konfiguracijom potpuno razlicita skijalista je dovoljan razlog da se posjeti (a tek onaj cjenom, djabni kapucino i espreso na Italijanskoj strani )
    Da rezimiramo
    Mislim da 3 D nisu Vaseljena u (zivim insanima) ne nastanjenom svemiru, znam ljude (ski-kosmonaute), koji su vise pod utiskom Espace Killy (Tignes/Valdisere) i 4 Vallee. A posjetili vise puta i jedno i drugo i trece. Kazu da ova dva imaju zahtjevnije i uzbudljivije staze, a i jos jace offpiste mogucnosti nego 3 D. Eto, sad znas da ima nade.
    Ako bude prilike volijo bih da odem u Tignes,ako je tako kao sto sam cuo, onda bi se moglo lako desiti da mi poslje te posjete 3 D dodju na (jako) drugo mjesto. :-). No samsa je mala u skorije vrijeme; sad gustiram S.Bernardo i okolinu. :-)
    Izmenio/la Sapa; 26.01.2008 u 23:00.

  3. #43
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    A taj Espace. St. Bernardo gde mu dodje onako geografski? Mislim kako da ga nadjem na karti?

  4. #44
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jijang Pogledati poruku
    Pa bas za 200, ski pas i smestaj, tesko...za 7 dana
    Tesko za 200 ali za 180 € skipass za cijele 3 doline i smjestaj na stazi to vec ima

  5. #45
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Top Pogledati poruku
    Tesko za 200 ali za 180 € skipass za cijele 3 doline i smjestaj na stazi to vec ima
    A boravisna taxa?

  6. #46
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Da to sam zaboravio napisati, treba dodati jos 6 €

  7. #47
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Top Pogledati poruku
    Tesko za 200 ali za 180 € skipass za cijele 3 doline i smjestaj na stazi to vec ima
    Ma nemoguce da je tako jeftino ??? To mora da je neka prevara

  8. #48
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    U pa ja nisam ni čitao ovu temu!

    Al ste se rasprdeli!!!

  9. #49
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Ma nemoguce da je tako jeftino ??? To mora da je neka prevara
    Smestaj verovatno u snegu na stazi? Nije lose.

  10. #50
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    E kad moram da dokazujem
    1. pogled iz apartmana
    2. pogled sa balkona
    3. zgrada u kojoj smo bili smjesteni
    4. Jos jedan pogled sa balkona
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Top; 29.01.2008 u 08:40.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •