Strana 27 od 62 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 261 do 270 od 614

Tema: Trois Vallees

  1. #261
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Cudno mi to sto kazete da VT ima malo staza kad je u sustini celo skijaliste staza:P Slazem se da je ok deo ispod Carona sa sve Boismint delom ima mnogo prostora za freeride. Dodao bi samo za Orelle osim sto je sunchan i sneg malo drugaciji nego preko "brda" tu postoji par off ruta i jedna od boljih mi je Pierre Lorry (sa Bouchet-a kad se izlazi otici kontra ili kako bi rekao PRAVO sa korpe dole bez skretanja) prvi deo je strmiji i posle ide blag nagib. Taj strmiji stenoviti deo se moze izbeci ukoliko se dolazi iz ValTho sa NOVE ZICE preko Portete na Val Thorens(novi cable car). U sustini BOUCHET JE EXTRA ZA OFF od vrha levi deo savrshen i nije previshe zahtevan a nema ni mnogo litica. Ispod Rosael zice ima jedan deo mnogo ludacki i u sustni vishe od jednog puta nema potrebe ici uzak prolaz zeznut nagib.... Sto se tiche izgovora moze se cuti na svakom videu/dokumentarcu/klipu da izgovaraju Torens sa S sto je i mene zacudilo jer su nam suprotno govorili...

  2. #262
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od axxe Pogledati poruku
    a koji su to na primer lepsi?
    a sto pitas? nadam se da ti nije namjera pocinjati diskusiju o reljefu i estetici . ovo je dobar thread, i vec previse izofftopicaren. Vec sam davno rekao kako ja na to gledam, al evo da ponovim; 3 D je urbanizovni ski-kontinent (i tu nema nista lose), samo ja preferiram mala slabo nastanjena ostrvca u ''juznom arhipelagu''.

  3. #263
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    nemam nameru za offtopic,samo pitam.govorimo o skijalistu prevashodno,mada mi je bitna i infrastruktura i sam osecaj mesta u kom se skijam.davno znam da je u FR taj fazon (urbanizovan)pocevsi od Avoriaza i to mi se tamo i uklapa.pre sam preferirao pitoreskna mesta u istocnom velikom "arhipelagu",sad mi nekako ide samo sneg,stene i sunce!

  4. #264
    Ski manijak bojo avatar
    Datum registracije
    30.11.2005
    Lokacija
    Cacak
    Godina
    46
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Les2Alps recimo...

  5. #265
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    uh, u samom vrhu moje top liste!medjutim par nijansi ipak VAL THORENS I TIGNES ispred L2A(uredjenost staza,novije zicare,pogotovo kabina).

  6. #266
    zokifashke
    Guest

    Podrazumevano

    Bio sam sa skibus-om od 17-24. marta u Val Thorensu sa smestajem u Orellu i bilo nam je fenomenalno, imali smo dobro vreme, naskijali smo se za sve pare
    Sve pohvale za smestaj u Orellu i za ceo Val Thorens, staze su perfektno sredjene, odlicna povezanost zicama i gondolama...vrhunsko skijaliste...
    Preporucujem

  7. #267
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojo Pogledati poruku
    Les2Alps recimo...
    Sve sto su napisali "exxe i zokifaske" stoji na mestu i u potpunosti se slazem sa njima! Sve je organizovano na vrhunskom nivou, pa dok cekas u redu za gondolu mozes preko velikih LCD panela da pratis off-piste filmove iz samog mesta, sto moze da bude jako korisno za freeridere. U tim cekaonicama imaju i pokretne stepenice tako da nema tegljenja opreme i sl. Najlepse uredjene staze su mi one od vrha Boucheta pa do pocetne stanice Peyron. Te zice su malo sporije od ostalih pa ljudi slabije idu tamo. Kada nije mnogo jako sunce ostaju perfektne do kraja dana, sto je stvarno retkost u Val Thorens. Ima jos dosta lepih staza, ali kombinacija "Boismint-Plan de L'eau" je extra!

    Ono sto me vise privlaci kod Les 2 Alpes-a je to sto su staze mnogo, mnogo sire, pa se teze i rasture. Imaju ski voz koji ide ispod glecera, ledenu pecinu, dva border crossa, 5 puta veci snowpark, 220km vrhunskih staza i LA GRAVE U L2A ima dosta pravih crnih staza koje se sredjuju, za razliku od Val Thorensa gde u martu nije bila nijedna sredjena crna straza! Sve su bile neke padine sa hupserima koje su klasifikovane kao crne staze. Skijali smo Combe Rosael, ali to po meni nije crna staza vec crvena! U L2A su takve staze klasifikovane kao crvene. Combe de Caron je takodje bila katastrofa, gomila hupsera i nista vise od toga! Od crnih u L2A preporucio bih Bellecombes 5, Fee 5, Super Diable i Valentin. Sto se snega tice L2A je 5 puta bolji od Val Thorensa! Bili smo krajem marta prosle godine u L2A i sneg je bio vrhunski, nigde nije bilo leda pa su bili vrhunski uslovi za off. Ortak je prosle nedelje dosao iz L2A i kaze da je bilo dubokog snega koliko hoces, da leda takodje nije bilo i da su bas divljali. U Thorensu to nije bio sliucaj, a sve off piste padine su bile potpuno zaledjene, pa su se pojedini skijasi i borderi vratili razocarani!

    Iskreno, otisao bih ponovo i u jedno i u druga skijaliste jer su fantasticna! Preporucujem da se u januaru ide u 3 doline, a u martu u Les 2 Alpes.

    Pozdrav svim ski busovcima

  8. #268
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Pa Borko bilo je svezeg snega za off drugi(mada bilo je dosta magle) treci i malo cetvtog dana. napadalo je fino i zadrzalo se na delovima gde ne duva vetar. preostalih dana uslovi nisu bili idealni ali ipak moglo je da se vozi. prvi dan van staza bilo je tvrdje nego na stazama recimo nesto kao beton U sustni kad se ide van morash biti spreman na sve...

  9. #269
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od underbass Pogledati poruku
    Sto se snega tice L2A je 5 puta bolji od Val Thorensa! Bili smo krajem marta prosle godine u L2A i sneg je bio vrhunski, nigde nije bilo leda pa su bili vrhunski uslovi za off. Ortak je prosle nedelje dosao iz L2A i kaze da je bilo dubokog snega koliko hoces, da leda takodje nije bilo i da su bas divljali. U Thorensu to nije bio sliucaj, a sve off piste padine su bile potpuno zaledjene, pa su se pojedini skijasi i borderi vratili razocarani!
    po pitanju offpist skijanja 3V kotira bolje od L2A (izuzimam la grave); kvalitet snjega na bilo kojem skijalistu zavisi samo od trenutnih vremenskih uslova; vjetra i temperature. nema veze kako se ono zove; dok na jednom vrhu pada puder, samo par km dalje moze da brije vjetar i tuku minusi bez padavina, dakle pitanje je srece i/ili pracenja vremenske prognoze (na osnovu par iskustava je tesko davati konacnu ocjenu kvalitete snjega)

  10. #270
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Nisam ni rekao da to ima veze sa imenom ski centra, ali sa polozajem terena definitivno ima! Glecer u L2A je skroz otvoren, vetar siba kao lud, a sneg je mekan i bez leda. Tamo bukvalno svake noci padne po malo novog snega, pa me ne cudi sto se gore skija i u avgustu Dodnji deo skijalista je nekako sakriven pa vetar ne duva toliko jako. Tako je bilo prosle godine u ovo vreme, a tako je i sada. To su neka moja zapazanja, a ortak mi je samo potvrdio pricu jer se pre par dana vratio iz L2A i kaze da se raspametio sto se tice off pista. Kaze da nije nigde bilo leda, gde god su skrenuli sa staze bilo je extra. La Grave je spojen sa L2A i skija se sa istim ski pasom. Ne znam, meni licno je kombinacija L2A - La Grave mnogo atraktivnija za off nego sam Val Thorens. Verujem da su ostale doline full, ali ne mogu da pricam jer nisam skijao tamo.

    Grimani, znam da moras da budes spreman na sve, ali ako vec mozes da biras zasto ne bi izabrao bolje uslove. Stvarno je bilo lepo u Val Thorensu, opet bih skijao tamo, ali kada bih mogao da biram radije bih otisao u Les 2 Alpes.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •