Strana 47 od 62 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 461 do 470 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #461
    Junior Member
    Datum registracije
    07.02.2007
    Godina
    46
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Taj info mi je trebao . Hvala .

  2. #462
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Zanimljiva stvar, sad sam našao mapu na kojoj se vidi da su neke staze (konkretno, u Kurševelu), promenile oznaku i iz crvenih degradirane u plave, a pri tome nije vidljiva ni najmanja razlika u trasi u odnosu na 2013. godinu. http://www.latania.co.uk/photos/2014...s2013-2014.gif

    Konkretno staza Creux.

    Što je argument u prilog tezi da ta vrsta obeležavanja ume da bude dosta proizvoljna.

  3. #463
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Zanimljiva stvar, sad sam našao mapu na kojoj se vidi da su neke staze (konkretno, u Kurševelu), promenile oznaku i iz crvenih degradirane u plave, a pri tome nije vidljiva ni najmanja razlika u trasi u odnosu na 2013. godinu. http://www.latania.co.uk/photos/2014...s2013-2014.gif

    Konkretno staza Creux.

    Što je argument u prilog tezi da ta vrsta obeležavanja ume da bude dosta proizvoljna.
    Možda su je samo proširili? Koliko sam video situaciju u Tinju prošle nedelje, široke staze su često plave, bez obzira što postoje deonice koje baš imaju solidan nagib.

  4. #464
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Možda su je samo proširili? Koliko sam video situaciju u Tinju prošle nedelje, široke staze su često plave, bez obzira što postoje deonice koje baš imaju solidan nagib.
    Pravo da ti kažem više ne znam. Čvrsto sam verovao da obeležavanje staze određuje tačka na kojoj ta staza ima najveći nagib i da je smisao svega toga da se zaštite početnici, tj. slabiji skijaši, da znaju koje staze da izbegavaju.

    Sada vidim da je iz čista mira urađena obrnuta stvar - crvena staza je na mapi pretvorena u plavu.

    Razmišljam o sledećem: trasiranjem staza se nastoji da i slabiji skijaši mogu da dođu do svih delova skijališta, pa se u tu svrhu malo "nateže" u korist plavih staza i ponegde gde bi pre trebalo da bude crvena. Ali to govori u prilog tome da je obeležavanje dosta proizvoljno.

    Što se širine staze tiče - znam plavu stazu koja možda i nema veliki nagib ali je uska i levkasta i prilično nezgodna za slabije skijaše - staza Santons u Val d'Izeru. Verujem da je označena plavo pre svega zato što inače ne bi bilo drugog načina da u Val d'Izer pređe neko ko hoće da izbegne crvene i crne staze, a neće da se vozi žičarom.

    Tako da i za ovu stazu u Kurševelu cenim da je to razlog - da bi, barem po mapi, moglo da se lakše spusti u Kurševel.

  5. #465
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Pravilo za obeležavanje staza u Francuskoj je da nema pravila.

  6. #466
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kategorizacija je usko povezana sa marketingom ako se gledaju neke studije kada se prave centri često se pominje procenat određenih staza, poželjnost određenih procenata da bi se privukli turisti itd.

  7. #467
    Member jaojelena avatar
    Datum registracije
    09.10.2013
    Lokacija
    Zajecar
    Skije / Bord
    head rev pro 80
    Godina
    41
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    uh gledam i cekam da ponovim ne bih menjala bar jos ovu godinu samo sto ne znam da li decembar ili pocetak januara? samo da se pregura more zbog zdravlja

  8. #468
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jaojelena Pogledati poruku
    uh gledam i cekam da ponovim ne bih menjala bar jos ovu godinu samo sto ne znam da li decembar ili pocetak januara? samo da se pregura more zbog zdravlja
    sad je na redu skijanje, ponude su vec izasle kod skibus-a
    sve me vise privlaci termin 31.01. zbog dubine snega.
    vec par sezona je nesto plitak sneg u januaru.

    poz

  9. #469
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ivane, u tom terminu Orelle ili Les2Alpes Ali racunaj da je tad guzvaaaaa jer tad pocinje Francuzima raspust Ja merkam ove godine od 10.01. ne bi bilo lose da se organizujemo neka veca grupica pa da idemo svi skupa...

  10. #470
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ivane, u tom terminu Orelle ili Les2Alpes Ali racunaj da je tad guzvaaaaa jer tad pocinje Francuzima raspust Ja merkam ove godine od 10.01. ne bi bilo lose da se organizujemo neka veca grupica pa da idemo svi skupa...
    Rekose mi da im pocinje raspust posle tog termina.
    Sumnjam da bi bio povoljan arazman da je tamo tad raspust.

    Sa kolegom sam juce rezervisao L2A ( opet) od 31.01.2015., samo zbog La Grave.
    Prosli put kada sam isao od 10.01. uopste nije radila veza za La Grave.
    Sumnjam da ce biti guzve, a i na off-u je ionako nema
    Plus sneg, nadam se da ce do kraja januara dosta napadati i vece sanse su mi za prsic u februaru.

    Svakako bi bilo dobro kada bi se vise nas skupilo za off , pa jos ako odemo do La Grave nista bolje

    Poz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •