Strana 51 od 62 PrvaPrva ... 41495051525361 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 501 do 510 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #501
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano Tri Doline, FRA - Šta je novo u ski sezoni 2014/2015.

    Tri doline je jedan od najpoznatijih, najvećih i ski stazama i žičarama najbolje povezanih skijaških domena na svetu. Te doline su Saint-Bon (Courchavel i La Tania), Allues (Meribel i Brides les Bains) i Belleville (Saint Martin - Les Menuires, Val Thorens), ali njima se faktički može pridodati i četvrta dolina Maurienne (Orelle). Ski staze ukupne dužine 600 km uz mogužnost neograničene vožnje van uređenih staza, predstavljaju pravo čudo za sve koji se tu nađu od početnika do najzahtevnijih skijaša.


    Domen Tri Doline je nastao sedamdesetih godina prošlog veka, i neprekidno se razvija i modernizuje investicijama u nove žičare kao i zamenu starih žičara novim savremenim i bzim instalacijama. Evo glavnih novosti pred početak sezone 2014 / 2015.:



    Dolina "Saint-Bon" - COURCHAVEL


    - Iz mesta Courchavel- Le Praz na 1300 m/nv dosadašnja stara spora gondola "Foret" je zamenjena novom brzom isklopivom 6-sedom žičarom sa haubama čiji je vrh pomeren u desno i nalazi se na platou "Juget" na 1870 m/nv gde je i vrh gondole "La Tania".
    - U sektoru La Tania, stari Poma ski lift "Bouc Blanc" iz 1972. godine u toku prošle sezone zamenjen je novom istoimenom isklopivom 6-sedom žičarom sa haubama. Uklonjeno je još nekoliko sada nepotrebnih starih žičara.

    - U skijalištu Courchavel dve stare instalacije, čije su polazne stanice bile na 1840 m/mv, ski lift "Gravelles" i tosed žičara "Aiguille du Fruit" menjaju se novom isklopivom 6-sedom žičarom sa haubama "Aiguille du Fruit"




    Dolina "Alu" - MERIBEL


    Svilm ljubiteljima ovog skijališta će svakako biti drago da čuju da su konačno odlučiji da nadograde žičaru "Loze". Stara spora žičara sa fiksnim koprpama sada će biti veoma brza isklopiva sedežnica. To će omogućiti da se brže i efikasnije prelazi iz Meribela u skijalište Courchavel.



    Dolina "Belleville" - VAL THORENS


    Skijalište Val Thorens je od ove sezone bogatije za tri potpuno nove žičare:

    - "Borgne" je nova isklopiba 4-sed žičara koja će se pružati potpuno novom trsaom. Polazi od vrha žičare "3 Vallees 1", a pruža se desno od žičare "3 Vallees 2", i imaće uz sebe sasvim novu plavu ski stazu.

    - "Portette" nova isklopiva 6-sed žičara zameniće postojeću 4-sed žičaru.

    - "Plan de l'Eau" nova brza isklopiva 6-sed žičara zameniće postojeću 4-sed žičaru sa fiksnim korpama. Nova žičara će biti duža i izlazna stanica će biti na većoj viusini od postojeće, pa će i pripadajuća ski staza biti duža.



    Dolina "Belleville" - LES MENUIRES


    Pred ovu zimsku sezonu na skijalištu Les Menuires nema novih žičara, ali se radilo na ski stazama.
    - U sektoru "Masse" prosečena je nova ski staza koja se prostire ispod gondole "Masse 2".
    - Na stazi "Stade" instaliran je sistem veštačkog osnežavanja.

  2. #502
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    zanimljiva stvar ako je ovo tachno. inovacija na interaktivnoj mapi...
    pokazatelj utabanih staza GROOMING
    http://www.valthorens.com/winter-en/...i-map.426.html

  3. #503
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od axxe Pogledati poruku
    Orelle ne uzimaj u razmatrnje uopste!
    Nisam još bio u 3 doline ali nije mi jasno zašto da ne uzima Orelle u razmatranje ako je on spojen sa 3 doline? Tako jednostavno može da se skija po čitavom skijalištu bez obzira gjde se nalazi smještaj.
    Ili ja nisam dobro shvatio.

  4. #504
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Orelle je na neki način izdvojen iz 3 Doline, nalazi se na maloj nadmorskoj visini i da bi došao do 3D moraš prvo od apartmana da se prevezeš do jedine gondole koja te izvlači praktično u predvorje 3D. Kad se vraćaš moraš da vodiš računa da ne zakasniš na tu gondolu. Nemaš mnogo vremena ni da stigneš da istražuješ ostale doline i mislim da je ski pas važio samo za Val Thorens, odnosno nije ni postajala mogućnost doplate za ostale doline. Prema iskustvima onih koji su išli i samo mesto je potpuno mirno i dosadno, bez mnogo sadržaja. Nemoj ovo uzimati zdravo za gotovo, ja nisam nikad bio smešten tamo pa pronađi postove onih koji jesu, možda su iskustva i potpuno drugačija od ovog što sam napisao ali se sećam da su meni ovo svojevremeno bili dovoljni razlozi da ne razmatram Orelle kao bazu kad sam išao prvi put u 3 Doline.

  5. #505
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Lynx Pogledati poruku
    Orelle je na neki način izdvojen iz 3 Doline, nalazi se na maloj nadmorskoj visini i da bi došao do 3D moraš prvo od apartmana da se prevezeš do jedine gondole koja te izvlači praktično u predvorje 3D. Kad se vraćaš moraš da vodiš računa da ne zakasniš na tu gondolu. Nemaš mnogo vremena ni da stigneš da istražuješ ostale doline i mislim da je ski pas važio samo za Val Thorens, odnosno nije ni postajala mogućnost doplate za ostale doline. Prema iskustvima onih koji su išli i samo mesto je potpuno mirno i dosadno, bez mnogo sadržaja. Nemoj ovo uzimati zdravo za gotovo, ja nisam nikad bio smešten tamo pa pronađi postove onih koji jesu, možda su iskustva i potpuno drugačija od ovog što sam napisao ali se sećam da su meni ovo svojevremeno bili dovoljni razlozi da ne razmatram Orelle kao bazu kad sam išao prvi put u 3 Doline.
    Doplata za tri doline potoji. Veza za povratak je jednostavna. Veoma jednostavna(dve zice kroz sektor valtho)...Du lak(oprosti na spelovanju) pa grand fond pa spust do gondole...veoma brzo se to preleti. stoji da si na periferiji i da mesto nema nikakav sadrzaj sto se veze do skijalista tice meni je slicna kao iz briansona u serre che. recicu 1000 put, za skijanje meni je samo taj sektor orelle valtho bio dovoljan a isao sam 4 5 puta tamo.nekada je ova destinacija bila dosta jeftinija pa sam se za to opredelio i nisam pogresio. Apartmani su komforniji a ambijent je najbolji ako ides sa drustvom...vecim drustvom.

  6. #506
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Klasicna doplata ne postoji vec prakticno placas dnevni ski pas ako hoces da ides dalje. Meni licno ne bi bilo to to da predjem 1200 km i onda vidim samo cetvrtinu skijalista ali razumem da ljudima tako odgovara pogotovo sto udruzenja najcesce to i forsiraju jer ih ispadne jeftinije.

  7. #507
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da može da se odskija ispod gondole do Orella to bi bila prihvatljiva varijanta za mene, ovako mi nije uopšte interesantna - naravno lično mišljenje.

    Prednost osim komotnijih apartmana koje navode ljudi je i prilično kraći put do Orella (u odnosu na Val Thorens) - ali to što mora gondolom da se vraća je po meni toliki minus da poništava sve ostalo...

  8. #508
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    ...Veza za povratak je jednostavna. Veoma jednostavna(dve zice kroz sektor valtho)...Du lak(oprosti na spelovanju) pa grand fond pa spust do gondole...veoma brzo se to preleti...

    Koliko otprilike ceo taj potez traje? Planiram jedan izlet ove godine do Val Thorensa preko Orela pa da napravim vremensku kalkulaciju. I bude li većih gužvi na 3V Express gondoli u špicu pri odlasku i povratku?

  9. #509
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Tre valle express vuche skoro 5km od 12 do 16minsa pa rosael 7 minuta mislim max. Posle idesh spust pored terrain parka pa dole pored gondole cime de caron na zicu Cairn i tu moze da se kupi produzetak za sve doline. Ne mogu da se setim u orelle kako o ide oko passa za sve doline....slucajno okinuh post pa nastavljam u drugom

  10. #510
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Posle cairn ka centru val thorens pa plain de sud ili sta god ili od Cairn ka Menuiru...
    Za povratak ne mogu reci koliko traje spustanje ali mogu zice koliko vuku. 2 lacs je starija ali kratka 5 do 10 min pa grand fond funitel 10 max minsa. Guzve budu vikendom na gondoli 3 express ali nista preterano...cekash 5minuta max samo kad je pustaju.Povratak ponekad se zachepi ali gondola radi do poslednje dushe... moze i skijama se spustiti ali prvi deo je smor treba zalet. Posle ima kolski put i laganica ako ima snega.
    Postoji i extremjija varijanta ispod gondole ali ima dosta panjica i poneki skok. Josh jedno povratak sa skijama ne ide skroz do gondole nego malo iznad smestaja u koji vode sve agencije...nije preporucljiva ova varijanta.. https://docs.google.com/file/d/0B_NK...p=docslist_api

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •